Mężczyzna z klasą

Są w życiu każdego mężczyzny takie okazje, gdy chce wyglądać po prostu wyjątkowo. I nawet jeśli na co dzień obowiązuje go sztywny biurowy dress code, to w dniu ślubu, na ważnym przyjęciu czy też w wyjątkowych chwilach sięga po garnitur z górnej półki, a czasem nawet po kreacje dedykowane specjalnym okazjom. A jedną z nich niewątpliwie jest zawarcie związku małżeńskiego. I choć Pan Młody może wówczas nieco pozostawać w cieniu Panny Młodej, ale warto zaznaczyć ten dzień również w męskiej kreacji.

Pan Młody w pełnej krasie

Dobranie odpowiedniego garnituru https://kubenz.pl/ na ślub czy też inne ważne wydarzenie nie jest sprawą prostą i należy wziąć pod uwagę cały szereg różnych aspektów oraz zwracać szczególną uwagę na to, że niezwykle ważne stają się dodatki. Podstawą oczywiście będzie zadbany wygląd, pewność siebie oraz dobrze zbudowana sylwetka. To klucz do tego, by w doskonałej jakości garniturze wyglądać świetnie. A jak wybrać odpowiedni?

Moda modą, ale warto odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim garniturze będziesz się czuć najlepiej. Nawet trendy ślubne dopuszczają nieco mniej klasyczne rozwiązania, które świetnie podkreślają na przydał nonszalancki stosunek do rzeczywistości. Już na tym etapie powinieneś pomyśleć, czy wolisz krawat czy muszkę oraz jaką koszulę planujesz założyć.

Na pewno garnitur na ślub w jakiś sposób powinien oddawać uroczysty charakter chwili, ale również może pasować do motywów przewodnich wesela. Zawsze na topie będzie klasyczny krój z dekoltem w kształcie litery V lub w łódkę. W nieco bardziej casualowej wersji można bawić się z materiałami i fakturami. Poza tym warto zwrócić uwagę na to, że coraz więcej wesel odbywa się w stylizacjach vintage lub retro. Znalezienie pasującego garnituru świetnie podkreśli nieszablonowy charakter uroczystości.

Garnitur dzienny, smoking czy frak?

Modeli na rynku jest bardzo dużo i o ile garnitur szczególnie w klasycznej wersji sprawdzi się przy wielu innych okazjach, o tyle pozostałe propozycje wymagają większej uwagi. Smoking to strój wieczorowy, który podkreśli elegancję oraz klasę prawdziwego mężczyzny. Z zasady zakładany jest na uroczystości, które odbywają się wieczorem. Składa się z ciemnej marynarki o prostym kroju, koszuli z mankietem w kolorze białym, spodni z jasnymi akcentami. Całość uzupełniają muszka, czarne buty oraz nawet jasne rękawiczki.

Mniej formalnym strojem jest frak, który zazwyczaj jest ubierany na prywatne przyjęcia. Bardzo często informację o takim obowiązującym ubiorze znaleźć można na zaproszeniu. To surdut o spiczastym dole oraz poziomym wycięciu. Poza tym należy ten rodzaj marynarki uzupełnić o kamizelkę w kolorze kości słoniowej, białą muszkę, czarne spodnie oraz sznurowane czarne obuwie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x