Pierwiastkowa analiza włosa – jak to wygląda i o czym nas informuje?

Badanie włosa, a dokładnie mówiąc analiza pierwiastka włosa, dostarcza informacji o nadmiarze bądź niedoborze pewnych składników, takich jak mikroelementy lub metale ciężkie. Choć do metody tej sami lekarze podchodzą sceptycznie, to jednak ma ona sporą rzeszę zwolenników. Warto zatem dowiedzieć się na czym takie badanie włosów polega i czego w ten sposób możemy dowiedzieć się o stanie zdrowia osoby badanej?

Pierwiastkowe badanie włosa – o czym nas informuje?

Pierwiastkowe badanie włosa informuje nas przede wszystkim o nadmiarze bądź niedoborze składników odżywczych – co może być przyczyną poważnych schorzeń. Z metody tej modą mogą skorzystać osoby w każdym wieku, przy czym długość badanego włosa nie może być krótsza niż 4 cm. Warto przy tym pamiętać, że takie badanie włosa obrazuje stan poziomu pierwiastków w organizmie w ostatnich 2 miesiącach. Co więcej, metoda ta zaliczana jest do medycyny alternatywnej. Po badanie to najczęściej sięgają osoby, które cierpią na przewlekłe zmęczenie i istnieje podejrzenie, że jego przyczyną może być niedobór substancji odżywczych. Chętnie wykonują je również pacjenci otyli, którzy posiadają słabą odporność immunologiczną, oraz osoby narażone na co dzień na duży wysiłek fizyczny – w tym zawodowi sportowcy – którzy obarczeni są długotrwałym stresem, a także złym samopoczuciem i problemami trawiennymi.

Chcesz wiedzieć więcej o badaniu włosów? Sprawdź tutaj: http://trycholog.esteticderm.pl/trycholog-krakow-badanie-wlosow-i-skory-glowy-mikrokamera-trichoskopia/

Pierwiastkowa analiza włosa – jak to wygląda?

Taką pierwiastkową analizę włosa wykonuje się w dowolnym laboratorium, które specjalizuje się w tej technice i to bez skierowania. Najczęściej są to pracownie trychologiczne, znajdujące się praktycznie w każdym dużym mieście. Można też wysłać próbkę włosa do wybranej przez siebie placówki. Taki włos do badania nie może być krótszy niż 4 cm, a do tego powinien ważyć nie mniej niż 0,3 g. Poza tym do badania nie nadają się włosy farbowane – muszą one być w 100 proc. naturalne. Z zasady nie bierze się również końcówek włosów, bowiem są one znacznie bardziej zniszczone niż przy samej skórze głowy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x