Portfele z ochroną RIFD – czy warto taki kupić?

Bezpieczeństwo naszych finansów to nie tylko skomplikowane hasło w banku, unikanie noszenia przy sobie większej gotówki czy pilnowanie portfela. Nawet jeżeli bardzo uważnie dbamy o swoje pieniądze w wersji elektronicznej, zawsze istnieje ryzyko, że ktoś w końcu znajdzie naszą słabość i np. zeskanuje naszą kartę w zatłoczonym autobusie czy centrum handlowym. Jest to szczególnie realna groźba, gdy mamy w nawyku korzystać z paypass, a co za tym idzie – pozwalamy karcie na działanie w ten sposób. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą transakcją?

Jak działa RIFD?

Jest to technologia, którą dobrze znamy, chociażby z wszelkiego rodzaju kart identyfikacyjnych używanych w pracy. Głównym zadaniem przedmiotów wyposażonych w RIFD jest przyspieszenie naszych działań, np. identyfikacji, gdy przychodzimy do pracy lub pokoju hotelowego. W kartach płatniczych technologię tą wykorzystuje się do zapisywania danych o użytkowniku, ale także do umożliwienia wykonywania płatności zbliżeniowych. Jeżeli więc mamy w zwyczaju nosić portfel w odzieży wierzchniej czy na samej górze torebki, możemy paść nie tylko ofiarą kradzieży pieniędzy, ale i danych.

Portfele z ochroną RIFD pomagają ci się ochronić

Niestety, w dobie płatności zbliżeniowych coraz popularniejsza staje się kradzież na kieszonkowy terminal. Narażone na to są przede wszystkim osoby, które mają w zwyczaju nosić portfel „na wierzchu”, tzn. w kieszeni kurtki, którejś z zewnętrznych kieszeni torebki lub plecaka czy w tylnej kieszonce w spodniach. Tak przechowywanych kart nic nie chroni przed zeskanowaniem – i co za tym idzie – kradzieżą środków z konta za pomocą płatności typu paypass. Portfele z ochroną RIFD posiadają specjalną wyściółkę, która uniemożliwia „wykrycie” karty przez terminal złodzieja, a co za tym idzie ułatwia nam ochronę naszych pieniędzy.

Czy warto zainwestować w portfel z ochroną RIFD?

Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie – zdecydowanie tak. Taki portfel nie różni się wiele, jeżeli chodzi o wygląd; wręcz przeciwnie, niektóre marki potrafią projektować bardzo efektowne, designerskie modele. Jedyną, ale znaczącą różnicą odróżniającą taki portfel od zwykłego jest dodatkowa warstwa – wbudowana w materiał membrana, która chroni nasze karty i dokumenty przed niepożądanym skanowaniem. Tak zabezpieczone karty są niewidoczne dla złodzieja wyposażonego w czytnik, dzięki czemu nie będzie on w stanie ani nas okraść, ani ściągnąć naszych wrażliwych danych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariola
5 lat temu

W dzisiejszych czasach trzeba mieć oczy dookoła głowy. Taki portfel to i doskonała ochrona i całkiem fajny oraz praktyczny prezent dla taty, chłopaka, męża czy syna.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x