Depilacja laserowa to zabieg, który musisz rozpocząć

Wakacje powoli dobiegają końca i to bardzo dobry moment na to, żeby zastanowić się nad rozpoczęciem zabiegów depilacji laserowej. Wygoda, komfort oszczędność czasu, to tylko kilka czynników mających wpływ na to, że będziesz chciała pojawić się w gabinecie depilacji laserowej.

Musisz przyznać, że wiele z nas ma problem z wrastającymi włoskami, podrażnieniami po goleniu i stale zaczerwienioną skórą. Decydując się na trwałe usuwanie owłosienia możesz uniknąć takich problemów a dodatkowo zapewnić sobie naprawdę sporo wygody! Wystarczy, że wykonasz serię depilacji laserowej laserem Light Sheer Duet a Twoja skóra będzie idealnie gładka na lata!

Czy wiesz jak przygotować się do depilacji laserowej?

Kiedy już będziesz po wstępnej konsultacji kosmetologicznej i będziesz mogła zapisać się na swój pierwszy zabieg depilacji laserowej to koniecznie sprawdź w jaki sposób musisz się do tego przygotować.

1. Przede wszystkim przed zabiegiem depilacji laserem musisz zgolić włoski na tym obszarze gdzie ma zostać wykonany zabieg.

2. Twoja skóra nie może być opalona. Całkowicie wykluczone jest wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych, wizyty w solarium oraz stosowanie samoopalaczy przynajmniej miesiąc przed zabiegiem.

3. 4 tygodnie przed zabiegiem musisz odstawić kremy z witaminą A, retinoidami i kwasami, a na tydzień przed leki światłouwrażliwiające i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek).

Czy depilacja laserowa jest zabiegiem skutecznym?

Jak najbardziej! Decydując się na usuwanie włosków laserem możesz liczyć na usunięcie ponad 90% owłosienia w sposób trwały! Oczywiście jest to zależne od indywidualnych uwarunkowań. Laser działa na barwnik znajdujący się we włosie, czyli melaninę. Z tego właśnie powodu mówi się, że im ciemniejszy włos, tym wyższa skuteczność lasera.
Jeżeli chcesz osiągnąć najbardziej optymalne efekty depilacji laserem, to musisz wykonać zabiegi w serii 6 – 7
zabiegów, co 8 – 12 tygodni.

Czy depilacja laserowa boli?

Odczuwanie bólu zawsze będzie związane z indywidualnymi predyspozycjami. Zabieg depilacji laserowej przy użyciu lasera Light Sheer Duet jest bezbolesne. Odczucia związane zabiegiem są porównywalne do mocniejszego ciepła na danym obszarze skóry.

Zanim rozpoczniemy zabieg Twoja skóra zostanie poddana próbie laserowej. Po jej wykonaniu kosmetolog precyzyjnie ustawia parametry głowicy lasera. W trakcie wstępnej konsultacji zostaną wykluczone też ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x