Blending Sponge Jungle marki Donegal

Kobiety przywiązują coraz większą uwagę do swojego makijażu. Większość z nas chce, aby nawet ten codzienny make up był bliski ideału. Sięgamy po coraz to lepsze kosmetyki oraz produkty, które sprawiają, że rzeczywiście wygląda on lepiej. Jednym z takich produktów, który wkradł się w łaski wielu kobiet kochających makijaż stała się gąbeczka do makijażu. To ona jest obecnie najbardziej popularnym narzędziem do nakładania podkładu. Marka Donegal oferuje gąbeczkę Blending Sponge z kolekcji Jungle, która wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom.

Gąbeczka do podkładu

Czy to czym nakładamy makijaż ma znaczenie? Oczywiście, że tak. Jeszcze niedawno większość z nas nakładała podkład palcami. Dziś coraz bardziej odchodzimy od tego sposobu aplikacji na rzecz bardziej profesjonalnych narzędzi. Po modzie na pędzle do podkładu przyszedł czas na wielki triumf gąbeczek. To właśnie nakładanie podkładu gąbką jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów jego aplikacji. W czym tkwi ich fenomen? Odpowiadamy na to pytanie przedstawiając produkt Donegal Blending Sponge z kolekcji Jungle. Jedno jest pewne – kto raz spróbuje użyć gąbeczki z pewnością już przy niej zostanie.

Fenomen gąbeczki

Każdy, kto chociaż raz miał okazję nakładać podkład gąbeczką wie, jak doskonały to produkt, i jak bardzo zmienia nasz makijaż. Blendowanie podkładu przy pomocy gąbeczki jest coraz bardziej popularne. Nie każdy jednak wie, że nie wszystkie gąbki są takie same. Różnią się pod względem miękkości, kształtu, koloru oraz porowatości. Te cechy mają wpływ na końcowy efekt aplikacji podkładu. Aby aplikacja była przyjemna, gąbka do makijażu powinna być wykonana z miękkiego tworzywa. Dociskając ją do skóry twarzy kosmetyk idealnie stapia się ze skórą, tworząc równomiernie rozłożoną warstwę. Na efekt jaki otrzymujemy ma także wpływ wspomniana wcześniej porowatość gąbeczki. To właśnie dzięki odpowiedniej porowatości gąbka Donegal Blending Sponge z kolekcji Jungle pozwala ekonomicznie używać podkładu – nie chłonie jej zbyt dużo oraz pozostawia odpowiednią ilość produktu na skórze. Delikatnie stemplując możemy dokładać podkład cieniutkimi warstwami stopniując tym samym jego krycie.

Kilka wskazówek

Ważne jest, aby przed rozpoczęciem nakładania podkładu zwilżyć gąbeczkę letnią wodą. Podwoi ona swoją wielkość, a sama aplikacja nie dość, że będzie przyjemniejsza, to pozwoli też uzyskać ładniejszy efekt równomiernego rozprowadzenia kosmetyku. Gąbeczki można także używać do pudrowania na mokro, a także nakładania rozświetlacza, różu i korektora. Kształt łezki pozwoli na nałożenie podkładu lub korektora nawet w trudno dostępne miejsca na twarzy, takie jak na przykład skrzydełka nosa oraz okolica pod oczami.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x