Depilacja laserowa – dobry laser to warunek skuteczności zabiegu

Depilacja laserowa to skuteczny sposób na wyeliminowanie niechcianego owłosienia z dowolnego obszaru ciała. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie czas i wygodę, a możliwość uzyskania idealnie gładkiej skóry jest dla nich priorytetem. Usuwanie włosków laserem jest obecnie uznawane za najskuteczniejszą metodę depilacji, pozwalającą na długotrwałe pozbycie się niechcianego owłosienia, coraz chętniej wybieraną zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. W jaki sposób należy przeprowadzić zabieg depilacji laserowej, aby każdy, kto podda się zabiegowi był w pełni zadowolony z jego efektów? Zapytam o to eksperta kosmetologii estetycznej w Klinice Neonia w Krakowie Inge Pogłódek.

– Depilacja laserowa to obecnie najbardziej polecana metoda na usuwanie włosków. Z czego wynika przewaga depilacji laserowej nad innymi sposobami usuwania niechcianych włosków?

 Oczywistą zaletą depilacji laserowej jest możliwość uzyskania trwałego efektu gładkiej skóry. Przekłada się to na ogromny komfort, a także oszczędność czasu i pieniędzy. Nie ma bowiem konieczności częstego powtarzania innych, mało skutecznych zabiegów, pozwalających na krótkotrwałe usuwanie owłosienia. Mowa o takich czasochłonnych zabiegach jak golenie, depilacja woskiem czy kremem, a także usuwanie włosków depilatorem elektrycznym. Kolejną niewątpliwą zaletą depilacji laserowej jest możliwość uniknięcia podrażnień skóry oraz wrastania włosków. Golenie włosków, depilacja elektryczna czy woskiem sprzyja wrastaniu włosków, co może prowadzić do rozwoju zapalenia mieszków włosowych. Ponadto golenie włosów maszynką sprzyja ciągłym podrażnieniom skóry, powstawaniu zacięć, infekcji bakteryjnych oraz przesuszenia skóry.

– Kto zatem powinien zdecydować się na depilację laserową?

Wybór depilacji laserowej bardzo często podyktowany jest występowaniem podrażnień skóry, pojawiających się po wykonaniu domowych metod usuwania włosków. Jest to metoda z wyboru dla osób dotkniętych problemem zapalenia mieszków włosowych. Ale na zabieg depilacji laserowej mogą zdecydować się nie tylko osoby z wrażliwą skórą, źle znoszące wykonywanie zabiegów usuwania owłosienia w domu. To idealna metoda usuwania obfitego owłosienia, które trudno jest usunąć samodzielnie. Depilacja laserowa wskazana jest m. in. kobietom z problemem hirsutyzmu, czyli nadmiernego owłosienia o podłożu hormonalnym, a także mężczyznom z obfitym zarostem na klatce piersiowej czy plecach. Na depilację laserową może zdecydować się każdy, kto chce móc cieszyć się idealnie gładką skórą przez długi czas. Na tego typu rozwiązanie nie mogą pozwolić sobie jedynie te osoby, u których występują takie przeciwwskazania do wykonania zabiegu jak świeża opalenizna, stosowanie preparatów światłouczulających, ciąża, nowotwory oraz infekcje skóry.

– Czy każdy zabieg depilacji laserowej pozwala na uzyskanie pożądanego efektu? A może kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego gabinetu medycyny estetycznej?

Na rynku usług beauty dostępnych jest wiele laserów do depilacji, jednak nie wszystkie spełniają wymogi stawiane najnowocześniejszym zabiegom medycznym. W przypadku depilacji laserowej ogromne znaczenie ma przede wszystkim możliwość zastosowania lasera u osób z każdym fototypem skóry. Lasery starszej generacji sprawdzały się przede wszystkim u osób z ciemnymi włoskami i jasną skórą. Obecnie jednak dostępne są lasery pozwalające na skuteczną depilację także u osób z jasnymi włoskami czy ciemną karnacją. Niemożliwa jest jedynie depilacja włosów siwych, całkowicie pozbawionych barwnika melaniny. To, na jaki gabinet medycyny estetycznej się zdecydujemy, a tym samym – jakim laserem wykonany zostanie zabieg depilacji laserowej, ma kluczowe znaczenie dla uzyskania efektu idealnie gładkiej skóry. Duże znaczenie ma także doświadczenie osoby wykonującej zabieg, dbającej o przeprowadzenie konsultacji przed zabiegiem, a także zaproponowanie odpowiedniej opieki pozabiegowej.

– A zatem – gdy planujemy wykonać zabieg depilacji laserowej, jaki laser sprawdzi się najlepiej?

Obecnie za jeden z najskuteczniejszych laserów do depilacji uznawany jest laser Soprano Ice Platinum https://neonia.com.pl/laseroterapia/depilacja-laserowa-krakow/, który łączy w sobie właściwości kilku innych laserów do depilacji. Dzięki temu laser ten umożliwia skuteczne depilowanie nawet jasnych włosków oraz ciemnych włosków u osób z ciemniejszą karnacją. A dzięki zastosowaniu szeregu najnowocześniejszych technologii, zabieg depilacji jest komfortowy dla pacjenta i bezpieczny. Przede wszystkim – możliwe jest indywidualne dopasowanie parametrów pracy lasera do potrzeb skóry, co pozwala zredukować ryzyko poparzeń skóry. Technologia InMotion pozwala skrócić czas zabiegu nawet o połowę, a zaawansowany system chłodzący pozwala na zredukowanie bolesności podczas zabiegu. Dzięki temu możliwa jest bezbolesna, szybka i niezwykle skuteczna depilacja laserowa nóg, pleców i klatki piersiowej, twarzy czy okolic bikini.

– Skoro jesteśmy przy omawianiu skuteczności depilacji laserowej – czy najnowocześniejszy laser Soprano Ice Platinum pozwala na usunięcie włosków podczas jednego zabiegu?

Niestety, żaden laser nie umożliwia usunięcia wszystkich włosków podczas jednego zabiegu, co wynika z fizjologicznego cyklu wzrostu włosa. Laser oddziałuje wyłącznie na włoski w fazie wzrostu, a na całym ciele w fazie tej znajduje się tylko część włosków. Fakt, iż włoski na całym ciele nie rosną synchronicznie sprawia, że konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu. Zazwyczaj wystarcza 4 – 8 zabiegów powtarzanych co 6 – 8 tygodni. Raz na pół roku – rok wskazane jest ponadto wykonanie zabiegu przypominającego.

A w jaki sposób należy przygotować się do zabiegu? I co z pielęgnacją pozabiegową?

Właściwe postępowanie przed – i pozabiegowe ma ogromne znaczenie dla efektywności i bezpieczeństwa zabiegu depilacji laserowej. Przed zabiegiem konieczne jest zrezygnowanie z opalania, stosowania leków światłouczulających, a w dniu zabiegu należy ogolić skórę. Przez pierwsze dni po depilacji laserowej niewskazane jest opalanie, korzystanie z sauny czy basenu, wykonywanie zabiegów złuszczających skórę oraz gorące kąpiele. Warto pielęgnować skórę delikatnymi preparatami o działaniu łagodzącym i natłuszczającym.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
4 lat temu

Fajnie, że są takie posty, bo to zapewne uświadamia ludzi i nam wykonującym takie zabiegi jest łatwiej bo klient jest już po części wyedukowany

1
0
Would love your thoughts, please comment.x