Jakie są zalety zabiegu endermologii?

Endermologia jest zabiegiem, z którego skorzystać powinny przede wszystkim osoby zmagające się z uporczywym cellulitem i oporną tkanką tłuszczową. To jedna ze skuteczniejszych metod wpływających na modelowanie sylwetki, na dodatek mało inwazyjna, bo bez użycia skalpela. Prawidłowo przeprowadzana endermologia nie daje skutków ubocznych. Na czym polega sam zabieg i dlaczego działa? Kto skorzysta na nim najbardziej, a dla kogo nie będzie wskazany?

1. Zabiegi endermologii – na czym polegają?

2. Zabiegi endermologii – efekty

3. Jakie są przeciwwskazania i skutki uboczne endermologii?

Największą popularnością cieszą się zabiegi endermologii na brzuch, pośladki i uda, ale przy odpowiedniej głowicy można przeprowadzić ją także w innych rejonach ciała, a nawet na twarzy.

Zabiegi endermologii – na czym polegają?

Zabiegi endermologii opierają się na masażu podciśnieniowym, który wpływa na skórę i tkankę łączną wspierając procesy metaboliczne. Wykonuje się go za pomocą specjalistycznego urządzenia. Dobrana do części ciała głowica przesuwana jest po powierzchni kostiumu, w który ubrana jest osoba poddawana zabiegowi. Jak to działa w praktyce? Na głowicy umiejscowione są dwie niezależnie pracujące rolki, które – pod wpływem ciśnienia – wciągają skórę i masują ją wewnętrznie oraz zewnętrznie. Pozwala to pobudzić głębokie warstwy i regenerować je.

Zabiegi endermologii – efekty

Zabiegi endermologii efekty dają bardzo szybko: nawet po pierwszym zabiegu. Skóra jest wyraźnie wygładzona oraz ujędrniona. Aby jednak mówić o namacalnych i trwałych rezultatach, należy nastawić się na serię: od sześciu do nawet piętnastu wizyt w regularnych odstępach maksymalnie tygodnia. W zależności od partii ciała, która poddawana jest masażowi liczyć można na:

  • efekt odchudzenia – w przypadku brzucha, pośladków, nóg,
  • efekt oczyszczenia – dzięki stymulacji krążenia krwi i limfy oraz drenażu płynów ustrojowych,
  • efekt odmłodzenia – na twarzy, szyi, dekolcie i ramionach,
  • efekt relaksacyjny i łagodzący dolegliwości bólowe.

Zabiegi endermologii zasadniczo powinny być przyjemne, mimo że działanie sprzętu jest dość intensywne.

Jakie są przeciwwskazania i skutki uboczne endermologii?

Endermologia w zasadzie nie generuje skutków ubocznych. Sporadycznie pojawiać się mogą dolegliwości bólowe lub siniaki spowodowane indywidualną wrażliwością lub zbytnią intensywnością zabiegu. Nie mogą jednak z niej korzystać kobiety w ciąży i karmiące, chorzy na nowotwory, zmagający się z zakrzepicą, problemami skórnymi, w tym stanami zapalnymi i ranami.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bożena
3 lat temu

Kapitany wpis, bardzo wartościowy i przydatny, zawsze chciałam wiedzieć na czym dokładnie polega zabieg endermologii 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x