Olaplex czyli zmiana koloru włosów bez zniszczeń

Każda kobieta marzy o pięknym kolorze włosów. Niestety zabiegi koloryzacyjne niszczą strukturę włosów, osłabiają je, sprawiają, że stają się one kruche, łamliwe i przestają wyglądać ładnie. Z troski o dobrą kondycję włosów poddawanych zabiegom chemicznych powstał Olaplex. Czym jest i czy rzeczywiście możemy dzięki niemu nawet radykalnie zmienić kolor włosów bez obawy, że pasma zostaną zniszczone?

Radykalna zmiana koloru lub włosy oporne na rozjaśnianie

Szczególnie narażone na zniszczenia są włosy farbowane na wszelkie odcienie blondu. Dzieje się tak dlatego, że aby osiągnąć wymarzony odcień często trzeba użyć do rozjaśniania utleniacza o bardzo wysokim stężeniu (czasami nawet 9 – 12%) Niestety nie jest to jedynie konieczność podczas rozjaśniania bardzo ciemnych włosów. Często włosy o typowym „polskim” odcieniu tak zwanego mysiego blondu są wyjątkowo odporne na rozjaśnianie. Pewnie większość kobiet farbujących włosy na blond ma na swoim koncie nieudaną koloryzację przy pomocy taniego rozjaśniacza, czy drogeryjnej farby. Zazwyczaj efektem są zniszczone włosy o żółtym lub pomarańczowym odcieniu.

Jeżeli zatem twoje włosy trudno się farbują, a marzysz to pięknym odcieniu blondu, to zdecydowanie lepiej udać się na profesjonalny zabieg do fryzjera. Warto zapytać wtedy o Olaplex, czyli produkt dzięki któremu nawet przy radykalnej zmianie koloru włosów kosmyki na tym nie ucierpią.

Czym jest Olaplex

Olaplex to innowacyjna substancja chemiczna, która jest stosowana podczas profesjonalnej koloryzacji włosów w salonie fryzjerskim po to, aby ochronić je przed zniszczeniem i zregenerować wcześniej powstałe zniszczenia. Ogólnie rzecz ujmując Olaplex odtwarza zerwane połączenia połączenia w strukturze włosa. Dzięki niemu nie tylko ocalimy włosy od zniszczeń zwykle powstających podczas koloryzacji, ale nawet poprawimy ich kondycję sprzed zabiegu.

olaplex.pl

Jak wygląda zabieg z użyciem produktów Olaplex

Podstawowy system Olaplex opiera się na trzech krokach. Pierwszy z nich to Bond Multiplier. Ma za zadanie odbudowanie uszkodzonych więzów disulfidowe oraz rozpoczęcie procesu naprawczego. Dodawany jest on do farby lub rozjaśniacza.

Kolejny krok to Bond Perfector. To on sprawia, że włosy są odbudowane, nabierają blasku i pięknie błyszczą. Po tym etapie włosy zaczynają wyglądać bardzo zdrowo. Jest to ostatni etap z tych, które zostaną wykonane w salonie.

Ostatnim etapem podstawowego programu Olaplex jest Hair Perfector. To kosmetyk, którego po zabiegu koloryzacji używa się w domu, aby ochronić włosy przed uszkodzeniami i zachować efekt uzyskany podczas wizyty w salonie. Jest to zapewnienie ciągłej ochrony już w domu.

Olaplex rewelacyjnie sprawdzi się podczas koloryzacji włosów na blond lub przy totalnej metamorfozie koloru. Szczególnie jeśli włosy są słabe, zniszczone i obawiamy się koloryzacji warto zapytać o niego fryzjera. Jesteśmy ciekawi, czy korzystaliście już z produktów Olaplex i jakie są Wasze wrażenia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x