Poszetka jako kwintesencja męskiej elegancji. Jak ją wybrać i nosić każdego dnia?

Poszetka, choć jest dodatkiem do garderoby, stanowi ważny element męskiej stylizacji. Potrafi nadać przeciętnej stylizacji wdzięk oraz szlachetność. Rozległy wybór wysokiej klasy poszetek pozwala też znaleźć taką podkreślającą indywidualny styl jej właściciela oraz jego modowe upodobania. Wybór poszetki może być więc idealnym sposobem na wyrażenie własnej osobowości.

Jaką poszetkę wybrać?

Zanim rozpoczniesz poszukiwania właściwej dla siebie poszetki, powinieneś poznać kilka zasad, które sprawią, że wybór będzie łatwiejszy, a końcowa stylizacja elegancka i schludna. Oto one:

  • Kolorystyka oraz wzory

Nigdy nie zapomnij o tym, aby wybrana przez Ciebie poszetka komponowała się z pozostałymi elementami stylizacji. Aspekt ten dotyczy zarówno kolorystyki ubrań, jak i widniejących na nich wzorów. Krawat i poszetka mogą najwyżej nawiązywać do siebie, nie powinny jednak powtarzać tych samym motywów. Warto dobrać je do siebie na zasadzie kontrastu, ale z jednoczesnym zachowaniem dobrego smaku. Jeśli zdecydujesz się więc na gładką poszetkę w jednym kolorze, możesz dobrać do niej krawat o bardziej wyrazistym wzorze. Białą poszetkę dobierz z kolei do wytwornego, jednokolorowego garnituru. Dzięki temu stworzysz formalną i niezwykle elegancką stylizację, idealną na wesele lub wizytę w teatrze.

Jeśli natomiast Twoja poszetka posiada fantazyjny wzór i wyraziste kolory, pamiętaj, aby nie zakładać jej z równie wzorzystymi elementami. Łączenie różnych wzorów oraz kolorów wymaga dużego doświadczenia i ostrożności. Najbezpieczniejszym sposobem będzie dobranie do niej krawatu o kolorze nawiązującym do wybranej barwy poszetki. W ten sposób stworzysz spójną kompozycję, nie tworząc przy tym kolorystycznego chaosu.

Niezwykle popularne wśród panów ceniących elegancję są poszetki o motywie paisley, dostępne między innymi wśród poszetek marki Borgio. Jeśli szukasz natomiast poszetki o mniejszym stopniu formalności, doskonałym i zarazem oryginalnym wyborem będzie np. poszetka z motywem florystycznym.

  • Materiał poszetki

Szukając eleganckiej poszetki, zwróć uwagę na materiał, z jakiego została ona wykonana. Poszetka powinna być uszyta z materiałów naturalnych, przyjemnych w dotyku i łatwych w składaniu. Niezastąpione w swojej uniwersalności są od dawna poszetki jedwabne (najbardziej eleganckie) oraz bawełniane. Doskonale prezentują się także poszetki z mikrofibry – materiału elastycznego, wytrzymałego, a jednocześnie przyjemnego w dotyku.

Jak nosić swoją poszetkę?

Poszetkę zawsze nosi się w brustaszy (czasami mylonej z butonierką, w której nosi się kwiat). Elegancka poszetka, wykonana z wysokiej klasy materiałów, wymaga starannego złożenia. Niezależnie od stopnia formalności ubioru powinna ona być ułożona w sposób schludny i przemyślany. Najbardziej prostym i jednocześnie najbardziej formalnym sposobem składania poszetki jest sposób zwany TV fold. Uwidacznia on jedynie wąski, prosto ułożony pasek poszetki. Metoda ta jest niezwykle prosta do opanowania i nie wymaga dużego doświadczenia. Jest odpowiednia w szczególności dla wydarzeń charakteryzujących się wysokim stopniem formalności.

Poszetka może jednak też przybierać bardziej fantazyjne formy. Najmniej oficjalny charakter ubioru, idealny na co dzień do pracy, nada nam poszetka złożona po prostu w tzw. artystycznym nieładzie.

Nie zapomnij o właściwym przechowywaniu poszetek, np. ułożeniu ich w płaskiej szufladzie. Dzięki dostosowaniu się do powyższych reguł Twoja poszetka zachowa na długo właściwy kształt i nasycenie kolorów, co pozwoli Ci cieszyć się nią przez wiele lat.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x