Jak używać rozświetlacza do twarzy?

Rozświetlacz to typowy must-have w kosmetyczce każdej kobiety. Potrafi on dodać skórze pięknego blasku, ukryć oznaki zmęczenia, nadać całemu makijażowi świeżości. Warunek jest jeden: rozświetlacza trzeba umiejętnie używać.

  1. Rozświetlacz – co to za kosmetyk?

  2. Jak stosować rozświetlacz?

  3. Jaki rozświetlacz wybrać: krem, płyn, puder?

Rozświetlacz – co to za kosmetyk?

Rozświetlacz do twarzy od Puder i Krem ma nadać twarzy efektu świeżości i młodzieńczego wyglądu. Często wystarczy jedynie niewielka ilość kosmetyku, aby twarz zyskała zupełnie innego wyglądu. Rozświetlacz nadal jest jednak niedoceniany przez część kobiet, wiele jest przekonanych, że używanie do wymaga wielkiej wprawy. Oczywiście trzeba go używać umiejętnie, aczkolwiek zasady nie są specjalnie komplikowane. Dla niebywałego efektu rozświetlenia warto się ich nauczyć.

Jak stosować rozświetlacz?

Nakładanie rozświetlacza nie jest specjalnie trudne, ale nie można go jednak stosować zupełnie dowolnie. Przede wszystkim jest to kosmetyk stosowany do wykończenia makijażu. Należy nakładać go wyłącznie na gładką cerę. Nigdy nie używać rozświetlacza w okolicach, w których pojawiły się wypryski lub wykwity na skórze. Omijaj zmarszczki. Rozświetlające drobinki zawarte w rozświetlaczu tylko jeszcze bardziej uwidocznią te wszystkie niedoskonałości. Rozświetlacz to kosmetyk przede wszystkim dla młodych osób do makijażu dziennego. U dojrzałych kobiet sprawdzi się podczas wieczornych wyjść.

Samo nałożenie rozświetlacza nie jest trudne. Możesz go z powodzeniem nanieść koniuszkiem palca. Należy to robić bardzo ostrożnie, zawsze na samym końcu makijażu, kiedy jest on prawie gotowy. Nie przesadzaj z ilością. Z reguły wystarczy kilka drobnych kropel, ponieważ zbyt duża ilość kosmetyku sprawi, że twoja twarz będzie się świeciła zamiast być lekko rozświetlona.

Kosmetyk nakłada się wyłącznie na wypukłe części twarzy. Do policzków lub skrzydełek nosa używaj bronzera, który pomoże w ich optycznym wyszczupleniu. Rozświetlacz natomiast nałóż na grzbiet lub czubek nosa, wewnętrzne kąciki oczu, nie zapominaj o przestrzeni pod dolną linią brwi, łuku Kupidyna. Rozświetlaczem możesz także musnąć kości policzkowe i podbródek.

Jaki rozświetlacz wybrać: krem, płyn, puder?

Wybór rozświetlacza powinien być uzależniony przede wszystkim od twoich preferencji. Wybór w drogeriach jest tak duży, że z pewnością bez problemu znajdziesz kosmetyk idealny dla ciebie. Przede wszystkim musisz wybrać postać rozświetlacza. Obecnie możesz go kupić w formie płynu, pudru, kremu, a nawet sztyftu. Czasami przypomina on swoją konsystencją podkład. W zależności od tego, w jakiej jest on postaci, należy go odpowiednio nałożyć na twarz. Sztyfty lub kremy nakłada się bezpośrednio na podkład, po czym całość przykrywa się pudrem. Rozświetlacz w płynie można także wymieszać z podkładem i nakładać go na odpowiednie części twarzy. Z kolei rozświetlacz w formie prasowanego pudru wymaga nieco więcej wprawy. Trzeba do nakładać już na sam koniec, po nałożeniu pudru. W tej formie to ostatni kosmetyk, który nakład się na twarz, ponieważ w ten sposób zachowujesz kontrolę na tym, które części twarzy zostaną rozświetlone. To jednak nie koniec. Musisz także wybrać kolor rozświetlacza, a tych jest nieskończona ilość. Na początek unikaj pomarańczowych i różowych rozświetlaczy. Postaw na klasyki – złoto lub srebro, natomiast z czasem oczywiście możesz odważyć się na eksperymenty. Niezależnie od wyboru koloru i typu rozświetlacza pamiętaj o zasadzie less i more i nie przesadzaj z ilością nakładanego na twarz kosmetyku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x