Jak znaleźć wymarzone obrączki?

Obrączki to jeden z najważniejszych elementów zaślubin. Wiele par rozpoczyna przygotowania właśnie od ich zakupu. Nie ma w tym nic dziwnego – jest to symbol małżeństwa. Każda przyszła Para Młoda pragnie, aby ich obrączki były piękne i wyjątkowe. Na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji?

Rodzaj metalu

Na rynku znajdziemy obrączki wykonane ze złota, platyny, srebra, palladu, czy też tytanu. To, jaki materiał wybierzemy w dużym stopniu będzie warunkowało trwałość produktu. Z założenie obrączki to zakup na całe życie, więc ważne jest to, aby były one wysokiej jakości. Obrączki ze złota o próbie 585 cieszą się największą popularnością. Dużym zainteresowaniem cieszy się również złoto o niższych próbach, czyli np. 375. Znacznie rzadziej wybierane są wyroby ze złota o wysokiej próbie 750 – jest to świetny wybór, o ile nasz budżet jest wystarczający. Złoto występuje w trzech podstawowych kolorach – biel, żółć oraz czerwień. W ostatnich sezonach zdecydowanie królują obrączki w odcieniu białego złota.

Sprawdź: Karkosik.pl – obrączki ślubne

Podczas poszukiwań obrączek powinniśmy unikać tych wykonanych ze srebra, gdyż zwykle ich jakość nie jest zadowalająca. Dla osób, które poszukują produktów o podwyższonej jakości zalec się platynę. Jest ona najdroższym metalem szlachetnym. Tytan to metal, który jest najmniej alergiczny, a zarazem bardzo twardy. Raczej nie wykonuje się z niego całych obrączek, a jedynie detale. Elementy tytanowe w połączeniu ze złotem lub srebrem prezentują się wyjątkowo efektownie. Obrączki z palladu wyróżniają się nieprzeciętnym zabarwieniem, które zyskało wielu zwolenników. Jest to materiał o właściwościach antyalergicznych. Jego dużą zaletą jest również korzystna cena.

Estetyka wykonania

To, jak będą wyglądać obrączki zależy wyłącznie od przyszłych Nowożeńców. W ostatnim czasie na topie jest minimalizm, czyli zwykle bardzo cienkie obrączki, które nie posiadają przesadnych zdobień. Jeśli jednak marzymy o czymś innym, to nie warto rezygnować z upodobań tylko ze względu na modę. Warto również podkreślić, że obrączka kobiety i mężczyzny nie musi być taka sama. Wiele Pań decyduje się na liczne zdobienia, natomiast Panowie wolą proste modele.

Obrączki mogą posiadać powierzchnię wykończoną rozmaitymi metodami. Najczęściej jest to piaskowanie, czy też satynowanie. Dzięki temu można uzyskać naprawdę spektakularny efekt, jednak należy pamiętać, że takie obrączki trudniej utrzymać w perfekcyjnym stanie. Są one podatne na zadrapania oraz uszkodzenia, więc należy zdejmować je podczas wykonywania codziennych prac i obowiązków.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x