Szpilki – wady i zalety

O czym warto pamiętać, gdy wybierasz szpilki? Na jakie okazje są one najlepszym wyborem, a kiedy powinno się ich unikać?

Chodzenie w szpilkach nie jest łatwe

Szpilki należą do tych butów, w których chodzenie nie jest łatwe. Z tego względu, jeśli nigdy wcześniej nie wkładałaś szpilek, spróbuj to zrobić w domu. Może się okazać, że po paru minutach chodzenia w szpilkach zaczną boleć cię stopy. W takim przypadku najlepiej będzie stopniowo przyzwyczajać stopy do butów. Chodzenie w szpilkach wymaga wprawy. Jeśli nie czujesz się pewnie w szpilkach, może obcas jest po prostu zbyt wysoki. Na początek unikaj dziesięciocentymetrowych obcasów, które są prawdziwym wyzwaniem. Krok po kroku zwiększaj wysokość obcasa, a osiągniesz najlepszy efekt.

Jeśli jesteś już przekonana do tego, że potrafisz dobrze chodzić w szpilkach, warto je wybrać na ważniejszą okazję. Mianowicie, szpilek nie powinno się wkładać codziennie. Nie są to komfortowe buty, jednak nie to jest ich największą wadą. Częste wkładanie szpilek może powodować problemy ze zdrowiem jak uszkodzenia stawów, czy skrzywienie kręgosłupa. Nie oznacza to jednak, że trzeba mieć jakieś obawy, gdy je wkładasz od czasu do czasu. Szpilki ćwiczą mięśnie miednicy, co jest jedną z ich zalet. Jeżeli więc nie wkładasz ich każdego dnia, nie wpływasz negatywnie na swoje zdrowie i dodatkowo ćwiczysz niektóre z mięśni.

Na wesele i do pracy

Szpilki są doskonałym wyborem, gdy wybierasz się na wesele. Pamiętaj jednak wtedy o tym, aby mieć pewność, że jesteś w stanie w nich tańczyć. Szkoda zepsuć sobie taką uroczystość i potem ją źle wspominać.

W pracy również warto od czasu do czasu pokazać się w szpilkach. W szczególności wybieraj te dni, które są dla ciebie ważne. Jeśli będziesz umieć rozdzielić dni ważniejsze od tych mniej istotnych, tylko w niektórych dniach będziesz chodzić do pracy w szpilkach. Jest to najlepsza opcja, by zaoszczędzić sobie ewentualnych problemów zdrowotnych.

Opisywane buty zawsze warto wkładać, gdy jest jakaś specjalna uroczystość, czy masz zaplanowane oficjalne spotkanie. Z kolei unikaj szpilek w domu, na spacerach i wszędzie tam, gdzie bardziej zależy ci na komforcie.

Zalety szpilek

W szpilkach przede wszystkim modelujesz swoją sylwetkę. Jest to ich jedna z większych zalet. Decydując się na te buty, twoje nogi stają się dłuższe, a talia smuklejsza. Szpilki pozytywnie wpływają również na twój sposób poruszania się.

Gdy zależy ci na atrakcyjności, z pewnością opisywane buty są dobrym wyborem. Gdy jesteś atrakcyjna, masz więcej pewności siebie. Mentalność nie jest tutaj bez znaczenia. Szpilki nie są dla każdej kobiety. Jeżeli nie lubisz ukazywać swojego kobiecego piękna, lepiej unikaj opisywanych butów. Z kolei jednak gdy zależy ci na atrakcyjności, zawsze warto je wybrać.

Szpilki dodają kilka centymetrów. Dlatego też są dobrym obuwiem w szczególności dla mniejszych kobiet. Gdy jednak nie jesteś niska, szpilki nie wpłyną negatywnie na wygląd. Zawsze dodatkowe centymetry ci nie zaszkodzą.

Elegancja jest kolejnym z atutów szpilek. Aby obecnie liczyć na szacunek ze strony innych, warto zadbać o nienaganny wygląd. Zyskujesz w ten sposób poważanie i jesteś postrzegana jako osoba, która dba o swój wizerunek. Dzięki temu zwiększasz swoje szanse na zawarcie znajomości z osobami, które mogą mieć dla ciebie spore znaczenie w osiągnięciu sukcesu.

Szpilki nie tylko dodają pewności siebie, ale mogą znacznie wpłynąć na wzrost samooceny. Jeśli twoje oczekiwania wobec pracy nad swoją osobą są naprawdę duże, warto wybrać opisywane buty. Mianowicie szpilki sprawią, że będziesz władcza i dominująca.

Z czym łączyć szpilki?

Opisywane buty warto łączyć z sukienkami. Dają ci one szanse na stworzenie stylizacji, od której inni nie będą w stanie oderwać swoich oczu. Szpilki w połączeniu z sukienką doskonale podkreślają nogi. Wszystko za sprawą tego, że sukienka uwidacznia część nóg, przez co możesz je wyeksponować.

Jeżeli tworzysz stylizację, w której szpilki są jednym z elementów, dobierz również elegancką torebkę i stylową biżuterię. Warto przy tym poeksperymentować i spróbować kilka opcji. Szpilki pozwalają ci się bawić modą. Możesz korzystać z tego faktu i tworzyć interesujące stylizacje.

Gdy decydujesz się na szpilki, staraj się unikać wyzywającego wyglądu. Połączenie opisywanych butów z sukienką mini nie zawsze okaże się dobrym wyborem. Decyduj się na nie tylko w przypadku, gdy jesteś przekonana do otaczającego cię towarzystwa. W ten sposób unikniesz nieprzyjemnych sytuacji. Nie popełniaj też drugiego błędu, jakim jest uciekanie od atrakcyjnego wyglądu. Szpilki to buty, które pozytywnie wpływają na twoją atrakcyjność. Jeśli będziesz maskować wszystkie swoje kształty, nie osiągniesz pozytywnego efektu. Wybierając szpilki, podkreśl swoje nogi i sylwetkę. Najlepszy efekt osiągniesz w przypadku, gdy jednocześnie unikniesz wyzywającego wyglądu, jak i nie zakryjesz wszystkich swoich kształtów.

Szpilki należą do tego rodzaju butów, które warto mieć w swojej szafie. Chodzenie w nich bardzo pozytywnie wpływa na wygląd i poczucie pewności siebie. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie wkładać ich każdego dnia, gdyż może mieć to negatywny wpływ na zdrowie.

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x