Strzelectwo sportowe – modne hobby tylko dla mężczyzn?

O strzelectwie, zarówno bojowym, myśliwskim, jak i sportowym, zwykle mówi się w kontekście męskich pasji. Tymczasem, coraz częściej strzelnice odwiedzają również panie. Dlaczego tak polubiliśmy ten sport i czy strzelectwo to kosztowna pasja? Co warto wiedzieć, nim udamy się na strzelnicę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!

Pierwsze kroki na strzelnicy

Na mapie polskich strzelnic wciąż pojawiają się nowe obiekty. Znajdują się już w większości dużych miast! Nie dziwi więc fakt, że amatorów strzelectwa jest coraz więcej. By oddać pierwsze strzały na strzelnicy, musimy posiadać dowód osobisty i odrobinę gotówki. Młodsi amatorzy sportowej broni powinni znajdować się pod opieką rodziców. Oczywiście, bez względu na wiek, na początku czeka nas przeszkolenie pod okiem instruktora, który nauczy nas podstawowej obsługi broni. Podczas treningu celować będziemy do stojącej tarczy, ruchomego celu lub rzutków – to zależy od możliwości, jakie oferuje dana strzelnica.

Ile to kosztuje?

Strzelectwo sportowe uznawane jest za stosunkowo kosztowny sport. Na strzelnicy zapłacimy nie tylko za wynajęcie toru strzeleckiego, ale także za wynajęcie broni, amunicję i opiekę instruktora. Koszt pojedynczego wejścia na strzelnicę może wynieść więc nawet kilkadziesiąt złotych! Możemy go jednak zredukować wykupując karnet lub korzystając z promocji czy oferty grupowej. Szczególnie ta ostatnia wydaje się atrakcyjna propozycją dla tych, którzy chcieliby ciekawie i ekscytująco spędzić czas w gronie znajomych.

Dlaczego właśnie strzelectwo?

W strzelectwie, tak jak w każdym sporcie, ważny jest ciągły rozwój umiejętności i regularne treningi. Jeśli zdecydujemy się na dołączenie do klubu strzeleckiego, będziemy mieli możliwość rywalizacji i udziału w strzeleckich zawodach sportowych. A dlaczego strzelectwo sprawia nam tak wielką przyjemność? Miłośnicy tego sportu przekonują, że strzelenia wyzwala w nich adrenalinę, a jednocześnie usuwa napięcie i redukuje stres. Wiele osób ceni sobie również umiejętność posługiwania się bronią.

Wyższy level

Wraz z rozwojem umiejętności, wielu amatorów strzelectwa decyduje się na zakup własnej broni sportowej. To wiąże się nie tylko z większym wydatkiem, ale także koniecznością odpowiedniego zabezpieczenia broni tak, aby nie znalazła się w niepowołanych rękach. Jak najlepiej i naj bezpieczniej przechowywać broń? Zapytaliśmy Pawła Okońskiego, Prezesa firmy Stalpol, która podczas tegorocznych Targów Myślistwa i Strzelectwa Knieje zaprezentowała szafę na broń w klasie S1 z regulowanym wnętrzem:

stalpol pawel okonski szafy na bron s1

– Musimy pamiętać o tym, że posiadając broń, jesteśmy zobowiązaniu przepisami prawa do tego, by należycie ją przechowywać. Nasi klienci, ze względu na często zmieniający się arsenał, chętnie decydują się na szafy z regulowanym wnętrzem produkcji Gun Guard, z technologią Smart Control. Dzięki temu mogą przechowywać w niej każdą broń, bez względu na jej wysokość, a zakup nowej, nie wiąże się z koniecznością wymiany szafy na większą.

Do niedawna na strzelnicach gościli przede wszystkim panowie. Dziś odwiedzają je również spragnione adrenaliny panie, które w emocjonujący sposób chcą spędzić urodziny lub wieczór panieński. Dla niektórych będzie to jednorazowa przygoda, dla innych – początek wspaniałej, sportowej pasji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x