Jak wybrać perfekcyjny podkład? Sprawdź nasze wskazówki!

Podkład do twarzy to jeden z najważniejszych kosmetyków, decydujących o tym, czy cały makijaż będzie udany. Odpowiednio dobrany skutecznie zamaskuje niedoskonałości, a niewłaściwy — może Cię postarzyć o dobrych parę lat. Zobacz, jak wybrać podkład, dzięki któremu zawsze będziesz wyglądać zdrowo, młodo i po prostu pięknie.

Podkład: kosmetyk, który musi być dopasowany do cery

Wszystkie kosmetyki powinny być dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Jednak w przypadku podkładu do twarzy wszelkie błędy są naprawdę widoczne gołym okiem — użycie niewłaściwego podkładu przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego. Dlatego pierwszym krokiem przy wyborze podkładu będzie określenie rodzaju Twojej cery.

Czy jest ona tłusta, mieszana, a może sucha? Czy borykasz się z takimi problemami jak przebarwienia bądź pękające naczynka? Niezależnie od odpowiedzi, zdecyduj się na podkład stworzony specjalnie z myślą o Twojej cerze. W przypadku cery suchej będą to najczęściej podkłady o bogatej formule, która odżywi i nawilży skórę. Do cery tłustej i mieszanej stosuje się zazwyczaj lekkie podkłady beztłuszczowe np. w formie musu. Z kolei te do cery wrażliwej czy naczynkowej będą pozbawione substancji zapachowych oraz innych mogących powodować podrażnienia składników. Wybierając podkład, zawsze warto zdecydować się na produkt znanej i sprawdzonej marki np. L’Oreal True Match N2 — to gwarancja wysokiej jakości składników, które w tym przypadku są kluczowe.

Jakie cechy posiada dobry podkład?

Kiedy już wiesz, jakiego podkładu potrzebujesz, możesz zacząć się rozglądać za odpowiednim produktem. Poza tym, że powinien być dopasowany do konkretnego rodzaju cery, musi też spełniać kilka innych wymogów. Warto postawić na produkt o możliwie jak najkrótszym składzie, w którym znajdzie się sporo naturalnych składników. Dobry podkład będzie nie tylko dobrze maskował niedoskonałości — zapewni też pielęgnację i ochronę naszej twarzy. Zwróć uwagę, czy wybrany produkt gwarantuje ochronę przed promieniowaniem UV i jakiego stopnia jest to ochrona. Wartościowe kosmetyki zawierać też będą minerały, witaminy czy substancje antybakteryjne.

Jak wybrać kolor podkładu?

Wybór koloru podkładu to poważne wyzwanie. W nieodpowiednio wybranym odcieniu możesz osiągnąć niechciany „efekt maski”; może Cię on także postarzyć lub podkreślić niedoskonałości cery.
Najpierw warto określić, jaką tonację skóry się posiada: ciepłą czy zimną? Ciepła to ta, w której przebijają się odcienie żółtego. W zimnej natomiast dostrzec możesz przebłyski niebieskiego i różowego. Podkłady często w nazwie mają przymiotniki „warm” lub „cold”, możesz śmiało się tym kierować.

Jeśli po raz pierwszy dobierasz podkład, podczas testowania różnych odcieni rozsmarowuj je na linii żuchwy, nie na dłoni. Poczekaj też chwilę, aby kosmetyk wysechł i osiągnął docelowy kolor. Pamiętaj o tym, by test przeprowadzać przy dziennym świetle. Jeżeli masz wątpliwości i wahasz się między dwoma kolorami, zawsze lepszym rozwiązaniem będzie wybór jaśniejszego. Ciemne kolory postarzają, szybciej też tworzą „efekt maski”. Nie zapomnij, że latem Twoja skóra może być opalona — czasem warto zainwestować w dwa podkłady, na różne pory roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x