Czy wiejski stół na weselu wciąż jest modny?

Stół wiejski na weselu to jedna z ciekawszych atrakcji, która przez ostatnich kilka lat zyskała bardzo dużą popularność. Jak jest teraz – czy ten element nadal jest tak często wybierany? A może został zastąpiony czymś innym?

Organizacja atrakcji weselnych to jeden z najistotniejszych elementów organizacyjnych danej uroczystości. I nie chodzi tu wyłącznie o zabawy czy różnego rodzaju konkursy czekające na gościa, ale o smaczne dodatki, która znajdą się poza serwowanymi posiłkami. Wiejski stół należy do takiej atrakcji i już od kilku lat pojawia się niemal na każdym weselu. Jego atrakcyjność wynika z tego, że znajdują się na nim naturalne i świeże wyroby mięsne oraz mleczne. Dla wielu osób spróbowanie wiejskich produktów to idealnie dobrana przystawka.

Wiejski stół na weselach staje się już powoli punktem tradycyjnym. Wiele sal weselnych oferuje gotowe miejsce na przygotowanie tego rodzaju kącika z naturalnymi wyrobami. Niestety atrakcja ta nie należy już do najbardziej oryginalnych, dlatego wiele par rezygnuje z tego pomysłu zastępując wiejski stół czymś nowszym. Warto również zastanowić się nad tym czy wiejski stół pasuje do danego klimatu i stylu wesela. Para młoda powinna także pomyśleć czy rzeczywiście ten element okaże się interesujący dla zaproszonych gości.

O czym warto pamiętać?

Zanim zdecydujemy się na wiejski stół na weselu warto zadać sobie kilka podstawowych pytań, które pomogą nam dokonać wyboru. Przede wszystkim należy zastanowić się czy element ten będzie miał służyć jako weselna atrakcja czy jako ważna część weselnego menu. Na wiejskim stole mogą znaleźć się różnorodne produkty, które rzeczywiście mogą stanowić doskonałą przystawkę dla zaproszonych gości.

Oprócz tego musimy wziąć pod uwagę w jakim stylu urządzamy uroczystość oraz czy wiejski stół będzie pasował do stylizacji sali weselnej. Jeśli stawiamy na elegancje i kameralny wystrój oraz nowoczesny design to wiejski stół może okazać się niezbyt trafioną atrakcją weselną.

Jeśli zdecydujemy się na wiejski stół musimy pamiętać o tym, by umieszczone na nim produkty były jak najwyżej jakości. Wędliny, sery czy pieczywo muszą być jak najbardziej świeże. Zakup poszczególnych produktów powinien być sprawdzony. Warto także zadbać o właściwą ilość jedzenia na stole – nie należy jednak przesadzać.

Jak można uatrakcyjnić wiejski stół?

W ostatnim czasie wiele par rezygnuje z zakupu wiejskiego stołu na rzecz bardziej oryginalnych atrakcji. Jednak warto zastanowić się nad tym czy wiejski stół za każdym razem musi wyglądać tak samo. Oczywiście jeśli decydujemy się na taki krok, to niezbędne będą naturalne produkty – sery, wędliny czy pieczywo. Można jednak pomyśleć o nieco ,,bogatszym” wiejskim stole. Dobrym rozwiązaniem będzie ustawienie razem z wiejskim stołem innych dań, np. przystawek na ciepło lub ciast. W jednym miejscu mogą znaleźć się zarówno naturalne wyroby, jak i inne serwowane potrawy, które znajdą się w menu weselnym. W ten sposób wiejski stół nie będzie elementem stojącym na uboczu, ale znajdzie się wśród innych smacznych atrakcji.

Więcej informacji
Artykuł przygotowany został we współpracy z firmą Wędliny z Dębiny przygotowującą mięsa na różne okazje.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x