Zapachy dla kobiet – przewodnik po perfumach

Kobiety bardzo lubią, kiedy wokół nich czuć delikatny aromat doskonałej jakości perfum. Zanim jednak perfumy otoczą nas ulubionym zapachem trzeba wybrać ten idealny flakonik. Dziś kilka słów o tym co należy wiedzieć wchodząc do perfumerii.

Nuta głowy, serca, baza – czyli budowa zapachów

Wszystkie kosmetyki zapachowe składają się z trzech podstawowych elementów. Są one nazywane nutami zapachowym. Pierwsza to nuta głowy. Jest to zapach, który wyczuwamy tuż po użyciu kosmetyku. Zazwyczaj jest dość silny i mocno wyczuwalny. Komponowany jest on z aromatów cytrusów lub ziół. Nuta głowy jest tym, co najczęściej decyduje o zakupie konkretnego flakonika. Jednakże silna woń unosząca się wokół na samym początku znika po upływie kilkunastu minut i nieco się zmienia. Wtedy to wyczuwalne stają się zapachy nuty serca. Jest to główny aromat kosmetyku. Jego woń można wyczuć przez kolejnych kilka godzin. Zapach nuty serca zazwyczaj komponowany jest a aromatów cytrusów, ziół, przypraw i kwiatów. Trzecim składnikiem perfum jest baza, która stanowi podstawę całej kompozycji zapachowej. Choć sama jest praktycznie niewyczuwalna, to ona wpływa na charakter i wyczuwalność pozostałych nut zapachowych.

Perfumy, woda toaletowa a może woda toaletowa?

Mówiąc o perfumach zazwyczaj mamy na myśli flakoniki z pachnącym płynem. Mało kto wie, że nie wszystkie „perfumy” rzeczywiście nimi są. Dlatego przed zapłaceniem za flakon warto mu się przyjrzeć i sprawdzić co kupujemy. Jeśli na opakowaniu znajduje się napis Perfum oznacza to, że mamy do czynienia z prawdziwymi perfumami. We flakoniku znajduje się kosmetyk o 15-30% zawartości esencji zapachowej. Duża ilość esencji zapewnia długotrwałą, nawet do 6 godzin, wyczuwalność zapachu. EDP czyli Eau de Perfum oznacza wodę perfumowaną. Zawartość esencji zapachowej jest tu nieco mniejsza – 8-15%. Woda perfumowana pięknie pachnie przez ok. 5 godzin. Jeszcze mniej koncentratu zapachowego zawiera EDT Eau de Toilette – woda toaletowa. W tym kosmetyku esencja stanowi zaledwie 5-10% zawartości flakonika. Wody toaletowe pachną znacznie delikatniej niż perfumy lub wody perfumowane i dlatego polecane są na letnie dni.

Gdzie bezpiecznie kupować perfumy?

Ponieważ wszelkie kosmetyki zapachowe, zwłaszcza produkowane przez renomowanych producentów, nie należą do najtańszych, są często podrabiane. Aby nie natrafić na podróbkę należy dokonywać zakupów wyłącznie w sprawdzonych miejscach. Jeśli chcemy poznać nowy zapach najlepiej wybrać się do drogerii lub perfumerii stacjonarnej. Tam można skorzystać z testerów, które ułatwiają wybór odpowiedniego flakonu. Jeśli już wiemy jaki kosmetyk nas interesuje możemy wybrać się na zakupy online. W sieci można znaleźć produkty o dużo niższych cenach niż w sklepach stacjonarnych. Można się o tym przekonać np. na stronie https://www.skapiec.pl/sub/67-zapachy-dla-kobiet.html. Niestety zakupy w sieci są obarczone pewnym ryzykiem. Zdarza się, że zamiast oryginalnych perfum można kupić podróbki. Dlatego podchodź do takich zakupów bardzo ostrożnie.

Perfumy to jeden z ulubionych kosmetyków wszystkich kobiet. Zanim jednak kupimy flakon najpierw dokładnie sprawdźmy co kupujemy.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x