Jak dobrać okulary korekcyjne do kształtu twarzy?

Dobór okularów korekcyjnych wcale nie jest prostą sprawą. Rozbudowana oferta salonów optycznych często wprawia nas w zakłopotanie, a sami optycy nie zawsze potrafią służyć radą w tym zakresie. Przymierzając przed lustrem kolejne modele opraw okularowych i zastanawiając się, jakie okulary korekcyjne wybrać pamiętajmy, że podpowiedź tkwi w kształcie naszej twarzy. Jak dobierać okulary do kształtu twarzy?

Okulary korekcyjne do twarzy owalnej

Twarz owalna uznawana jest za najbardziej uniwersalną. W związku z tym pasuje do niej każdy typ okularów. Należy jednak pamiętać o tym, aby oprawa nie wykraczała poza kontury twarzy.

Okulary korekcyjne do twarzy okrągłej

Twarz okrągła wymaga okularów, które optycznie ją wydłużą i wyszczuplą. Polecane są więc wszelkie kanciaste modele okularów. Dobrze sprawdzą się również oprawki okularowe zwężające się ku dołowi. Okulary korekcyjne nie mogą być jednak zbyt wąskie (skupione), gdyż optycznie będzie to poszerzało twarz.

Okulary korekcyjne do twarzy kwadratowej i twarzy podłużnej

Twarz kwadratowa wymaga złagodzenia wyrazistych rysów. Warto więc wybrać zaokrąglone oprawki okularowe, najlepiej z jaśniejszym dołem i ciemniejszą górą. Taki kształt opraw w połączeniu z wąskim mostkiem dobrze sprawdzi się także w przypadku osób o twarzy podłużnej.

Okulary korekcyjne do twarzy trójkątnej

Wyróżniamy dwa rodzaje twarzy trójkątnej:

  • Trójkąt regularny – w przypadku wąskiego czoła i szerszego dołu twarzy. Celem wyrównania proporcji, należy starać się poszerzyć górną część twarzy, a zatem idealnym wyborem będą okulary w typie tzw. „kocich oczu”.
  • Trójkąt odwrócony – w przypadku szerokiego czoła i węższego dołu twarzy. Wówczas, aby zwęzić górną część twarzy najlepiej zdecydować się na prostokątne oprawki z żyłką na dole.

Oprócz stacjonarnych salonów optycznych, warto pamiętać także o sklepach online, w których ceny często bywają niższe. Sklep internetowy Duosshop.pl posiada w swojej ofercie wiele rodzajów okularów korekcyjnych, spośród których z pewnością każdy dobierze najlepsze oprawy okularowe do swojego kształtu twarzy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dorota
Dorota
4 lat temu

A ja dorwałam fajny kod rabatowy na okulary znanej marki i dostałam na nie 40% zniżki, normalnie nigdy bym sobie na nie nie pozwoliła 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x