Vaser Lipo – czym jest liposukcja ultradźwiękowa?

Szczupła i zgrabna sylwetka to z pewnością marzenie większości z nas. Dlatego coraz większą popularnością cieszy się wszystko to, co określamy mianem ,,fit”. Sport i dieta – to najlepsze sposoby na świetny wygląd. Czasem jednak nie wystarczają. Uporczywa oponka na brzuchu, ,,bryczesy” na udach albo drugi podbródek – znasz skądś ten problem? W takich sytuacjach z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna. Zabieg liposukcji zna już chyba każdy, jednak zwykle kojarzymy go z bardzo inwazyjną procedurą. Na szczęście nauka poszła naprzód i obecnie możemy już zdecydować się na znacznie mniej inwazyjne zabiegi, np. liposukcję ultradźwiękową Vaser Lipo. Na czym to polega? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do specjalistów Kliniki Miracki.

Liposukcja bez skalpela – czym jest Vaser Lipo?

Na początek warto wyjaśnić, czym są ultradźwięki. To nic innego, jak dźwięki na tyle wysokie, że ludzkie ucho nie jest w stanie ich usłyszeć. Za dolną granicę najczęściej uważa się częstotliwość 20 kHz. W zabiegach medycyny estetycznej wykorzystuje się emitujące je urządzenia do wielu celów, w tym:
● wyszczuplania sylwetki,
● ujędrniania i poprawy napięcia skóry,
● odmładzania twarzy i wygładzania zmarszczek.

Dzięki drganiom można uzyskać efekt rozgrzania tkanki, co prowadzi do kurczenia się włókien kolagenowych, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz rozbicia tkanki tłuszczowej. To ostatnie zjawisko wykorzystuje właśnie zabieg Vaser Lipo. Przez wprowadzenie specjalnej, emitującej ultradźwięki sondy pod skórę, możliwe jest przetworzenie tkanki tłuszczowej w emulsję, co z kolei zdecydowanie ułatwia jej późniejsze odessanie. Metoda liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo jest wyjątkowo bezpieczna, bo umożliwia znaczną redukcję tłuszczu w wybranym obszarze bez naruszania okolicznych tkanek. Co więcej, nawet ok. 90% pozyskanego w ten sposób tłuszczu można wykorzystać w zabiegu tzw. lipotransferu, czyli jego przeszczepu!

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo – kto powinien z niej skorzystać?

Dzięki urządzeniu emitującemu ultradźwięki możemy wykonać liposukcję ud, brzucha, podbródka, pleców, talii, boków ciała, bioder i pośladków. To również dobra metoda dla pacjentów z ginekomastią. Zabieg liposukcji ultradźwiękowej warto rozważyć głównie, jeśli liczymy na:
● małą inwazyjność procedury,
● zmniejszenie bolesności w stosunku do tradycyjnych metod – zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub (na życzenie pacjenta) ogólnym,
● wysokie bezpieczeństwo liposukcji,
● możliwość przeprowadzenia zabiegu odmładzania, modelowania sylwetki czy maskowania blizn z użyciem naturalnego i bezpiecznego wypełniacza,
● krótki i mało uciążliwy okres rekonwalescencji w porównaniu z tradycyjną liposukcją.

Zabieg zwykle trwa ok. 2-5 godzin, przy czym sama rekonwalescencja obejmuje kilka tygodni. Nie należy jednak do szczególnie problematycznych, w jej trakcie zwykle występuje głównie opuchlizna. Nieco inaczej może wyglądać sytuacja po zabiegu, jeżeli zdecydujemy się na lipotransfer. Co to takiego?

Liposukcja ultradźwiękowa – czemu służy lipotransfer?

Jedną z wielu zalet zabiegu liposukcji jest właśnie możliwość połączenia jej z lipotransferem, nazywanym również lipofillingiem – przekonują specjaliści Kliniki Miracki. Dzięki temu możemy nie tylko kompleksowo wymodelować sylwetkę, np. powiększając biust, lecz także wykonać lifting twarzy, a nawet zmniejszyć widoczność blizn. Wszystko to z użyciem idealnie biokompatybilnego preparatu. Dzięki zastosowaniu tkanki tłuszczowej zamiast sztucznych wypełniaczy odchodzi ryzyko alergii lub odrzucenia substancji przez organizm. Co więcej, zawartość komórek macierzystych poprawia przyjęcie się wypełniacza w miejscu wszczepienia, dając szybki efekt poprawy odżywienia skóry w tym miejscu. Czas trwania zabiegu i okres rekonwalescencji zależą od wielu czynników, głównie oczekiwanych rezultatów i miejsca wszczepienia tłuszczu.

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo to doskonały sposób nie tylko na wyszczuplenie ciała, lecz także kompleksową poprawę wyglądu. Umów się na konsultacje w Klinice Miracki i ciesz się doskonałym wyglądem!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x