Odzież militarna: estetyka prawdziwego mężczyzny

Odzież militarna bez wątpienia stanowi ciekawą alternatywę dla tego wszystkiego, co zwyczajowo widzimy na polskich ulicach: spodni typu „rurki”, koszulek polo i tym podobnych rodzajów ubrań, które są całkowicie wyprane z męskości. Skąd wzięła się moda na odzież patriotyczną oraz militarną? Można tutaj mówić o różnego rodzaju „trendach”, ale wydaje się to zwyczajnie niepotrzebne. Odzież militarna to po prostu powrót do korzeni, rodzaj ubioru, który przystoi mężczyźnie.

Czy ubrania militarne stanowią jedyny wariant odzieżowy, na jaki może zdecydować się prawdziwy samiec alfa? Oczywiście, że nie. Nie żyjemy jednak np. w USA, przez co kopiowanie innego z męskich stylów, stylu kowbojskiego, który wciąż dominuje w wielu południowych stanach USA, w polskich realiach wyglądałoby nieco groteskowo. Na pewno jednak nie byłoby to aż tak groteskowe, jak różnego rodzaju trendy modowe popularne(niestety) wśród wielu mężczyzn, jakie możemy obserwować na dzisiejszych ulicach.

Odzież militarna: estetyka prawdziwego mężczyzny

Czym dokładnie wyróżnia się odzież militarna? Wbrew obiegowym stereotypom to nie tylko standardowe koszulki militarne czy bluzy moro. Sztuka nie jest niczym stojącym w sprzeczności z męskością, a wręcz przeciwnie: może świadczyć o wyrobionym guście. Z tego powodu, współczesna odzież militarna oraz odzież uliczna to naprawdę szerokie spektrum różnego rodzaju krojów, odcieni i motywów, oczywiście bez żadnego „przegięcia”.

Czy bluzy militarne, koszulki z militarnymi motywami lub ciężkie buty są czymś zarezerwowanym jedynie dla żołnierzy lub pasjonatów wojskowości? Oczywiście, że nie! W końcu wszyscy(albo prawie wszyscy) mamy za sobą pobyt w wojsku a razie potrzeby: zostaniemy powołani do służby wojskowej. Noszenie odzieży militarnej nie jest więc żadną uzurpacją czyjegoś stylu: to po prostu forma ubioru, poprzez którą pokazujemy nasz charakter, charakter prawdziwego mężczyzny, a nie metroseksualnego modnisia, który bezrefleksyjnie podąża za każdym nowym trendem, nawet jeśli ma to oznaczać chodzenie w spodniach przypominających leginsy.

Współczesna młodzież uliczna: nie tylko styl militarny

Oprócz odzieży typowo militarnej, warto zwrócić uwagę również na inny segment ubrań dla mężczyzn, czyli tzw. odzież uliczną. Również tutaj stylistyka jest twarda i nacechowana męską siłą, ale niekoniecznie zawiera motywy stricte militarne. Co więcej, dobre sklepy z odzieżą dla mężczyzn oferują szeroką gamę stylistyk, o czym można przekonać się na przykład tutaj:  https://patrioty.pl/75-odziez-uliczna

Warto także dodać, że ubrania z kategorii odzież uliczna czy też odzież elitarna również mogą odznaczać się wysoką jakością wykonania a także zastosowaniem wyłącznie dobrej jakości materiałów. Zapewnia to ubraniom, butom oraz innym elementom ubioru odpowiednią trwałość: dobrej jakości uliczna kurtka wytrzyma niejedną ulewę i niejedną barową bójkę. Również w tym aspekcie odzież dla mężczyzn wyraźnie odróżnia się od mody metroseksualnej: ubrania są wykonywane z wysokiej jakości odpornych i trwałych materiałów, które niełatwo jest uszkodzić. Jest to powrót do starej dobrej tradycji naszych dziadków, którzy mogli bez problemu nosić tą samą kurtkę lub te same buty przez wiele lat, ponieważ umożliwiała to jakość ich wykonania oraz trwałość materiałów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Blog Ozonee
4 lat temu

Bez porządnych traperów nie wyobrażam sobie jesieni i zimy w mieście – dla mnie to podstawa, jednak nie zawsze pasują do reszty stroju..

1
0
Would love your thoughts, please comment.x