Trzy powody, dla których warto kupować oryginalne perfumy

Tylko sprawdzone i bezpieczne składniki

Składniki podróbek nie mają nic wspólnego z oryginalną recepturą słynnych producentów perfum, zwłaszcza jeśli pochodzą z niesprawdzonego źródła. W przypadku oryginalnych perfum, które można znaleźć na stronie https://neness.pl/perfumy, wszystkie składniki są dokładnie przebadane, co znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej lub innych problemów ze skórą. Podróbki znanych zapachów to natomiast produkty pełne substancji chemicznych, w tym szkodliwych barwników.

Wysoka cena prawdziwych perfum wynika w dużej mierze właśnie z konieczności spełniania określonych norm jakości i bezpieczeństwa. Znane marki przeprowadzają w swoich laboratoriach wiele testów dermatologicznych oraz antyalergicznych, zanim wprowadzą na rynek nowy zapach. Ponadto wiele klasyków w świecie perfum to produkty z bardzo długą historią i klientami liczonymi w milionach. W przypadku tanich podróbek można nieświadomie zostać królikiem doświadczalnym.

Zapach na wiele godzin

Jedną z najważniejszych zalet oryginalnych perfum jest ich trwałość. Wystarczy skropić skórę rano, a ulubiony zapach utrzyma się na niej przez cały dzień. Podróbki zazwyczaj ulatniają się w ciągu kilku godzin. Ponadto niektóre perfumy zostawiają tzw. ogon – subtelny zapach może wypełnić całe pomieszczenie i unosić się wokół właściciela perfum. Warto także pamiętać, że oryginalne wyroby nie wietrzeją we flakoniku.
Trwały zapach prawdziwych perfum oznacza również, że w ciągu dnia nie trzeba ponownie nanosić ich na skórę. Wysoka wydajność oryginalnych perfum sprawia, że na zużycie jednego flakonika potrzeba znacznie więcej czasu niż w przypadku podróbki. W ostateczności można kupić oryginalną wodę perfumowaną lub toaletową, która jest tańszym, choć mniej trwałym rozwiązaniem.

Udział w działalności charytatywnej

Znane marki często angażują się w działalność charytatywną. Zakup popularnych perfum z drogerii Neness można potraktować jako swój wkład w poprawę życia innych osób. Fundacja Chanel aktywnie wspiera kobiety na całym świecie i pomaga w walce o swoje prawa oraz niezależność finansową. Podobny cel przyświeca marce Gucci, z kolei Jean-Paul Gaultier działa na rzecz osób chorych na AIDS.

Warto także pamiętać, że popularni producenci perfum i kosmetyków mają dość transparentną politykę dotyczącą warunków zatrudnienia, podejścia do ochrony środowiska naturalnego oraz testowania produktów na zwierzętach. W przypadku producentów podróbek zazwyczaj nie można mieć pewności, czy ich wyroby spełniają jakiekolwiek standardy. Oryginalne perfumy ze sprawdzonych sklepów to bezpieczna i odpowiedzialna decyzja świadomego konsumenta.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x