Kosmetyki, które ochronią ciebie i twoją rodzinę przed słońcem

Lato to czas, który warto poświęcić na wyjścia ze znajomymi na otwarty basen lub plażę, czy po prostu na aktywny wypoczynek poza domem. Należy przy tym jednocześnie zwrócić szczególną uwagę na skórę, która jest wówczas narażona na szkodliwe promienie słoneczne. Aby uchronić siebie i swoich najbliższych przed skutkami poparzenia słonecznego, powinnaś zadbać o odpowiednie kosmetyki.

Piękno skóry a słońce

Każda kobieta, niezależnie od pory roku, chce wyglądać pięknie i modnie, by przyciągać pełne zachwytu spojrzenia. Dlatego tak istotne jest dbanie nie tylko o strój, dodatki czy biżuterię, ale przede wszystkim o skórę, aby zachować jej gładkość, jędrność i zdrowie.

Niestety, zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu, a także wpływ promieniowania słonecznego czy samo upływ lat, sprawiają, że wygląd cery się pogarsza. Nie od dzisiaj wiadomo także, że częste opalanie ma niekorzystny wpływ na naszą skórą. Cera poddawana takim słonecznym zabiegom szybciej się starzeje, a co najgorsze – narażona jest na różnego rodzaju choroby, w tym czerniaka.

Jednakże dzięki odpowiednim kosmetykom można sprawić, że skóra zachowa swój piękny, młody wygląd, a przede wszystkim – zdrowie.

Chroń swoją skórę

Jeżeli uwielbiasz się opalać i jednocześnie pragniesz, żeby twoja skóra zachowała młody wygląd, bez negatywnych konsekwencji zdrowotnych, powinnaś zainwestować w odpowiednie kremy, które zabezpieczą cię przed szkodliwym promieniowaniem. Dzięki zastosowanym filtrom twoja skóra będzie bezpieczna: nie narazisz jej na poparzenia słoneczne, a przy tym będziesz mogła nadać swojej cerze upragnionego koloru.

Szereg produktów różnych marek, które służą ochronie przed szkodliwym promieniowaniem, znajdziesz na stronie eKobieca.pl. Przejrzyj je dokładnie i wybierz ten, który najbardziej ci odpowiada pod względem stopnia ochrony.

Jeśli nie słońce to może samoopalacz?

Jeśli jednak nie lubisz się opalać lub musisz unikać słońca, bo masz wrażliwą skórę, możesz skorzystać z samoopalacza. Dzięki niemu twoje ciało bez żadnych negatywnych konsekwencji nabierze upragnionego złocistego koloru, słonecznego koloru.

Nie zapomnij o bliskich!

W trakcie wakacji i upalnych dni nie zapomnij także o swoich najbliższych, szczególnie dzieciach. To one są najbardziej narażone na szkodliwe promieniowanie słoneczne. Ich skóra jest jeszcze wrażliwsza niż twoja, a co za tym idzie – bardzo podatna na oparzenia i różnego rodzaju uszkodzenia.

Pamiętaj, aby wybierając się na spacer, nad wodę, a tym bardziej na całodniową wyprawę z dzieckiem, zawsze mieć odpowiednie zabezpieczenie w postaci kremu z filtrem. Dzięki temu twoja pociecha uniknie bólu, jaki wiąże się z poparzeniem słonecznym.

fot. materiały prasowe

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x