Atrakcje dla maluchów we Wrocławiu

Wrocław jest miastem niezwykle atrakcyjnym dla turystów. Nie brakuje w nim zabytków, ale także i innych atrakcji. Są jednak w mieście miejsca, które są idealne, aby w interesujący i atrakcyjny sposób spędzić wolny czas razem z dziećmi. Warto jednak podkreślić, że atrakcje te – Kolejkowo, ogród zoologiczny i Hydropolis przypadną do gustu nie tylko maluchom, ale także trochę starszym dzieciom i ich rodzicom.

Kolejkowo

Pod tą nazwą kryje się największa w Polsce makieta kolejowa. Zbudowana ją w centrum wyłączonego z użytkowania Dworca Świebodzkiego. Makieta zajmuje powierzchnię 260 metrów kwadratowych. Torowisko po, którym jeździ 15 pociągów ma długość 430 metrów. Na makiecie umieszczonych zostało około 2 tysiące figurek ludzi i zwierząt oraz 162 budynki. Jest także zjawisko dnia i nocy. Wizyta w Kolejkowie to okazja, aby w jednym miejscu zobaczyć miniatury budowli najbardziej charakterystycznych dla Wrocławia i Dolnego Śląska. Nie zabrakło więc otaczających wrocławski Rynek kamieniczek, obserwatorium meteorologicznego na Śnieżce, schroniska Szwajcarka w Sudetach Zachodnich oraz miniatury Dworca Świebodzkiego. Wszystkie budowle odwzorowane zostały z troską o najmniejsze detale. Prace nad makietą trwały 2 lata, zatrudniono do nich 12 modelarzy. Efekt jest jednak zachwycający. Kolejkowo można zwiedzać przez cały tydzień. Jest udostępniane dla zwiedzających w godzinach od 10.00 do 18.00. Z Rynku na Dworzec Świebodzki jest bardzo blisko, około 800 metrów. Bilet normalny kosztuje 19 złotych, ulgowy – 15 złotych.

Hydropolis

Nazwa sugeruje, że ta jedna z najnowszych atrakcji turystycznych Wrocławia ma związek z wodą. Nie jest to sugestia, ale prawda. Hydropolis to nowoczesne centrum wiedzy o wodzie. To multimedialne muzeum zostało otworzone w roku 2015. W multimedialnej formie przybliża tajemnice wody, wyjaśnia, jakie jest jej znaczenie dla każdego z nas. Muzeum mieści się w dawnym, pochodzącym z XIX wieku zbiorniku wody pitnej. Ekspozycje zostały podzielone na 9 stref tematycznych. Hydropolis jest czynne 7 dni w tygodniu. Można je zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-18.00. W soboty i niedziele w godzinach 10.00-20.00. Liczba biletów jest limitowana, można je rezerwować w internecie.

Ogród zoologiczny

Jest jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Założony został jeszcze w XIX wieku. W ostatnich latach został zmodernizowany. Oprócz gatunków zwierząt, które można zobaczyć w większości polskich ogrodów zoologicznych, wrocławskie zoo szczyci się także posiadaniem gatunków, które są bardzo rzadkie. Wśród nich są między innymi: jeleń Alfreda, żyrafa siatkowana i nosorożec indyjski. Nowym, unikatowym nie tylko w Polsce, ale także na świecie obiektem jest otwarte w 2014 roku Afrykarium, które prezentuje 5 ekosystemów Afryki. Na zwiedzających czeka 21 ogromnych akwariów i basenów. Mieszkańców podwodnego świata można podziwiać ze szklanego tunelu.

Aby zwiedzić każdą z tych atrakcji, musimy przyjechać do Wrocławia przynajmniej na 2 dni. Gdzie możemy się zatrzymać? W jednym z wrocławskich apartamentów na wynajem.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z portalem luxurysleeping.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x