Włosy są ważne

Zadbany mężczyzna na polskiej ulicy stał się codziennym widokiem. Zdrowie, dobry styl, zadbane włosy i cera nie są już ewenementem. Panowie coraz częściej są klientami, nie tylko siłowni, ale i barbershopów. Wiedzą, czego chcą dla siebie i swoich fryzur a także bród. Lubią wydawać pieniądze na produkty, dzięki którym poczują się zdecydowanie bardziej męscy. Kosmetyki dla Panów przebojem zdobywają półki w drogeriach, zarówno tych wirtualnych, jak i stacjonarnych. Wybór produktów tego typu jest coraz większy oraz dopasowany do różnych gustów i potrzeb. Warto przyjrzeć się temu zjawisku z bliska.

1. Nasze fryzury, nasze zarosty
2. Dobra pasta do włosów
3. Zakupy? Tylko w dobrym sklepie
4. Masz krótkie włosy? Żel Ci pomoże

Nasze fryzury, nasze zarosty

W poszukiwaniu różnorodnych rozwiązań, dzięki którym nasz wygląd może zdecydowanie zyskać, warto udać się na przegląd stron internetowych. Znajdziemy tam produkty, które poprawią wygląd naszych włosów. Jednym z nich są coraz popularniejsze pasty do włosów. Są to profesjonalne produkty, pozwalające ułożyć fryzurę w taki sposób, na jakim akuratnie dziś nam zależy. Pasty do włosów możemy użyć w „pojedynkę”, ale lepszym rozwiązaniem jawi się zastosowanie prestylera – na mokre włosy – a potem dopiero położenie konkretnej pasty. Prestylery mają na celu chronienie naszych fryzur przed gorącym powietrzem z suszarki, nadają także im objętość oraz sprawiają, że włosy łatwiej się układają, są przyjemniejsze w dotyku i bardziej odżywione. Będzie to idealna baza pod wybraną przez nas pastę do włosów.

Dobra pasta do włosów

Pasty, podobnie jak pomady, charakteryzują się różnym chwytem, opisanym na pudełku jako „hold”. Rozróżniamy więc chwyt lekki, średni, mocny i supermocny. W zależności od długości włosów i tego jaki efekt chcemy otrzymać, mamy tu pełne pole do popisu. Pasta do włosów sprawdzi się przede wszystkim przy włosach, których długość nie przekracza dziesięciu, jedenastu centymetrów. W przypadku dłuższej fryzury lepiej by było skorzystać z pomady do włosów. Krótkie włosy (do pięciu centymetrów) zadowolą się pastą o lekkim lub średnim chwycie. Dłuższe fryzury będą wymagały mocniejszych past, a czasem także pudru, który zwiększy objętość włosa i uniesie go u samej nasady. Da to nam szansę na uzyskanie lepszego efektu ostatecznego. Pamiętajmy także, że pasty mają swój mat lub połysk i w zależności od tego jakiej pasty użyjemy taki uzyskamy wynik.

Zakupy? Tylko w dobrym sklepie

W sieci bez kłopotu znajdziemy dobrze zaopatrzone sklepy kosmetyczne z produktami dla mężczyzn takimi jak pasty, pomady, glinki, czy żele do włosów. Jednym z takich miejsc, z których na pewno nie wyjdziemy z pustymi rękami jest barberstore.pl. Znajdziemy tu, m.in. produkty tak renomowanych firm jak: American Crew, Dapper Dan, Lakme K.Style, Morgan’s, Reuzel, czy Uppercut. Dzięki takim zakupom będziemy mieli pewność, że korzystamy z najlepszych produktów na rynku. Pozwolą nam one zadbać o włosy tak, aby niczego naszym fryzurom, czy brodom nie brakowało. Każdy z produktów ma swój charakterystyczny zapach i styl, które pozostaną z nami przez cały dzień.

Masz krótkie włosy? Żel Ci pomoże

W przypadku bardzo krótkich fryzur wystarczą żele do włosów, ale i w tym przypadku warto sięgnąć po produkty markowe, od sprawdzonych producentów. Taki wydatek na pewno nam się zwróci w niedalekiej przyszłości. Włosy są dość delikatną strukturą – szybko widać po nich różnego rodzaju zaniedbania w ich pielęgnacji. Warto zadbać o nie zawczasu, tak by później nie nadrabiać niepotrzebnych zaległości. Tym bardziej, że nie są to wydatki, na które nas nie stać.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Blog Ozonee
3 lat temu

Fajnie sięgnąć po produkty naturalne – u mnie sprawdzają się extra, włosy wyglądają rewelacyjnie i są zdrowe. Idealnie się prezentują na randce czy spotkaniu z przyjaciółmi 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x