Haft komputerowy – jakie są jego zalety?

Haft komputerowy jest jednym ze sposobów znakowania i ozdabiania odzieży. Dzięki niemu na ubraniach można stworzyć dowolne kształty w wielu barwach. Haft jest trwalszy niż naprasowanka, a także elegantszy niż wiele innych znaków. Poznaj rodzaje haftu komputerowego i jego zalety.

1. Haft komputerowy Wrocław – rodzaje

2. Gdzie można wykonać haft komputerowy? Hafciarnia Wrocław zaprasza

3. Dlaczego warto wybrać haft komputerowy?

4. Plik z wzorem do wyhaftowania – o czym pamiętać podczas jego tworzenia?

Haft komputerowy stanowi alternatywę dla tradycyjnego, ręcznego haftu, którego wykonanie zajmuje wiele czasu i jest dość kosztowne. Komputerowo wykonane znaki firmowe i haftowane wzory są równie eleganckie i stylowe, lecz tworzy się je o wiele szybciej i taniej. Dowiedz się więcej o hafcie komputerowym.

Haft komputerowy Wrocław – rodzaje

Haft komputerowy jest popularną metodą znakowania i ozdabiania odzieży oraz wielu tekstyliów. Motyw jest odwzorowany na tkaninie za pomocą ściegów hafciarskich przy użyciu programu komputerowego. Wykonany w ten sposób wzór jest trwały, odporny na ścieranie i przebarwienia. Jeżeli interesuje Cię oferta HFT71 – Haft komputerowy, nadruki na odzieży, poznaj rodzaje haftu komputerowego.

Produkcja odzieży haftowanej oraz jej znakowanie to dość skomplikowany proces. Na gotową odzież można nakładać naszywki haftowane wykonane wcześniej za pomocą programu. Aplikacje doszywa się rzadkim ściegiem do wybranego ubrania, plecaka, torby itp. Haft przestrzenny powstaje natomiast przy użyciu pianki hafciarskiej i odpowiednich ściegów, dzięki czemu wzory są wypukłe. Często aplikacje tego typu miesza się z tradycyjnym haftem 2D i stosuje się je na młodzieżowych czapkach lub bluzach.

W produkcji odzieży dziecięcej wykorzystuje się również haft pętelkowy (chenille). Jest to haft wypukły i puszysty, dlatego najmłodsi tak go lubią. Za jego pomocą na ubraniach dziecięcych powstają postacie z bajek oraz inne wzory.

Gdzie można wykonać haft komputerowy? Hafciarnia Wrocław zaprasza

Jeżeli chce się wykonać haft na czapkach lub koszulkach dla pracowników, ręcznikach hotelowych bądź na projektowanej przez siebie odzieży, powinno się zgłosić do miejsca, jakim jest hafciarnia Wrocław. To właśnie tam wykonywany jest haft komputerowy. Ponadto przedsiębiorstwo wykonuje nadruki Wrocław i sitodruk Wrocław, znakując odzież i różne tekstylia zgodnie z oczekiwaniami swoich klientów.

Komputerowe wzory można stworzyć na dowolnie wybranej odzieży, wykonanej zarówno z materiałów naturalnych, jak i sztucznych. Wzór naniesie się na również na dodatki odzieżowe, jak czapki, plecaki, torby, oraz na tekstylia – ręczniki, obrusy, szlafroki hotelowe i basenowe. Za pomocą haftu komputerowego bez trudu wykona się firmowe logo, dlatego tę metodę znakowania odzieży i tekstyliów często wybierają marki, które dbają o spójność identyfikacji wizualnej.

Dlaczego warto wybrać haft komputerowy?

Haft komputerowy ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest precyzja wykonania i możliwość powielenia wzoru dowolną ilość razy bez jakiejkolwiek zmiany w jego wyglądzie. Dzięki temu ta metoda tak dobrze sprawdza się w przypadku znakowania odzieży firmowej i hotelowych tekstyliów. Odzież ozdobiona haftem może być prana w wysokich temperaturach bez ryzyka zniszczenia wzoru. Ściegi są trwałe, odporne na odkształcenia i utratę barwy, a także na kontakt z różnymi detergentami, wykorzystywanymi w czasie prania.

Znakowanie odzieży za pomocą haftu komputerowego jest niedrogie. Wzór jest wielokrotnie powielany dzięki programowi, który umożliwia stworzenie identycznych aplikacji dowolną ilość razy. Jest to znacznie mniej kosztowne niż wykonywanie haftu ręcznie. Ponadto w razie potrzeby możliwe jest oznakowanie firmowych koszulek, czapeczek bądź hotelowych ręczników identycznym haftem nawet po upływie wielu miesięcy, gdy zakupi się nowe ubrania dla pracowników lub tekstylia dla gości.

Haft komputerowy jest dostępny nawet w kilkunastu kolorach, dlatego bez trudu stworzy się dzięki niemu wzór w firmowych barwach i odwzoruje się logo marki. Każdy z kolorów nici wykorzystywanych do ściegów hafciarskich jest odporny na płowienie pod wpływem promieniowania UV oraz na utratę koloru w czasie prania w pralce automatycznej.

Plik z wzorem do wyhaftowania – o czym pamiętać podczas jego tworzenia?

W hafcie komputerowym wykorzystuje się pliki, które są odczytywane przez hafciarkę i wyszywane na materiale. Hafciarka obsługuje pliki graficzne wektorowe, które zawierają odpowiednie dane o rozmiarach haftu i jego barwach. Grafika bitmapowa jest nieodpowiednia do tworzenia projektu haftu. Obraz wektorowy może być powiększany i zmniejszany bez utraty jakości oraz zmiany proporcji poszczególnych elementów.

Plik z wzorem haftu można przygotować samodzielnie bądź skorzystać z pomocy grafika. Dobrze jest sprawdzić, czy stworzony haft jest czytelny po wykonaniu – zbyt wiele detali sprawia, że drobny znak na odzieży przestaje być wyraźny. Im mniejszy wzór zamierza się wykonać, tym prostsza powinna być grafika wektorowa przygotowana do haftowania komputerowego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
4 lat temu

Też wykorzystuję tę metodę w swojej firmie, jest bardzo opłacalna. Przede wszystkim wzór nie spierze się po kilku praniach. Wykonuję haft komputerowy w Krakowie i jestem bardzo zadowolony.

Tomasz Biel
Tomasz Biel
3 lat temu

Niewątpliwą zaletą haftu komputerowego jest jego cena. Nie jest to już technika znakowania odzieży tak droga jak kiedyś. Dzięki użyciu hafciarek przemysłowych o dużej liczbie głowic haftujących, oraz duża konkurencja na rynku spowodowały że ceny haftów drastycznie spadły. Dla naszej firmy od lat haft komputerowy wykonuje firma z Tuchowa

2
0
Would love your thoughts, please comment.x