Przedstawiamy, jak w poprawny sposób zapiąć marynarkę!

Prosta rzecz, która może w niektórych momentach spędzić sen z powiek. Jak prawidłowo zapinać marynarkę, w zależności od jej kroju? Sprawdzamy i wyjaśniamy!

Marynarka jest podstawą eleganckiego wyglądu – stanowi bazę, bez której nie może obejść się żadne biznesowe spotkanie, egzamin, rozmowa o pracę czy oświadczyny. Z marynarką wiąże się również jedna niedogodność – zapinanie jej. Czy sztuka zapinania guzików jest wiedzą tajemną? Zdecydowanie nie! Przedstawiamy  wszelkie kombinacje, z którymi możesz się spotkać podczas noszenia marynarki. Doradzamy również, jak powinien z sytuacją poradzić sobie prawdziwy gentelman.

Marynarka męska jak zapinać

Założenie marynarki oznacza dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest to, że chcemy wyglądać elegancko i stylowo w danej sytuacji. Drugą sprawą są… kłopoty. Dokładniej – kłopoty zapinaniem i odpinaniem marynarki. W jakim momencie zapiąć guzik? Czy wsiadać do samochodu z zapiętą na guzik marynarką? Czy jeśli na przemian wstajesz i siadasz, marynarka może być ciągle zapięta? Odpowiadamy na wszystkie te pytania!

Jak zapinać marynarki z klasą

W naszym poradniku rozważymy kilka wariantów z jakimi może spotkać się mężczyzna. Na szczęście, są one łatwe do zapamiętania.

Marynarka jednorzędowa na jeden guzik

Gratulacje! Wybrałeś najprostszą formę noszenia marynarki i jej zapiniania. Wystarczy, że będzie on stale zapięty. Wyjątkami są takie sytuacje jak: siadanie do stołu czy wsiadanie do samochodu. Należy to zrobić, ponieważ inaczej, marynarka zacznie się nieestetycznie marszczyć.

Marynarka jednorzędowa na dwa guziki

Dwa guziki – dwa wyjścia, z czego tylko jedno jest poprawne. Mianowicie, zapinamy tylko i wyłącznie górny guzik. Dolny pozostaje rozpięty. Podobnie jak w powyższym przypadku – podczas siedzenia, guzik górny jest rozpięty.

Marynarka jednorzędowa na trzy guziki

Marynarki tego typu są rzadko spotykane, ale jednak! Jeśli trafisz na trzy guziki, masz kilka opcji. Opcja 1:  zapinasz tylko środkowy guzik. Opcja 2: zapinasz górny i środkowy guzik. W przypadku tej marynarki – nigdy nie zapinamy dolnego guzika.

Marynarka i inne opcje

Marynarka dwurzędowa

Marynarka dwurzędowa rządzi się innymi zasadami. Przede wszystkim – nie zapinaj wszystkich guzików jakie posiadasz. Posiadając w modelu marynarki dwa guziki – zapinamy wyłącznie górny. W przypadku trzech guzików, zapinamy górny i środkowy. Chcąc usiąść, marynarkę pozostawiamy zapiętą na pierwszy guzik. Wszystko dlatego, aby szerokie klapy marynarki wyglądały estetycznie.

Co z mankietami?

Mankiety z prawdziwymi guzikami powinny być cały czas zapięte. Niestety, coraz częściej mankiety są jedynie ozdobnikiem marynarki i nie pełnią dawnej funkcji. Dlatego temat mankietów możemy uznać za zamknięty.

Tego zdecydowanie nie należy robić – 3 porady na koniec!

Po pierwsze: nigdy nie zapinaj ostatniego guzika w marynarce na 3 guziki. Traktowane jest to jako niechlujstwo.

Po drugie: wsiadając do samochodu lub siadając przy stole, zawsze odpinaj guziki marynarki. Nie tylko będzie Ci łatwiej siedzieć, ale też będzie to estetyczniej wyglądało.

Po trzecie: nigdy nie chodź z rozpiętą marynarką na spotkaniach formalnych – spotkanie biznesowe czy uroczystość ślubu w kościele lub urzędzie. Na rozpięcie marynarki możesz sobie pozwolić jedynie w sytuacjach nieformalnych, np. na imprezie u znajomych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Blog Ozonee
4 lat temu

Warto o tym przypominać – ciągle widać na ulicach, że nie potrafimy czuć się swobodnie w marynarkach. Mam nadzieję, że na takie posty trafia sporo osób i to się zmieni 🙂 guzik niby nic, a robi ogromną różnicę

1
0
Would love your thoughts, please comment.x