Maski na twarz jako element outfitu

Od momentu, gdy pandemia i związany z tym nakaz zasłaniania nosa i ust podczas wyjść z domu, spowodował nieodwracalne zmiany w wielu garderobach, ponieważ maseczki na twarz, stały się nowym elementem stylizacji wielu osób. Na szczęście czas, w którym zakup maseczki wielorazowej był prawie niemożliwy, już dawno minął i dzisiejsze sklepy, zarówno te stacjonarne, jak i internetowe np. SafeMask, prześcigają się w dostępności różnych modeli, wzorów i kolorów, dzięki czemu możemy z łatwością dobrać dowolną maseczkę ochronną, która idealnie skomponuje się z naszą stylizacją.

Najczęstszym podziałem maseczek, jest ten na maseczki jednorazowe i wielorazowe, ale tak naprawdę dostępnych na rynku jest znacznie więcej rodzajów maseczek.

Rodzaje maseczek

Pierwsze rozprzestrzenianie się w Europie Koronawirusa, związane było z koniecznością wyposażenia się w maseczki na twarz, które aktualnie były dostępne na rynku. A wtedy niemalże we wszystkich miejscach można było spotkać tylko jednorazowe maseczki na twarz i niestety z ich dostępnością były początkowe problemy. Warto jednak wspomnieć, że ten rodzaj maseczki nie działał, tak jak ma to miejsce w przypadku maseczek na twarz z filtrem, zwykłe maseczki mają za zadanie jedynie zbudować fizyczną barierę przed błonami śluzowymi, które chronią przed zanieczyszczeniami. Jednak warto wspomnieć, ażeby maseczki były bezpieczne, muszą posiadać wszelkie niezbędne certyfikaty zgodności z europejskimi normami.

Do nieco bardziej profesjonalnych masek na twarz można zaliczyć maski medyczne, które są również nazywane przez niektórych jako półmaski filtrujące. Ich główną cechą charakterystyczną jest składanie się z kilku warstw materiałów, które posiadają bardzo gęsty splot, oraz zawierają filtr oczyszczający. Wśród takich egzemplarzy można znaleźć zarówno jedno-, jak i wielorazowe. Zgodnie z normą europejską występują w 3 oznaczeniach FFP1, FFP2, FFP3, które mówią o stopniu ochrony (w tym przypadku zostały przedstawione od najniższego do najwyższego). Ponadto możemy korzystać z jednej z wielu maseczek wielorazowych, które nie zawierają filtra, ale za to występują w bardzo rozbudowanej gamie kolorystycznej. Dodatkowo jest to rodzaj maseczek, który dostępny jest w niemal każdym sklepie, począwszy od sklepu z galanterią, aż po sklepy spożywcze, oczywiście nie mogło ich również zabraknąć w internetowym sklepie Safemask. Szeroki wybór zapewnia, że każdorazowo możemy dobrać maskę, która idealnie dopasuje się do naszego outfitu.

Maseczki na twarz, czy inne elementy służące do zasłaniania ust i nosa?

Latem i wiosną stawiamy przede wszystkim na wygodę, dlatego też najczęściej wybieramy maseczki, które posiadają gumki lub sznurki do wiązania, natomiast jesienią i zimą możemy nieco bardziej zaszaleć i w związku z tym zdecydować się np. na maski w formie kominów, które nie tylko zabezpieczą nas przed wirusem, ale również chronią przed zimnem. Ponadto nie wyglądają one jak typowe maski, a jak część garderoby, którą można dodatkowo ciekawie wystylizować. Można np. wybrać maskę na twarz lub komin w kolorze całej stylizacji, stawiają na modny w tym sezonie Total look. W nieco bardziej sportowych stylizacjach doskonale sprawdzą się m.in. maski na twarz w geometryczne wzory, w motyw galaktyczny, albo w tzw. esy-floresy. By dobrze prezentować się w masce, należy zwrócić szczególną uwagę na jej kolorystykę, oraz na naszą karnację, oprawę oczu, kolor włosów itp. Możliwości są ogromne i z każdym dniem rosną, a skoro nie zanosi się na to, że szybko pożegnamy się z noszeniem maseczek, warto postawić na takie maseczki na twarz, które będą nie tylko pasować do naszego stylu, ale również będziemy je z chęcią zakładać.
Zakrywanie naszych ust i nosów, dzieje się na naszych oczach. Maski i maseczki na twarz, stają się nieodłączną częścią codziennych wizerunków, które wyglądają niczym te, które do tej pory można było spotkać jedynie na ulicach Dalekiego Wschodu.

Pomimo że staramy się żyć normalnie, to aktualny świat nie wygląda już tak samo, jak ten sprzed pandemii. Nas również nie da się już rozpoznać, ponieważ maski zakrywają ponad połowę naszych twarzy, przez co mijani sąsiedzi wydają się nam obcy. Jeszcze rok temu, nikt nie spodziewał się, że maseczki na twarz będą stałym elementem garderoby i stanie się częścią wspólną wszystkich kultur i ludzi na całym świecie.

Maseczki na twarz

Dotychczas takie widoki mogliśmy oglądać jedynie w filmach, dzisiaj tak wygląda rzeczywistość. Już w 2011 roku w filmie „Epidemii strachu” Stevena Soderbergha, mogliśmy zobaczyć pierwszy przedsmak tego, w jakich czasach będziemy musieli żyć. Do wszystkiego należy się przyzwyczaić i nawet w przeciętnych przedmiotach codziennego użytku, jakimi są maseczki na twarz szukać pozytywów. Czemu nie iść w stronę modową i zacząć bawić się stylizacjami z użyciem maseczek na twarz?

Nie tylko biznesowe serce bije na wschodzie, a z Azji nie płyną jedynie trendy związane z nowościami technologicznymi, są to również miejsca, które stały się kopalnią inspiracji do stylizacji z maseczkami, które już od dawna królują na tamtejszych ulicach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x