Pomysł na paznokcie wiosna/lato – ombre 2018

Efekt ombre na paznokciach robi wrażenie, dlatego jest tak lubiany i popularny już od kilku sezonów. Ombre to nie tylko pomysł na paznokcie na lato i wiosnę, ale także na jesień i zimę w zależności od dobranych kolorów. Przygotowaliśmy porady, jak wykonać idealne ombre na paznokciach oraz kilka pomysłów właśnie na cieniowanie.

Ombre wygląda bardzo efektownie, dlatego zobaczymy je także wśród najmodniejszych paznokci w 2018 roku. Latem będą to piękne pastele i żywe neonki, natomiast zimą ombre pojawi się w postaci cieniowanych szarości, czerni i granatów. Niestety wykonanie go na wszystkich paznokciach przez niewprawioną osobę wymaga sporo czasu i jeszcze więcej cierpliwości. Przygotowaliśmy kilka porad, które ułatwią osiągnięcie wymarzonego efektu.

Odpowiedni dobór produktów

Ombre wykonasz przy pomocy każdego rodzaju hybrydy, jednak zdecydowanie łatwiej będzie wybrać do tego celu odpowiednie kolory lakierów. Najlepiej, żeby miały podobną konsystencję i pigmentację, szczególnie jeśli chcemy zrobić ombre w pionie. Lepiej zmieszają się ze sobą dwa lub trzy lakiery pastelowe, rozbielone niż pastelowy i półtransparentny o żelkowej konsystencji i pigmentacji. Ważne jest też, aby wybrać najlepsze dla siebie narzędzie do cieniowania. Jak już pewnie większość miłośniczek ombre wie, jest kilka sposobów, aby je wykonać.

Ombre lakierami hybrydowymi (sprawdź aktualne ceny lakierów hybrydowych)

Zdecydowanie łatwiej jest zrobić ombre lakierami hybrydowymi niż lakierami klasycznymi. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – lakiery hybrydowe same nie zasychają, dlatego mamy większą możliwość połączenia kolorów tak, aby wyglądały idealnie. Możemy mieszać je tak długo, aż uzyskamy wymarzony efekt. Przed utrwaleniem naszego dzieła pod lampą nic nie zaschnie i nie porobią się smugi.

Ombre zwykłym lakierem (lakierem klasycznymi)

Lakiery klasyczne niezbyt dobrze nadają się do ombre właśnie z powodu wyżej wspomnianego zasychania już podczas malowania. Takie ombre wymaga od nas więcej wprawy, aby zrobić je sprawnie i szybko zanim lakiery wyschną na paznokciu. Niemniej jednak możemy się pokusić o jego wykonanie. Zdecydowanie łatwiej będzie jednak zrobić ombre w poziomie przy pomocy gąbeczki niż w pionie.

Ombre w poziomie

Tego typu cieniowanie jest łatwiejsze w wykonaniu. Na początek malujemy wszystkie paznokcie bazą hybrydową. Po utrwaleniu nakładamy pierwszy z wybranych kolorów na cały paznokieć. Dążymy do uzyskania pełnego krycia, dlatego najlepiej pomalować paznokieć dwa razy. Utrwalamy pod lampą. Teraz potrzebny nam będzie drugi kolor do naszego ombre i gąbeczka. Na końcówkę paznokcia nakładamy drugi wybrany kolor i stemplujemy po nim gąbeczką przesuwając się delikatnie ku nasadzie paznokcia. Czynność powtarzamy przynajmniej 3 razy tak, aby najbardziej intensywny kolor był na końcówce paznokcia. W taki sposób najłatwiej uzyskać płynne przejście między kolorami. Można też wykorzystać drugi sposób, czyli po nałożeniu i utrwaleniu bazy pomalować jedną połowę paznokcia jednym kolorem (u nasady), a drugą drugim (na końcówce). Następnie poprzez stemplowanie gąbeczką lub cofającym ruchem pędzelka mieszamy ze sobą kolory. Czynność powtarzamy, aż efekt będzie zadowalający. Ten sposób jest trudniejszy i zdecydowanie więcej cierpliwości potrzeba, żeby kolory płynnie w siebie przechodziły. Nie zapominamy oczywiście o topie nabłyszczającym na zakończenie stylizacji.

Ombre w pionie

Tego rodzaju ombre jest nieco trudniejsze niż w poziomie. Potrzeba więcej precyzji, aby kolory ładnie się ze sobą połączyły i żeby nie zalać przy tym skórek. Podobnie jak w ombre poziomym zaczynamy od pokrycia paznokci bazą hybrydową i utrwalenia jej pod lampą. Następnie sięgamy po wybrane lakiery (minimum 2, ale można pokusić się też o 3). Z prawej strony malujemy paznokieć jednym kolorem a z lewej drugim, czyli pół na pół. Następnie delikatnie przeciągamy pędzelkiem przez środek paznokcia tak, aby oba kolory wymieszały się tworząc płynne przejście. Nie jest to łatwe, szczególnie jeśli wykonujemy ombre po raz pierwszy. Jednak po kilku razach można dojść do niezłej wprawy. Cieniowanie wykonujemy tyle razy, żeby uzyskać pełne krycie i ładne przejście kolorów. Na koniec już tylko top i ombre jest zrobione.

Ombre proszkami akrylowymi

Proszki akrylowe, to niezwykle wdzięczny materiał. Mają wiele zastosowań, a jednym z nich jest właśnie ombre. Zrobimy je bardzo szybko i co najważniejsze nie są tak wymagające jak lakiery. Na początek pokrywamy paznokcie bazą hybrydową i utrwalamy. Następnie malujemy bazowym jasnym kolorem (najlepiej białym, aby proszki były intensywne). Po utwardzeniu lakieru posypujemy warstwę dyspersyjną proszkami. Można wybrać dwa lub więcej, aby stworzyć prawdziwą tęczę na paznokciach. Jednym kolorem posypujemy brzeg paznokcia, a drugim jego nasadę. Rozcieramy granicę pędzelkiem i w razie potrzeby dodajemy jeszcze trochę proszku w miejsca , gdzie chcemy uzyskać bardziej intensywny efekt. Na koniec pokrywamy paznokcie topem, utrwalamy i gotowe!


Jaka gąbeczka do ombre?

Do ombre możesz wykorzystać zwykłą gąbeczkę do naczyń. Lepiej jednak sprawdzi się gąbka do makijażu, ponieważ jest mniej porowata i dzięki temu przejście kolorów będzie bardziej płynne. W sprzedaży są też specjalne gąbeczki do ombre, którymi łatwo będzie zrobić idealne przejście między lakierami kolorami. Te specjalne gąbeczki nie różnią się jednak mocno od tych, których używasz do makijażu, dlatego ich zakup nie jest konieczny, aby ombre się udało. Stara gąbeczka do podkładu będzie doskonała. Utnij mały kawałek i chwyć pęsetą, aby zapewnić sobie większą precyzję podczas cieniowania.

Ombre pędzelkiem

Ombre zrobisz też przy pomocy pędzelka. Możesz wykorzystać ten od lakieru, którym wykonujesz ombre. Pamiętaj jednak o wycieraniu go w wacik nasączony cleanerem, żeby nie pomieszać ze sobą kolorów w buteleczkach. Możesz też kupić specjalny pędzelek do ombre. Jego kształt i włosie są tak dobrane, aby wykonać ombre w łatwy sposób.

Ranking lakierów hybrydowych 2018

Głosowanie trwa do 31 grudnia 2018! Zapraszamy do oddania głosu na Waszą ulubioną markę lakierów hybrydowych. Czekamy również na wasze komentarze. Napiszcie, która marka jest waszą ulubioną i dlaczego!

Twoja ulubiona marka lakierów hybrydowych to?

 • NeoNail (25%, 180 Głosy)
 • Semilac (22%, 163 Głosy)
 • Nails Company (20%, 147 Głosy)
 • Hi Hybrid (9%, 65 Głosy)
 • Indigo (7%, 53 Głosy)
 • Colours by Molly (4%, 29 Głosy)
 • Słowianka Nail Trends (2%, 15 Głosy)
 • CND Shellac (2%, 13 Głosy)
 • Neess (2%, 11 Głosy)
 • Chiodo Pro (1%, 10 Głosy)
 • Cosmetics Zone (1%, 10 Głosy)
 • Provocater (1%, 10 Głosy)
 • Kabos (1%, 5 Głosy)
 • Nailac (1%, 5 Głosy)
 • Ingrid Hybrid Ultra (1%, 4 Głosy)
 • Tifton (1%, 4 Głosy)
 • PROnail (0%, 3 Głosy)

Ilość głosujących: 727

Loading ... Loading ...0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x