Tribulus – cudowne działanie buzdyganku naziemnego

Występuje na terenie Stanów Zjednoczonych. Jest bardzo popularną rośliną w Meksyku. Porasta spore obszary Europy Wschodniej. Stanowi powszechnie znane zioło w Chinach oraz Indiach. Tribulis, a więc inaczej buzdyganek naziemny okazuje się niesamowicie ważnym elementem w codziennym jadłospisie. Do czego może przydać się naszemu organizmowi? Zobacz w dalszych fragmentach.

Skuteczność gwarantowana

Licznie przeprowadzane badania naukowe jednoznacznie potwierdzają, że poprzez regularne dostarczanie organizmowi suplementów na bazie tribulus terrestris takich jak wysokiej jakości, certyfikowane preparaty od Swanson, można w zasadniczy sposób polepszyć swa kondycję zdrowotną. W praktyce jest to równoznaczne z wyraźnym poprawieniem samopoczucia, podniesieniem poziomu odporności oraz zwiększeniem przyrostu masy mięśniowej. Charakterystycznym elementem tej rośliny okazuje się jego piękny, intensywny kolorystycznie, żółty kwiat. Łodyga buzdyganka naziemnego osiąga od 10 do 30 centymetrów. Warto wspomnieć, że tribulus występuje wyłącznie raz w roku. Pozyskiwany z niego wyciąg obfituje w saponiny steroidowe, a te odznaczają się właściwościami praktycznie takimi samymi jak sterydy, z tą zasadniczą różnicą, iż są one całkowicie naturalne, a przez to nie wywołują żadnych skutków ubocznych.

Na wzór Orientu

W dalekich krajach azjatyckich typu Indie, Japonia, czy też Chiny omawiana roślina stanowi jedną z bazowych w tamtejszej medycynie. Przede wszystkim jest tak dlatego, iż tribulus był odkryty właśnie przez mieszkańców owego kontynentu i to już dekady temu. U nas z pewnością określenie fachowe tribulus terrestris, czy również spolszczona nazwa buzdyganek naziemny są jeszcze nadal mało rozpowszechnione, ale na rynku suplementów diety okazują się to nazwy doskonale rozróżniane. Wspomniana marka Swanson, której wyroby można zamówić online, proponuje zbilansowaną dawkę tejże rośliny w postaci atestowanego i w pełni bezpiecznego preparatu stworzonego zwłaszcza z myślą o panach potrzebujących naturalnej stymulacji procesu produkcji testosteronu. Buzdyganek, już po krótkim okresie zażywania, wywołuje zwiększenie libido, jak również znacząco polepsza samopoczucie. Nieprzypadkowo, roślinę tą uznaje się za jeden z wiodących afrodyzjaków potrafiących silnie poprawić sprawność seksualną i korzystnie wpływających na potencję mężczyzn. Dodatkowo, to remedium na skoki ciśnieniowe oraz złoty środek na zbyt wysoki cholesterol.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
vita
4 lat temu

Dzieki za informacje

1
0
Would love your thoughts, please comment.x