W czym wybierać przy zakupie męskiego portfela?

Inspiracją dla kilku poniższych zdań była dla mnie wizyta w galerii handlowej. Przyglądałem się mężczyznom płacącym zarówno w markecie spożywczym, sklepach odzieżowych oraz w części gastronomicznej. Wniosek jest prosty – pomimo pozornej powszechności tak przecież błahego dodatku, jakim jest portfel, nasze społeczeństwo wyraźnie cierpi na jego brak! Mężczyźni notorycznie szarpią się za niezliczone kieszenie w kurtkach lub spodniach, wylewając na ladę wraz z pieniędzmi dziesiątki papierów i zbędnych przedmiotów. Przyjmy się zatem co w kwestii portfeli mogą zaoferować nam popularne serwisy wysyłkowe.

Popularne powiedzenie mówi, że harmonia rodzi zwycięstwo. W myśl uporządkowania chaosu panującego w naszych kieszeniach, schowkach i skrytkach samochodu, warto rozpatrzyć zakup portfela. Zacznijmy od banału – portfel skórzany. Jest to propozycja dla mężczyzn eleganckich, ceniących sobie klasę. Skóra jest materiałem trwałym. Daje się dowolnie formować, można na niej wytłaczać wzory. W większości posiadają one wiele przegród, dostosowanych wielkością do zunifikowanych rozmiarów kart płatniczych, dokumentów czy wizytówek. Portfele klasyczne w większości wyposażone są także w zamykaną na suwak lub napę przegrodę na drobne pieniądze.

 

Fot. Cienki portfel typu slim ze sklepu Gentle-man.pl/89-cienki-portfel-meski-slim

Dla entuzjastów minimalizmu, chcących ograniczyć wagę i rozmiary portfela do minimum, a jego zawartość wyłącznie do najważniejszych rzeczy, polecamy portfele typu slim. Wielkością oraz kształtem przypominają etui smartfona. Wewnątrz dwóch ścianek zawierają po jednej kieszonce, w której zazwyczaj nosi się dokumenty tożsamości, prawo jazdy, karty płatnicze i banknoty. Są bardzo lekkie i kompaktowe – bez przeszkód można je nosić w jednej kieszeni z telefonem. Portfel slim jest bardzo wygodny podczas płacenia dotykowego, a jego posiadacze chwalą go sobie, gdyż sprawia zdecydowanie mniejszy dyskomfort w trakcie jazdy, w porównaniu do portfeli klasycznych.

Najmniejszym jeśli chodzi o rozmiary jest etui na karty płatnicze. Ma ono wielkość dostosowaną do wielkości kart, otwiera się łudząco podobnie do znanej z westernów odznaki szeryfa. W porównaniu do portfeli slim nie posiada zamknięcia na guzik, napę ani magnes. Status retro w ofercie portfeli ma męska portmonetka, czyli nic innego jak skórzana sakiewka na drobne pieniądze. Kilka dekad wstecz był to obrazek bardzo powszechny, dzisiaj jednak drobne pieniądze wypierane są bezlitośnie przez karty płatnicze.

Przegląd portfeli zamykają propozycje bardziej casualowe – portfele tekstylne, młodzieżowe i sportowe. W wielu przypadkach występują w zestawie z łańcuszkiem, który przypinany do szlufki spodni sprawia, że nigdy go nie zgubimy. Są one jednak mniej elastyczne i znacznie bardziej podatne na działanie czasu – wytarcie, blaknięcie, zalanie wodą itp. Są jednakowo kilkukrotnie tańsze niż ich skórzane odpowiedniki i jeśli chodzi nam wyłącznie o funkcjonalność, to jest to wybór wystarczający.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dragon
5 lat temu

Bardzo fajny artykuł, sama szukam czegoś sprawdzonego dla swojego chłopaka i Twój wpis bardzo mnie ukierunkował i wiem na czym się skupić. dziękuję za cenny wpis :*

1
0
Would love your thoughts, please comment.x