Radzimy – jak kupić alkohol na wesele by zadowolić wszystkich gości?

Organizacja wesela to przedsięwzięcie, w które zaangażowane jest wiele osób – kosztuje ono trochę czasu i pieniędzy, a każdy szczegół musi być dopięty na ostatni guzik. Nie inaczej sprawa ma się z zakupem alkoholu na wesele. Wszak świętowanie w iście szampańskim klimacie do białego rana musi być w naszej kulturze suto zakrapiane. Nie ma w tym nic zdrożnego – od stuleci wznosi się toasty i biesiaduje z kieliszkiem w dłoni.

Alkohol na wesele – czy to mus?

Żyjemy w epoce, która wyjątkowo przekornie lubi łamać utarte schematy i konwenanse. Nie dziwią więc już tak bardzo imprezy, w których nie uświadczy się w ogóle alkoholu na weselu. To jednak wciąż pojedyncze przypadki i gospodarze muszą wziąć pod uwagę, że zakup alkoholu na wesele to aspekt, na którym trzeba się skupić – spory wydatek i spore ryzyko, jeśli kupimy coś, co nie zasmakuje lub zaszkodzi gościom.

Piwo czy wódka – jaki alkohol na wesele jest najlepszy?

Jeśli nie jesteśmy stałymi bywalcami wesel to możemy zastanawiać się jaki typ alkoholu plasuje do tego typu uroczystości. Najpowszechniejszymi typami spożywanych przez nas trunków są piwa, wina i czysta wódka. Kupując alkohol na wesele skupmy swoją uwagę na czystej wódce – trunek ten jest sprawdzony przez lata i trafia do każdego gościa, bez względu na płeć czy pokolenie. Czysta wódka spożywana w kieliszkach jest też najbardziej kurtuazyjną formą przyjmowania alkoholu na weselu. Eleganckie kieliszki i klasyczna, przybrana butelka to dodatkowo forma ozdoby na weselnym stole.

Piwo to alkohol na wesele, które w naszym odczuciu powinien mieć status – opcjonalny. Znajdą się goście, którzy nie smakują w wysokoprocentowych alkoholach. Czasem na wesele przybywają także goście zza granicy – w wielu kulturach spożywanie wódki nie jest popularne i z całą pewnością chętniej sięgną oni po piwo, jako alkohol na wesele, który znają ze swoich stron. Polecamy urządzić kącik z butelkami piw kraftowych, bardzo dziś popularnych – taki wariant sprawi, że goście nie gustujący w czystej wódce będą czuli się docenieni i będą mieli wybór.

Warto dodać, że zwłaszcza wśród damskiej części gości, cenionym alkoholem są wina. Czysta wódka jako główny alkohol na wesele zwyczajnie musi się tam znaleźć, ale dobrze, żeby na około 5 butelek wódki przypadała 1 butelka wina. Wówczas damska część biesiadników będzie miała wybór, zwłaszcza, jeśli przeplatamy wina białe z winami czerwonymi. Świetną opcją alkoholu na wesele jest także wino musujące – swoim charakterem bardzo pasuje do nocnych szaleństw.

Dwie cenne porady dla kupujących alkohol na wesele

Po pierwsze – korzystaj z hurtowni (sklep z alkoholami online – Alkohol-online.pl), które oferują bardzo dobre ceny zakupu alkoholu na wesele. Niektóre z nich mają nawet opcje zwrotu nadwyżki zakupionego alkoholu, co oznacza, że jeśli kupimy alkohol na wesele ze sporą górką, nie będziemy musieli ponosić straty lub trzymać go w spiżarni przez kolejne miesiące. Drugą cenną radą przy zakupie alkoholu na wesele jest zwrócenie uwagi, czy lokal nie posiada opłaty korkowej, jaką gospodarz musi wnieść za każdą butelkę trunku na stole. Niekiedy opłata ta wynosi nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych od butelki, co może znacznie podrożyć całościowy koszt alkoholu na wesele.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x