Czym są rzęsy stopniowane

Każda początkująca stylistka rzęs może na początku swojej kariery zawodowej czuć się zagubiona. Liczne sklepy i hurtownie z produktami do profesjonalnej stylizacji rzęs zasypują nas z każdej strony atrakcyjnymi ofertami promocyjnymi i bogactwem towarów. Osoba początkująca może bardzo szybko się pogubić, dlatego warto przed pierwszymi zakupami jeszcze raz, na spokojnie przeanalizować, co należy zakupić, aby móc rozpocząć własną działalność.

Rzęsy stopniowane – co to jest?

Rzęsy stopniowane od tradycyjnych paletek różnią się tym, że w jednej kasetce posiadamy zestaw długości umożliwiający wykonanie pełnej stylizacji. W zależności od producenta, rzęsy w kasetkach mogą się zaczynać od 5-7mm długości i kończyć na 15mm. Większość producentów zapewnia w paletkach rzęs stopniowanych po 1 pasku długości najmniejszych i największych, a następnie po 3 do 4 pasków rzęs najczęściej stosowanych w standardowych aplikacjach, tj. 9 – 13mm.

Przed zakupem rzęs stopniowanych warto zwrócić uwagę na to, by długości zwiększały się o 1mm. To pozwoli zachować płynne przejście pomiędzy kolejnymi długościami, a także doskonale sprawdzi się w trakcie pracy na rzędach rzęs. Jest to szczególnie istotne, ponieważ tylko zachowując odpowiednią precyzję pracy, można zachować w pełni naturalny wygląd, który z pewnością przypadnie do gustu klientce.

Dlaczego warto wybrać rzęsy stopniowane?

Takie stopniowanie rzęs jest szczególnie wygodne dla początkujących stylistek. Kupując paletki jednego rozmiaru w przypadku, gdy okaże się, że dane rzęsy nie spełniają naszych oczekiwań, możemy się narazić na dodatkowe straty. Oko średnio posiada od 150 do 300 rzęs, paletka mieści w sobie, w zależności od grubości od 180 do nawet 800 rzęs. Nie trudno zatem policzyć, że kupując zestaw pojedynczych rzęs, gdy te nie będą nam odpowiadać, pozostanie nam masa niewykorzystanego towaru.

Rzęsy stopniowane są obecnie w ofercie większości najlepszych producentów. Jedna paletka pozwoli z powodzeniem wykonać 3 do 4 pełnych aplikacji. Co więcej, przy wykorzystaniu poszczególnych długości rzęs będzie możliwe dokonanie zakupu wyłącznie określonej długości, już wówczas, gdy będziemy mieć pewność, że dany towar w stu procentach spełnia oczekiwania nasze i naszych klientek.

Kiedy zrezygnować z rzęs stopniowanych?

Wraz z nabywaniem doświadczenia, a tym samym z poszerzeniem bazy klientek, konieczne będzie częstsze dokupowanie paletek rzęs, tak by stale dysponować materiałem do pracy. Wówczas rzęsy stopniowane mogą się okazać niewystarczające, najczęściej stosowane rzęsy będą się szybciej kończyć, z kolei rozmiary rzadko stosowane, jak m.in. 15mm będą pozostawać na stanie.

Mając już swój ideał, warto zastanowić się nad zainwestowaniem jednorazowo większej kwoty, by zakupić paletki pojedynczych rozmiarów, w różnych skrętach i grubościach. Jest to jednak kosztowna inwestycja, dlatego warto zawczasu zadbać o ciągłość prowadzonej działalności. Zakup rzęs stopniowanych z pewnością będzie rozwiązaniem bezpieczniejszym, jednak w przypadku prężnie rozwijających się salonów może nie do końca spełniać oczekiwania doświadczonej stylistki rzęs.

Artykuł powstał przy współpracy z Amazinglashes.com
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x