Akrylożel – nowy sposób na przedłużanie paznokci

Przedłużanie paznokci od dawna jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych. Obecnie coraz więcej z nas decyduje się na przedłużanie w domu. Służą nam do tego specjalne twarde bazy hybrydowe, żele oraz akryle. To jednak nie wszystkie produkty, którymi szybko i łatwo przedłużysz paznokcie. Przedstawiamy akrylożel – innowacyjny produkt, który łączy w sobie cechy żelu i akrylu.

Co to jest akrylożel?

Akrylożel to produkt służący do przedłużania paznokci. Świetnie nadaje się pod hybrydę. Przypomina trochę akryl i trochę żel. Łączy cechy tych dwóch produktów – elastyczność i plastyczność żelu oraz trwałość i twardość akrylu. Akrylożel możemy kupić w tubkach o różnych pojemnościach oraz w bardzo różnych cenach już od kilkunastu złotych za niewielką tubkę. Jest bardzo gęsty niczym plastelina. Do formowania tego typu produktu konieczne jest użycie cleanera, w którym moczymy płaski pędzelek i za jego pomocą rozprowadzamy akrylożel. Produkt ten wymaga utrwalenia w lampie uv/led. Jego wielką zaletą jest to, że nie spływa na skórki i nie zastyga, dlatego możemy formować go tak długo, aż uzyskamy zamierzony efekt. Dodatkowo jest praktycznie bezzapachowy, dzięki czemu praca z nim jest przyjemna.

neonail.pl

elisium-nails.com

sklep.gabriellenails.pl

Techniki przedłużania paznokci akrylożelem

Za pomocą akrylożelu można przedłużać paznokcie na kilka sposobów. Możemy do tego celu użyć zwykłych szablonów w postaci form przyklejanych do paznokci, których często używamy do żelu, akrylu lub hybrydy. Minusem tej metody jest konieczność idealnego wypiłowania powstałego paznokcia tak, aby nadać mu idealny kształt. Wymaga to sporej wprawy i pewnych umiejętności. Paznokcie możemy przedłużać na tipsie i ta metoda jest na pewno sporo łatwiejsza niż użycie szablonów. Najwygodniejszą metodą dającą wyjątkowo ładny efekt idealnie przedłużonych paznokci są specjalne formy – duo forms.

neonail.pl

Przedłużanie akrylożelem z duo forms

Ta metoda przedłużania paznokci dla wielu nadal pozostaje nieznana. Można powiedzieć, że jest to nowość na rynku kosmetycznym, dzięki której mamy przedłużać swoje paznokcie w sposób łatwy, szybki i przyjemny. Czy rzeczywiście tak jest? Nie do końca. Dzięki duo forms rzeczywiście uzyskamy piękny kształt idealnie prostych paznokci. Zdecydowanie mniej czasu tracimy na piłowanie, ponieważ po zdjęciu formy wystarczy nadać paznokciom idealny kształt. Nie trzeba piłować płytki od który, wyrównywać jej. Poniżej przedstawiamy instrukcję krok po kroku.

  • Odsuwamy skórki i nadajemy paznokciom kształt – wyrównujemy
  • Dobieramy odpowiednią wielkość formy do każdego paznokcia. Forma musi być idealnie dopasowana i nie może być ani za duża, ani za mała. Do wyboru mamy kilka rozmiarów form. Dla ułatwienia oznaczone są numerkami.
  • Matowimy płytkę paznokcia delikatnym bloczkiem polerskim i odtłuszczamy ja przy pomocy wacika nasączonego cleanerem.
  • Nakładamy wybraną bazę hybrydową i utrwalamy ją pod lampa uv/led.
  • Wyciskamy odrobinę akrylożelu i nabieramy go metalowym kopytkiem
    Gęstą masę w postaci niewielkiej kuleczki żelu przenosimy na wewnętrzną stronę formy.
  • Aby rozprowadzić produkt na formie moczymy płaski pędzelek w nail cleanerze i rozkładamy produkt na formie nasączonym pędzelkiem.
  • Kiedy odpowiednia ilość produktu jest na formie, przykładamy ją do paznokcia delikatnie dociskając i utwardzamy całość pod lampą.
  • Po wyjęciu doni z lampy delikatnie zdejmujemy formę i nadajemy paznokciom odpowiedni kształt.

Taki zabieg wydaje się być banalnie prosty. Niestety jak każda inna technika, także przedłużanie na duo forms wymaga sporej wprawy. Trzeba zrobić naprawdę sporo paznokci, aby wyczuć produkt i nakładać go w odpowiedniej ilości. Sporo trudności może przysparzać dokładne wykonanie paznokci przy skórkach. Jeśli nałożysz zbyt dużo produktu blisko skórek, to dociskając formę akrylożel dostanie się na skórki. Zabrudzenia można usunąć przed utwardzeniem przy pomocy pędzelka zamoczonego w cleanerze. Warto nakładać więcej produktu na środku formy, natomiast mniej przy brzegach i na końcach. Koniecznie trzeba też pamiętać o uformowaniu masy pod paznokciem przed włożeniem dłoni do lampy. W przeciwnym razie pod paznokciem zbierze się spora warstwa produktu, który po utrwaleniu będzie wyglądał nieestetycznie i trudno będzie się go pozbyć (jedynie przy pomocy frezarki – używając cieniutkiej koncówki).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x