Medycyna estetyczna

Troska o własny wygląd leży w gestii każdego z nas. Dzięki temu, jak wyglądamy, jesteśmy w stanie dobrze zaprezentować się przed inną osobą i wywrzeć na niej dobre, pierwsze wrażenie. Jednak z wiekiem naszej skórze towarzyszą niekorzystne zmiany, a co za tym idzie, może być trudniej o siebie zadbać.

Medycyna estetyczna – czym się zajmuje?

Wraz z postępem technologicznym, który obserwujemy od wielu lat, coraz liczniejsze grono osób realizuje swoje potrzeby. Jedną z kwestii, która pozwoliła na zwalczanie ubytków dotyczących naszej skóry, jest medycyna estetyczna. To dział powstały na początku lat 70. XX wieku we Francji, chociaż swoich protoplastów miał już w starożytnym Egipcie. Warto zaznaczyć, że dotyczy on procesów starzenia się skóry, a lekarze, którzy podejmują się profilaktyki oraz zabiegów powinni mieć specjalne uprawnienia do wykonywania zadań. Dział medycyny estetycznej umożliwia poradzenie sobie z takimi kwestiami jak np. zmarszczki, bruzdy, brodawki, przebarwienia, łysienie, trądzik, zapadnięte policzki, usta, a także cellulit.

Sposoby radzenia sobie z ubytkami na ciele

Gabinety medycyny estetycznej oferują różne formy radzenia sobie z niedoskonałościami. Leczenie profilaktyczne polegające na wypełnianiu zmarszczek przeprowadza się przy pomocy kwasu hialurynowego. Jest to naturalny składnik skóry, który gwarantuje jej sprężystość, a także brak zmarszczek. Z wiekiem jednak ilość tego kwasu w skórze maleje, więc żeby utrzymać ją w dobrej kondycji, trzeba stale uzupełniać. Miejscem, w którym szczególnie jest to widoczne, są kąciki ust. To może łatwo prowadzić do tego, że są one spierzchnięte, a to z kolei powoduje niezbyt atrakcyjny wygląd. Dla osób chcących zadbać o swoje usta, a szczególnie dla kobiet, w przypadku których ta część ciała dodaje uroku, idealnie przystosowany jest więc lifting wolumeryczny. Pozytywne oddziaływanie na skórę i uczynienie ją młodszą ma także botoks. Jest skuteczny np. przy radzeniu sobie z nadmierną potliwością. Blokuje on bowiem impulsy nerwowe, które pobudzają gruczoły potowe do pracy. To także niezwykle istotny element dbania o własną higienę. Nadmierna potliwość sprawia, że czujemy się nieswojo i niezbyt komfortowo nosząc na sobie mokry podkoszulek, który zazwyczaj jest przepełniony nieprzyjemną wonią.

W Polsce istnieje obecnie wiele gabinetów medycyny estetycznej. Bogatą ofertę ma m.in. Studio Elix z lokalizacją w Warszawie. Oprócz wspomnianych powyżej profilaktyki antyzmarszczkowej, czy walki z nadmierną potliwością, gabinet proponuje także swoim klientom mezoterapię igłową, modelowanie kształtu twarzy, czy różnego rodzaju peelingi. Rozglądając się za kliniką, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na długość obecności danego przedsiębiorstwa na rynku. Firma, która oferuje swoje usługi od dłuższego czasu, pokazuje, że ma stałych klientów i można ją obdarzyć zaufaniem. Na stronie internetowej klient może zapoznać się z wykonywanymi usługami, jak również z doświadczeniem personelu medycznego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x