Muchy męskie – 5 pomysłów na stylizację

Muchy męskie to dodatek, który nigdy nie wychodzi z mody. Można je zakładać do eleganckiego, formalnego stroju jak i do sweterka z dekoltem w serek. Dziś podpowiemy jak nosić muchę, by odpowiadała danej okazji, a także jakie elementy garderoby do niej dobierać 

Mucha do koszuli – jaka pasuje najlepiej?

W tym zestawieniu najważniejszą rolę niewątpliwie odgrywa kołnierzyk koszuli. Musi on być bowiem proporcjonalny tak do twarzy mężczyzny jak i do muchy i klap w marynarce. Tak jak mucha dobierana jest pod koszulę, tak najpierw należy spasować koszulę z okryciem wierzchnim, czyli marynarką fraka, smokingu, garnituru. Dostępne mamy cztery najbardziej znane modele koszul. Mowa tutaj o kołnierzyku łamanym z listwą krytą lub listwą ozdobną posiadającą guziki jubilerskie, następnej z kołnierzykiem wykładanym i listwą na guziki jubilerskie, kolejno wykładanym kołnierzykiem pół-włoskim bądź klasycznym z krytą listwą jak i kołnierzykiem pół-włoskim lub klasycznym z płaską plisą i odsłoniętymi guzikami. Kolejno pasują one do smokingu i fraka, samego smokingu, smokingu i garnituru, garnituru lub zestawu koordynowanego. Mucha pasuje do każdej wymienionej tutaj koszuli formalnej. O ile w przypadku smokingu konieczne jest zachowanie harmonijnej linii pionowej między krytą listwą z zasłoniętymi guzikami, o tyle w przypadku garnituru wizytowego panuje większa dowolność. W doborze muchy należy więc kierować się własnym poczuciem estetyki.

Mucha wiązana – savoir vivre kontra wygoda

Mucha wiązana jest uważana przez specjalistów od wyglądu za jedyny słuszny wybór. Wiązanie muszki, które trzeba od razu zaznaczyć nie jest zadaniem dużo trudniejszym od zawiązania jakże popularnego krawata uznawane jest za swego rodzaju ceremoniał. Wówczas tworzenie stylizacji nabiera właściwego sensu i przestaje być zwyczajnym nakładaniem na siebie kolejnych warstw garderoby. Sama mucha wiązana zawsze będzie wyglądała nieco inaczej, co zdecydowanie wyróżnia ją od tej gotowej. Warto zauważyć, że delikatna niechlujność w wiązaniu nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie tak jest dobrze. Mimo, iż mucha wiązana uznawana jest przez większość za lepszą, a jej wiązanie nie stanowi problemu to i tak znajdują się zwolennicy gotowych rozwiązań. Przede wszystkim dlatego, że obawiają się złego wyglądu. Tutaj zawsze mają pewność, że mucha będzie dobrze, symetrycznie zawiązana, co zapewni im estetyczną stylizację.

Muszki kolorowe na różne okazje

Kolorowe muszki dostępne są dziś w większości sklepów poświęconych modzie męskiej. Co ciekawe, nie muszą to być punkty z odzieżą typowo formalną. Zwłaszcza, że muszki kolorowe łączy się zazwyczaj ze strojem casualowym. Tego rodzaju muszki również występują w wersjach wiązanych jak i gotowych. Wybór, która jest lepsza pozostawia się decyzji kupującego, bo jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Można jednak pokusić się o podpowiedź, które muszki kolorowe, a także eleganckie posiadają wygodne rozwiązania. Mowa tu chociażby o regulowanym pasku. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że takie udogodnienia występują również w muszkach wiązanych. Polega ono na tym, że zawiązaną wcześniej muszkę przy zakładaniu zapina się na pasek. Tutaj jednak ważna uwaga, mianowicie mucha wiązana powinna być co jakiś czas rozwiązywana. Zwolennicy savoi vivre z całą pewnością nie będą chcieli z tego rozwiązania skorzystać, ale zdecydowanie powinno ono przypaść do gustu tym, którzy wybierają muszki kolorowe. Właśnie one najczęściej posiadają dzielony pasek. Wynika to przede wszystkim z tego, że uszycie muszek w wielu rozmiarach byłoby dość trudnym zadaniem.

Mucha połączona z szelkami – czyli zestaw idealny

Mucha np. z https://modini.pl/10-muszki-meskie-i-muchy połączona z szelkami uważana jest za niewątpliwy szczyt w modzie męskiej. Takie rozwiązanie podkreśla indywidualność mężczyzny, a także jego poczucie smaku i stylu. Szelki powinny być wykonane z wysokiej jakości materiału. Muszą również zostać wyposażone w regulację pozwalającą na swobodne dopasowanie rozmiaru do gabarytów ich posiadacza.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x