Zaopiekuj się swoją skórą naturalnie

Nasza skóra to prawdziwy skarb, a tylko ten, kto ma problemy skórne wie dokładnie, jak cenny on jest. Skóra wystawiana jest każdego dnia na działanie czynników wysuszających i pogarszających jej kondycję i to właśnie od nas w dużej mierze zależy, czy czynniki te będą faktycznie widoczne na pierwszy rzut oka, czy nie. Jak dbać o skórę?

Temat jest szeroki jak rzeka, my poprzestaniemy na zwróceniu uwagi na fantastyczne preparaty i kosmetyki z naturalnymi składami, które wspierają naszą skórę każdego dnia. Dlaczego kosmetyki naturalne to coraz częściej wybierana opcja?

Naturalne, czyli najlepsze

Coraz bardziej zdajemy sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie w naszym życiu odgrywa natura i to, co nam oferuje. Jesteśmy świadomymi konsumentami, którzy na sklepowych półkach szukają produktów z dobrymi składami. Dotyczy to nie tylko samych kosmetyków do pielęgnacji, ale również żywności czy, coraz częściej, ubrań. Wiemy, że fast fashion szkodzi naszej planecie w stopniu znaczącym, świadomi jesteśmy także tego, że przesycenie syntetyków występuje w prawie każdej dziedzinie naszego życia.

Źródło: https://uniquecos.pl/

To, co nakładamy na skórę ma znaczenie. Wiele syntetycznych kosmetyków nie tylko potrafi podrażniać skórę, ale zawiera także substancje toksyczne dla środowiska naturalnego. Takie preparaty nie są w pełni biodegradalne, a ich produkcja kosztuje nasze ekosystemy wiele. Czemu zatem nie zastąpić tych kosmetyków i wyrobów tymi, które spełniają swoje zadanie równie dobrze, a nawet lepiej, dodatkowo będąc w pełni bezpiecznymi dla nas i dla środowiska?

Mądre składy

Kosmetyki naturalne, tak jak i syntetyczne, zawierają wiele cennych ekstraktów roślinnych, substancji aktywnych i witamin, które działają na naszą skórę, jak najlepsza tarcza ochronna. Oprócz tego, brak w nich jednak wielu zbędnych i obciążających konserwantów, olejów mineralnych czy parabenów. Kosmetyki naturalne, które posiadają minimum 95% składników pochodzenia naturalnego odznaczają się taką samą lub lepszą skutecznością, a dzięki mniejszym składom niosą ze sobą mniejsze prawdopodobieństwo podrażnień. Prawdą jest wciąż, że każdy kosmetyk może uczulać, dlatego przed użyciem warto dokładnie zapoznać się ze składem preparatu. Kosmetyki naturalne są jednak poddawane podobnym procedurom bezpieczeństwa, jak te syntetyczne, co sprawia, że w większości przypadków stanowią świetne zamienniki dla nich.

Przekonaj się o mocy natury i wypróbuj kosmetyki naturalne w swojej codziennej pielęgnacji. Twoja skóra ci podziękuje.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x