Koloryzacja włosów w domu w 10 krokach

Koloryzacja włosów w domu w 10 krokachJak farbować włosy, by uzyskać najlepszy efekt? To pytanie zadają sobie kobiety, które decydują się na domową koloryzację włosów. W końcu w sklepach jest bez liku farb, płukanek i innych produktów przeznaczonych zarówno do farbowania włosów, jak i do ich późniejszej pielęgnacji, dlatego warto zaoszczędzić troszkę na wizycie w salonie fryzjerskim. Poznaj 10 kroków, dzięki którym w kilka chwil będziesz zachwycać nową fryzurą.

Aby domowa koloryzacja zakończyła się sukcesem, trzeba przede wszystkim nauczyć się dobierać kolor farb. Nie warto stawiać sobie na początku zbyt dużych wyzwań. Zacznij od zmiany koloru o jeden, dwa odcienie. Jeśli nie masz doświadczenia, nie próbuj nawet farbować brązowych włosów na blond, bo skutki mogą być opłakane. Nie mieszaj samodzielnie farb, bo jeśli nie wiesz jak łączyć kolory to do kolorystycznej wpadki już tylko mały krok. Ucz się i zdobywaj doświadczenie, a za jakiś czas staniesz się ekspertem. Jak farbować włosy w domu? Oto 10 kroków do udanej koloryzacji.

1. Wybierz odpowiednią farbę

Dobranie koloru farby do typu urody, do kolorytu cery jest dużym wyzwaniem. Najbezpieczniej na początek wybierać kolory, które różnią się od naturalnego koloru maksymalnie o dwa lub trzy tony. Jeżeli masz chłodny typ urody, to wybieraj odcienie farb utrzymane w chłodnej tonacji. Jeśli koloryt twojej cery jest ciepły, zdecyduj się także na ciepłe odcienie farb. Warto kierować się zasadą, że zdjęcia efektów koloryzacji na opakowaniach farb są zwykle odrobinę ciemniejsze. Wybierając więc odcień farby, wybierz ton jaśniejszy od tego, który chcesz uzyskać.

Zwróć też uwagę na skład farby. Wybierz ten, w którym amoniak zastąpiono innymi, mniej agresywnymi środkami. Warto kupić farbę, w której składzie znajdują się składniki nawilżające włosy.

2. Próba uczuleniowa

Na nic zda się odpowiedź na pytanie, jak farbować włosy, jeśli nie wiesz, czy kupiona farba nie uczuli cię. Zrób więc próbę. Niewielką jej ilość rozsmaruj za uchem. Lekko zaróżowiona skóra jest normalnym efektem, jeśli jednak wystąpi pieczenie, które zamiast znikać, będzie się nasilać, natychmiast usuń farbę. Ten produkt nie jest odpowiedni dla ciebie.

3. Przygotowanie włosów

Przed farbowaniem włosów warto powstrzymać się przed ich myciem przez co najmniej 24 godziny, a najlepiej dwa dni. Płaszcz lipidowy, który wytworzył się na ich powierzchni, będzie stanowił dobrą ochronę struktury włosów przed nadmiernym działaniem składników preparatu. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jak farbować włosy bezpiecznie, to tu masz właśnie odpowiedź.

4. Nie mieszaj kolorów

Przynajmniej na początku twojej kariery domowego fryzjera, zrezygnuj z mieszania farb. Używaj gotowego koloru, a dzięki temu nie będzie ci grozić poważna wpadka kolorystyczna.

5. Wymieszaj i zużyj

Wymieszaj farbę tuż przed położeniem jej na włosy. Farba nie powinna stać wiele godzin w otwartych opakowaniach. Jeśli zostanie jej nadmiar, po prostu go wyrzuć.

6. Unikaj wysokiej temperatury

Po położeniu farby na włosy, nie nakrywaj głowy żadną folią. Wysoka temperatura może tylko zaszkodzić włosom, przyspieszając w niekontrolowany sposób reakcje chemiczne.

7. Przestrzegaj czasu farbowania

Gdyby ktoś mnie zapytał: jak farbować włosy, co jest najważniejsze? – natychmiast odpowiedziałabym, że czas farbowania. Stosuj się więc dokładnie do wskazówek producenta farby.

8. Odżywka po koloryzacji

Po farbowaniu włosy są zwykle przesuszone. Dobra odżywka nawilżająca z pewnością polepszy ich kondycję i odzyskają swój blask.

9. Chroń farbowane włosy przed słońcem

Farbowane włosy nie lubią słońca, używaj więc odżywek i masek na włosy zawierających filtry UV. Ochronisz w ten sposób włosy przed szybką utratą koloru.

10. Nie przesuszaj włosów dodatkowo

Włosy poddane koloryzacji są niezwykle wrażliwe na działanie gorącego powietrza. Przesuszają się jeszcze bardziej, a ich kolor przestaje być atrakcyjny. Zrezygnuj z używania prostownicy, lokówki i suszarki. Po myciu włosów pozwól im naturalnie wyschnąć.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x