Żele w pędzelku – czym różnią się od hybryd i jak ich używać? Testujemy Gel Brush od Indigo!

Żele wielu z nas kojarzą się z przedłużaniem paznokci. Nie każdy wie, że na rynku dostępne są też kolorowe żele w pędzelku, które służą do malowania paznokci. Co ważne można wykorzystywać je nie tylko na paznokciach żelowych czy akrylowych, ale także na naturalnej płytce. Czym tego typu produkty różnią się od hybrydy i jak je stosować? Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma informacjami, które być może zachęcą Cię do żeli.

Co to jest żel w pędzelku?

Żel w pędzelku to bardzo trwały produkt do stylizacji paznokci. Nie służy on do przedłużania ani budowania paznokci. Pełni funkcję podobną do kolorowej hybrydy. Z powodzeniem można stosować go na naturalnej płytce paznokcia po uprzednim zaaplikowaniu odpowiedniej bazy. Może nią być żel budujący, akryl lub twarda baza hybrydowa. To co jest bardzo istotne – żel w pędzelku nie rozpuszcza się pod wpływem acetonu. Charakteryzują się świetną pigmentacją, dzięki której uzyskujemy idealne krycie czasami już po jednej warstwie. Kolorowe żele świetnie nadają się także do zdobień.

Gel brush Indigo

Gel Brush od Indigo, to kolorowe żele w pędzelku. Można aplikować je na paznokcie zbudowane akrylem, żelem oraz na bazę proteinową. Odpowiednia baza jest bardzo ważna. Zwykła baza hybrydowa nie będzie odpowiednia, ponieważ żel jest od niej sporo twardszy i stylizacja mogłaby popękać. Jeśli zatem decydujesz się na aplikację na naturalnej płytce, to koniecznie sięgnij po twardą bazę. Najlepiej jest dla pewności nałożyć jej dwie warstwy.

Czym kolorowe żele różnią się od hybrydy?

Gel Brushe tak pod względem samej aplikacji naprawdę niewiele różnią się od hybrydy. Główną różnicą jest sposób usuwania stylizacji. W przypadku hybrydy można zrobić to przy pomocy wacików nasączonych acetonem, natomiast z przypadku żeli niestety nie. Tu potrzebny potrzebny jest pilniczek lub frezarka. Żele nie rozpuszczają się pod wpływem acetonu. Pigmentacja żeli jest jeszcze lepsza niż w przypadku hybrydy. Wiele kolorów już po jednej warstwie wygląda świetnie – szczególnie te ciemniejsze. To właśnie ta doskonała pigmentacja sprawia, że kolorowe żele świetnie nadają się do zdobień oraz do ombre.

Konsystencja oraz opakowanie żeli w pędzelku

Gel Brushe podobnie jak lakiery hybrydowe znajdują się w małych buteleczkach z pędzelkiem. Ich pojemność to 5ml, a koszt zakupu jednej sztuki wynosi 25 zł. Sama nazwa „żel” może kojarzyć się z nieco gęstrzą konsystencją i co za tym idzie z większą trudnością rozprowadzania produktu na płytce paznokcia. Na szczęście tak nie jest. Żele Indigo były dla nas sporym zaskoczeniem. Okazało się, że ich konsystencja jest dość rzadka, jednak nie spływają na skórki podczas malowania. Maluje się nimi po prostu rewelacyjnie. Żel bardzo ładnie rozkłada się na płytce tworząc gładką taflę koloru bez smug i nierówności. Kolor trzyma się świetnie na dwóch warstwach bazy proteinowej – nic nie schodzi ani nie pęka.

Wśród kolorowych żeli w pędzelku Indigo znajdują się dwie serie lakierów. Są to Gel Brushe oraz żele Arte Brillante. Te drugie szczególnie świetnie sprawdzą się do malowania wzorków. Są jeszcze bardziej napigmentowane i nieco bardziej gęste niż Gel Brushe. Żele są na pewno świetną alternatywą dla hybryd szczególnie dla osób, u których hybryda z jakiegoś powodu słabo się trzyma. A Wy próbowałyście już żeli od Indigo? Jesteśmy bardzo ciekawi, jak się u Was sprawdziły.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x