Jak przedłużyć paznokcie – sprawdzone sposoby oraz ich wady i zalety!

Marzysz o pięknych, długich paznokciach, ale Twoje są zbyt słabe i nie jesteś w stanie ich zapuścić? To częsty problem wielu kobiet. Na szczęście są na to sposoby i każda z nas może cieszyć się pięknym manicure niezależnie od kształtu naturalnej płytki czy też kondycji naturalnych paznokci. Poznaj kilka sposobów na przedłużanie paznokci i wybierz najlepszy dla siebie!

Hybryda (sprawdź cenę i opinie)

Hybryda to obecnie najmodniejsza i najbardziej popularna metoda stylizacji paznokci. Teraz dzięki niej można nie tylko cieszyć się doskonałą trwałością koloru, ale także przedłużać swoje naturalne paznokcie. Hybrydą możesz przedłużyć naturalną płytkę o kilka milimetrów – od 3 do 5 w zależności od tego, jakiej bazy użyjesz. Oczywiście potrzebny jest do tego specjalny produkt, czyli twarda baza. Jest o wiele mocniejsza niż zwykła baza hybrydowa, ma też o wiele bardziej gęstą konsystencję. Wszystko po to, aby móc budować nią przedłużany paznokieć. W tym przypadku przedłużanie możliwe jest dzięki szablonom, które przyklejamy do palca pod samym paznokciem.

Przedłużanie hybrydą krok po kroku

Na początek przygotowujemy paznokcie tak, jak zwykle przed malowaniem. Opiłowujemy, przygotowujemy skórki i matowimy płytkę. Odtłuszczamy ją cleanerem. Następnie podkładamy pod paznokieć szablon i docinamy go do kształtu paznokcia. Teraz przyszedł czas na budowanie szkieletu paznokcia, czyli pierwszą aplikację budującej bazy hybrydowej. Nakładamy ją na paznokieć oraz na szablon, tak aby na szablonie znalazło się przedłużenie naszej naturalnej płytki. Utwardzamy bazę pod lampą tak długo, jak zaleca producent. Zwykle jest to 1 minuta w lampie led 48w. Teraz nadbudowujemy lekko paznokieć wyrównując tym samym nasz szkielet i wzmacniając go. Ponownie utwardzamy. Ostatnim krokiem będzie opiłowanie przedłużonych paznokci oraz nadanie im pożądanego kształtu.

Żel (sprawdź cenę i opinie)

Żel jest doskonałym produktem, jeśli chcemy znacznie przedłużyć swoje paznokcie. Najlepiej sprawdza się w przedłużaniu na tipsie i to jest chyba najłatwiejszy sposób, ale żelem można przedłużać także na szablonie. Gotowa masa żelowa znajduje się w słoiczku, z którego nabieramy ją specjalnym pędzelkiem i nakładamy na płytkę kolejne warstwy i utwardzamy je pod lampą. Do przedłużenia paznokci potrzebny jest żel budujący. Są też żele podkładowe oraz nabłyszczające. W ofercie większości firm jest też żel jednofazowy, czyli tak zwane trzy w jednym. Żel posiada wiele właściwości, które gwarantują trwałość. Jest twardy, ale też elastyczny, przez co trudniej o złamanie przedłużanego paznokcia. Do utrwalenia żelu potrzebna jest lampa uv lub led, taka która utwardza każdy rodzaj tego typu produktu.

Akryl (gotowy zestaw – sprawdź cenę)

Akryl to jedna ze starszych metod stylizacji paznokci. Był znany i popularny jeszcze zanim pojawił się żel i hybryda. Jest najtwardszy z wszystkich trzech produktów, ale co za tym idzie także najmniej elastyczny. Nakładamy go grubszą warstwą, dlatego wygląda najmniej naturalnie niż żel i hybryda. Ma jednak swoje zalety. Jest bardzo trwały i nie wymaga użycia lampy. Występuje w postaci proszku, który w połączeniu z liquidem tworzy plastyczną masę szybko zastygającą na paznokciu. Akrylem najlepiej przedłużać paznokcie na szablonie, ale można też robić to na tipsie. Jak nakłada się akryl? Po przygotowaniu płytki i nałożeniu primera można już nakładać masę ma paznokieć. Najpierw moczy się pędzelek w specjalnym płynie (liquid), a następnie nabiera na mokry pędzelek odrobinę proszku. W ten sposób tworzy się masa, która sama zastyga na paznokciu. Formujemy szkielet i nadajemy paznokciom kształt za pomocą pilnika.

Akrylożel (sprawdź cenę i opinie)

To stosunkowo nowy „wynalazek”. Łączy w sobie trwałość akrylu oraz elastyczność żelu, czyli to co najlepsze z obu produktów. Służy do budowania i przedłużania paznokci. Świetnie sprawdza się pod lakier hybrydowy. Gotowy produkt znajduje się w tubce. Ma gęstą konsystencje, dlatego łatwo nakłada się go na paznokieć i nie spływa na skórki. Produkt utrwala się w lampie led. Akrylożelem można przedłużać paznokcie za pomocą zwykłej formy oraz przy pomocy dual form. Są to sylikonowe formy przypominające tipsy. Akrylożel nakłada się na idealnie dopasowaną do paznokcia formę i przykleja się ją do płytki, a następnie utrwala w lampie. Po utwardzeniu wystarczy zdjąć formę i opiłować paznokcie. Zaletą tego sposobu jest idealnie prosty, gładki paznokieć z gotową krzywą c oraz krótki czas przedłużania paznokci.

Fot. Neonail

Przedłużanie nas szablonie czy na tipsie?

Obie metody są równie dobre. Wybór jednej z nich jest kwestią indywidualną. Na pewno łatwiej jest przedłużyć paznokcie na tipsie. Nie wymaga to tak dużej wprawy, jak przedłużanie na szablonie. Używając tipsa mamy już bazę, którą pokrywamy żelem lub akrylem, dlatego mniej pracy trzeba poświęcić na opracowanie kształtu paznokcia. W przypadku szablonu trzeba bardzo uważać, żeby paznokcie nie wyszły za grube lub na przykład bardzo nierówne. Początkującym polecamy przedłużanie na tipsie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paula
Paula
4 lat temu

Miałam kiedyś ten żel ale jakoś średnio mi to wychodziło…chyba nie mam talentu do paznokci 😉 Dlatego teraz chodzę do kosmetyczki na przedłużanie żelem (salon Pazumalu w Krakowie) paznokcie są bardzo mocne i wytrzymałe, maja idealny kształt i budowę 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x