Kilka słów o zegarkach dla mężczyzn

Zegarki męskie na rękę od dawien dawna są ważnym dodatkiem do ubioru każdego mężczyzny. Na początku podchodzono do nich z dystansem i uśmiechem. Jeszcze na początku dwudziestego wieku uważano, że zegarki naręczne są po prostu brzydszymi wersjami zegarków kieszonkowych. Pierwsza wojna światowa zmieniła to podejście diametralnie. Zegarki na rękę okazały się poręczne i wygodne i od tego czasu stały się wspaniałymi i praktycznymi gadżetami oraz czymś, co kształtowało wizerunek właściciela.

Choć w obecnych czasach zegarki męskie naręczne straciły swoją użyteczność na korzyść telefonów komórkowych, nadal są na ręce mężczyzny bardzo efektownym elementem, który wpływa na postrzeganie mężczyzny przez otoczenie. Najważniejsze cechy w wyglądzie zegarka to jego rozmiar, kolor, tarcza oraz pasek lub bransoleta.

W rozmiarze zegarka najważniejsze jest, aby zegarek nie był większy od nadgarstka mężczyzny. Modne są co prawda zegarki o dużej średnicy, ale nie wolno z tym przesadzać, aby nie wyglądało to śmiesznie. Wszystko zależy od nadgarstka i przeznaczenia zegarka.

Jeśli chodzi o kolory zegarka to należy wziąć pod uwagę te występujące na kopercie, tarczy czy pasku lub bransolecie. Do najbardziej eleganckich należy połączenie srebrnej koperty, białej tarczy i czarnego skórzanego paska. Do formalnych połączeń zaliczamy także złote tarcze i koperty oraz brązowe paski. Zegarki sportowe, codzienne, luźniejsze posiadają więcej kolorów i są wykonane z mniej szlachetnych materiałów.

Tarcze zegarka powinny być bardzo proste, nieposiadające zbyt wielu dodatkowych funkcji. Im więcej takich funkcji zegarek posiada tym mniej formalny jest zegarek i tym bardziej mniej pasuje do garnituru. Zegarek na oficjalne spotkanie, do garnituru powinien posiadać tylko funkcję kalendarza. Na inne, luźniejsze okazje można używać zegarka z dwiema, trzema najwyżej dodatkowymi funkcjami.

Sprawdź: https://www.lovestoryonline.pl/77-zegarki_meskie

Zegarki do garnituru powinny więc być płaskie i niewielkie, aby mogły zmieścić się pod mankietem koszuli. W elegancji liczy się prostota, dlatego powinien mieć jak najmniej funkcji dodatkowych, tarczę jasną, białą lub srebrną, bardzo skromną kopertę w kolorze srebrnym lub złotym, pasek skórzany czarny bądź brązowy.

Jeśli chodzi o zegarki sportowe to najbardziej liczy się ich funkcjonalność oraz wytrzymałość, dlatego mogą być większe oraz wykonane z tworzyw sztucznych w bardzo różnorodnych kolorach. Mogą posiadać więcej funkcji dodatkowych, wyświetlacze LCD. Do tego typu zegarków pasują paski z nylonu oraz gumy. Dobór koloru ma w ich przypadku mniejsze znaczenie, liczy się tutaj bardziej funkcjonalność.

Zegarki codzienne są pewnego rodzaju wersją pośrednią, więc dlatego są średniej wielkości i posiadają niewielką ilość funkcji dodatkowych. Mogą występować tak na paskach, jak i bransoletach. Nadają się zarówno do marynarek sportowych, jak i bluz. Przeważnie są to pierwsze zegarki, jakie kupuje mężczyzna. Zegarki męskie mogą zarazem pozwolić zbudować dobry wizerunek właściciela, jak i go zrujnować. Wszystko zależy co mężczyzna ma na nadgarstku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
piotr
4 lat temu

Ile należy wydać na zegarek, aby mieć pewność, że kupiliśmy coś dobrego?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x