Dlaczego warto przekonać się do soczewek jednodniowych?

Osobom, które nie przepadają za noszeniem okularów producenci oferują szereg coraz to nowocześniejszych soczewek kontaktowych. Jednymi z nich są soczewki jednodniowe. Czy warto je stosować? Czym się charakteryzują i w czym są lepsze od soczewek planowej wymiany? Tego wszystkiego dowiesz się w dzisiejszym artykule.

Soczewki to świetna alternatywa dla okularów. Co prawda, ich zakup wiąże się z dodatkowymi kosztami, ale za to oferuje bardzo dużą wygodę. Na rynku dostępny jest szereg różnorodnych soczewek kontaktowych, w tym soczewki hydrożelowe i silikonowo-hydrożelowe, twarde i miękkie, toryczne, multifokalne, dla krótko- i dalekowidzów, a także jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne i roczne.

6 powodów ZA soczewkami jednodniowymi

1. Bez dodatkowej pielęgnacji 

W porównaniu do soczewek planowej wymiany, jednodniowe szkła kontaktowe są bardzo łatwe w pielęgnacji. Otóż, nie potrzebują jej! Wieczorem, po całym dniu stosowania zdejmujesz soczewki i wyrzucasz do kosza, a rano sięgasz po nową i świeżą parę. Bez konieczności korzystania z płynów pielęgnacyjnych i pojemniczków na soczewki.

2. Mniejsze ryzyko infekcji 

Jako że soczewki jednodniowe należy wymieniać każdego dnia, na ich powierzchni nie zdążą nagromadzić się groźne zanieczyszczenia, takie jak osady białkowe i tłuszczowe, kurz i bakterie. To znacząco zmniejsza ryzyko reakcji alergicznych oraz infekcji.

3. Bezpieczne pływanie 

Chcąc pływać w soczewkach planowej wymiany, musisz liczyć się z tym, że po kilkukrotnym zanurzeniu w wodzie soczewki kontaktowe nie będą się już nadawać do dalszego użytku. Trochę szkoda – szczególnie jeśli soczewki były przeznaczone do miesięcznego lub rocznego zastosowania. Z soczewkami jednorazowymi nie ma takiego problemu, bo zaraz po zakończonej wizycie na basenie zdejmujesz je i wyrzucasz, a w razie konieczności sięgasz po kolejną parę.

4. Atrakcyjniejsza cena 

Na pierwszy rzut oka cena soczewek jednodniowych może wydawać się większa. Jednak po odjęciu kosztów płynu pielęgnacyjnego i pudełka na soczewki bilans wychodzi na ich korzyść.

5. Możliwość zrezygnowania z soczewek bez ponoszenia finansowych strat 

Zakup soczewek planowej wymiany to swego rodzaju inwestycja – idealna dla osób, które już wiedzą z czym mają do czynienia. Jeśli jednak dopiero zaczynasz przygodę z soczewkami kontaktowymi, zakup jednorazowych daje Ci swobodę w postaci możliwości zrezygnowania z ich stosowania w każdej chwili, i to bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W końcu nie musisz kupować od razu zapasu na kilka miesięcy. Istnieją bowiem pakiety startowe i opakowania standardowe, zawierające 15 lub 30 sztuk soczewek.

6. Atrakcyjny wygląd 

W zestawieniu soczewek jednodniowych znajdziesz również soczewki kolorowe, spośród których na szczególne uznanie zasługują szkła akcentujące spojrzenie Acuvue 1-Day Define z Szkla.com. To świetny sposób na błyskawiczną poprawę wyglądu całego spojrzenia i nadanie mu wyjątkowego pierwiastka.

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x