Dzięki temu w kilka dni poprawisz wygląd swojej cery!

Każda z nas marzy o tym, aby mieć piękną, gładką cerę bez niedoskonałości. To właśnie stan skóry jest najbardziej istotnym czynnikiem wpływającym na ostateczny wygląd naszego makijażu. Idealna cera jest nawilżona, gładka, bez suchych skórek i wyprysków. W jaki sposób doprowadzić ją do takiego stanu? To łatwiejsze niż myślisz!

Żeby skóra wyglądała pięknie i promieniście, potrzebna jest jej przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja. Faktem jest, że jedni mają piękną skórę z natury, a inni nad jej wyglądem muszą trochę popracować. Odpowiednie nawyki pielęgnacyjne i dobrze dobrane kosmetyki potrafią zdziałać cuda. Efekty zauważysz już po kilku dniach.

Oczyszczanie

Oczyszczanie skóry to absolutna podstawa, bez której dobra pielęgnacja po prostu nie istnieje. Niezwykle ważne jest dogłębne oczyszczanie cery niezależnie od tego, czy na co dzień nosimy makijaż czy też nie. W ciągu dnia na naszej skórze ląduje bardzo dużo zanieczyszczeń, których wieczorem musimy się pozbyć. Zaczynamy od usuwania makijażu płynem micelarnym, który trzeba spłukać czystą wodą. Następnie używamy żelu do mycia twarzy lub pianki, w zależności od upodobań. Zawsze upewnij się, że na skórze nie zostały pozostałości kosmetyków. Jeśli masz wątpliwości, to jeszcze raz przetrzyj skórę wacikiem nasączonym płynem micelarnym. Czynność powtarzaj tak długo, aż wacik będzie czysty.

Żel do mycia twarzy Ziaja 

Pianka do mycia twarzy Nacomi

Nawilżający płyn micelarny Bielenda

Osuszanie twarzy

To, czym wycierasz twarz po myciu ma ogromne znaczenie. Nigdy nie używaj do tego ręcznika, którym wycierasz resztę ciała. Przygotuj sobie mały ręczniczek przeznaczony tylko i wyłącznie do twarzy. Dbaj o to, aby zawsze dobrze go wysuszyć. Wilgoć i ciepło sprzyjają rozwojowi bakterii, a mokry ręcznik w łazience to dla nich idealne środowisko. Najlepszym rozwiązaniem będzie osuszanie twarzy jednorazowymi ręcznikami lub chusteczką. Ten krok ma ogromne znaczenie w pielęgnacji i niewiele Cię kosztuje. Spróbuj, a na pewno zobaczysz różnicę już po kilku dniach.

Tonizowanie

Niestety nadal niewiele osób wie, jak ważne jest tonizowanie cery. Toniki i hydrolaty są bardzo często pomijane w codziennej pielęgnacji. Dlaczego są ważne? Przede wszystkim przywracają równowagę pH skórze po oczyszczaniu. Jest to bardzo istotne, ponieważ produkty oczyszczające, takie jak żele czy pianki oraz płyny, których używamy do zmywania makijażu często zaburzają naturalne pH. Dodatkowo toniki oraz hydrolaty niwelują nieprzyjemne uczucie ściągnięcia po myciu, odświeżają skórę, koją ją i przygotowują na kolejne kroki pielęgnacji. Zawsze pamiętaj o tonizowaniu. Szczególnie polecamy produkty tego typu z atomizerem, dzięki któremu rozpylisz delikatną mgiełkę prosto na swoją buzię bez użycia wacików. To nie tylko bardzo przyjemne, ale także ekonomiczne! Teraz skóra jest gotowa na serum oraz krem.

Hibiskusowy tonik do twarzy Sylveco

Woda różana Make me bio

Tonik rozświetlający Pixi

Złuszczanie

Złuszczanie, to kolejny krok w pielęgnacji, którego nie powinnaś pomijać. Wiele osób narzeka na suche skórki, które są widoczne po nałożeniu podkładu. To właśnie efekt zaniedbania złuszczania skóry. Możesz używać peelingów mechanicznych drobnoziarnistych lub gruboziarnistych. Jeśli Twoja cera jest wrażliwa, to zdecydowanie lepiej sprawdzą się u Ciebie peelingi enzymatyczne. Dzięki nim cera będzie gładka, świeża i promienna.

Peeling enzymatyczny Eveline Cosmetics

Peeling gruboziarnisty Face Boom

Peeling 3 enzymy Tołpa

A Ty w jaki sposób dbasz o swoją skórę? Mamy nadzieję, że coraz mniej osób poprzestaje na samym płynie micelarnym lub chusteczce do demakijażu. Wprowadzenie do codziennej pielęgnacji zaledwie kilku dobrych nawyków naprawdę zmieni wygląd Twojej skóry. To zaledwie chwila poświęcona na proste i bardzo przyjemne zabiegi, a efekty będą naprawdę widoczne. Zadbaj o siebie i swoją skórę.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x