Szamponetki do włosów – co warto o nich wiedzieć

Farbowanie włosów szamponetką to prosty zabieg, dzięki któremu możemy w szybki sposób zmienić kolor naszych włosów. Jak działają szamponetki, ile czasu utrzymują się na włosach i jak dobrać odpowiedni kolor? Czy w ten sposób rzeczywiście nie niszczymy włosów? Dziś postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania.

Dla kogo szamponetka?

Szamponetka to przede wszystkim produkt idealny dla osób, które nigdy nie farbowały swoich naturalnych włosów. Jeśli więc z jakiegoś powodu boisz się trwale zmienić kolor, jest to świetne rozwiązanie właśnie dla Ciebie. Za jej pomocą możesz pogłębić swój naturalny kolor i tym samym dodać włosom blasku. Szamponetka sprawdzi się też na farbowanych blond włosach, które z czasem stały się żółte. Używając szamponetki o gołębim odcieniu możemy odświeżyć odcień blondu.

Jak działa szamponetka?

Szamponetka w przeciwieństwie do farb do włosów nie zawiera szkodliwego amoniaku. Nie wnika w głąb włosa. W tym przypadku pigment osadza się na powierzchni włosów bez ingerowania w ich strukturę. Właśnie dlatego trwałość szamponetki tak bardzo różni się od trwałości farby. Są zatem plusy i minusy. Z jednej strony nasze kosmyki pozostają nienaruszone, ale tym samym krócej cieszymy się kolorem. Ogromnym plusem jest to, że na naszej głowie nie pojawią się nieestetyczne odrosty.

schwarzkopf.pl

 

Czy szamponetka niszczy włosy i jak długo się na nich utrzymuje?

Generalnie szamponetka nie powinna zniszczyć naszych włosów. Może je jednak trochę wysuszać, dlatego warto pamiętać o właściwej pielęgnacji. Jeśli chodzi o trwałość, to wszystko zależy od kondycji naszych włosów oraz ich wyjściowego koloru. Przykładowo na słabych, zniszczonych włosach szamponetka utrzyma się dłużej ze względu na otwarte, uszkodzone łuski włosowe. Jeśli kosmyki są zdrowe i gładkie, to z pewnością kolor z włosach zniknie dużo szybciej. Koloryzacja będzie bardziej widoczna jeśli nasze włosy są jaśniejsze od koloru docelowego. Nie ma szans, żeby z ciemnych włosów zrobić jaśniejsze ze względu na brak utleniacza w składzie szamponetki. Jeśli jednak zdecydujemy się na kolor sporo ciemniejszy od naszego wyjściowego odcienia, to musimy liczyć się z tym, że efekt będzie bardziej widoczny i trudniejszy do zmycia. Według opisu producentów efekt powinien utrzymywać się od 4 do 8 myć. Szamponetka nie powinna być używana do radykalnej zmiany koloru, a jedynie pogłębienia odcienia naturalnego.

joanna.pl

Jak nakładać szamponetkę?

Tego typu koloryzacja jest niezwykle prosta i nie wymaga od nas żadnego doświadczenia ani umiejętności. Wystarczy zwilżyć włosy wodą i rozprowadzić na nich szamponetkę tak, jak zwykły szampon.  Następnie należy odczekać odpowiednią ilość czasu według zaleceń producenta ( zwykle jest to 20 – 30 minut). Po upływie wskazanego czasu wystarczy spłukać włosy wodą, a następnie wysuszyć lub pozostawić do wyschnięcia i gotowe.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x