Jak urządzić sypialnie według feng shui?

Relaks, przyjemność, odpoczynek, sen – takie skojarzenia nasuwają się na myśl o sypialni. To bez wątpienia powinno być miejsce dające nam wytchnienie i regenerację, dlatego urządzając je dobrze zastosować się do zasad starożytnej chińskiej praktyki feng shui mającej na celu takie zaplanowanie przestrzeni, by była zgodna ze środowiskiem naturalnym, by nas chroniła i wspierała.

Niejednokrotnie słyszeliśmy, że coś jest zgodne albo niezgodne z feng shui, ale co to oznacza? Feng shui – w tłumaczeniu z chińskiego wiatr i woda. Wiatr, którego nie można zobaczyć i woda, której nie można uchwycić, stad feng shui – życiowa siła, która jest niewidzialna i nieuchwytna. Chodzi o to, by pozwolić otaczającej nas energii, by swobodnie przepływała, nie blokować jej, a zaznamy pomyślności i harmonii. Kierując się pewnymi zasadami możemy wspomóc jej działanie .

Królewskie łóżko

Bez wątpienia łóżko w sypialni jest najważniejsze. Według zasad feng shui powinno być nowe, nie może być używane czy dziedziczone, ze względu na magazynowanie energii przez przedmioty. Zła energia z czyjegoś mebla może na nas negatywnie oddziaływać. Nie bez znaczenia jest również kształt łóżka i materiał z jakiego jest wykonane. Powinno być drewniane lub tapicerowane naturalnymi materiałami oraz mieć zaokrąglone kształty. Dobrze, gdy ma zagłówek, stanowi on bowiem oparcie i ochronę dla głowy podczas snu. Zgodnie z zasadami feng shui pod łóżkiem powinna być wolna przestrzeń. Szuflady czy pojemniki na pościel magazynują zła energię, należy się tego wystrzegać. Ważny jest też materac. Niewygodny powodujący bóle kręgosłupa jest wbrew zasadom chińskiej filozofii komfortu. Najlepiej wybrać materac dopasowany do swoich potrzeb fizycznych, wagi, budowy ciała, tak, by podczas snu dawał wsparcie dla kręgosłupa. Dobrze udać się po poradę do specjalistycznego salonu z materacami i łóżkami, by pomogli nam specjaliści w tej dziecinie. Showroomy H&H Solutions oferują takie usługi.

Strona ma znaczenie

Jeżeli wybraliśmy już łóżko to trzeba wiedzieć, gdzie je ustawić. Powinno stać wezgłowiem pod ścianą, ale tak, by wokół niego był swobodny dostęp po obu stronach. Musimy partnerowi zagwarantować łatwy dostęp do jego części łóżka. W feng shui bardzo ważny jest komfort. Energia powinna móc swobodnie opływać łóżko z trzech stron. Unikajmy stawiania łóżka na wprost drzwi, ani też na linii okno – drzwi, bo blokuje to przepływ energii i rodzi problemy ze snem. To może być trudne do zrealizowania w małej sypialni. Jest jednak na to sposób. Wystarczy mały okrągły dywanik, który rozprasza energię „wchodzącą” na łózko.

Dobrane dodatki

Sypialnia to nie tylko łóżko i szafa, ale też dodatki, te praktyczne i te dekoracji i stworzenia klimatu pomieszczenia. Jeżeli dobieramy stoliki nocne to wybierzmy dwa takie same i równo ustawmy je po obu stronach łóżka. To samo dotyczy dywaników i lampek nocnych. Feng shui lubi równowagę i harmonię, dlatego starajmy się łączyć wszystko w pary. Nie należy też przesadzać z ozdobami zgodnie z zasadą, że im mniej tym lepiej. Starajmy się zachować ład w sypialni, bo w uporządkowanym wnętrzu lepiej się odpoczywa.

Gra w kolory

By zaznać spokoju i wypoczynku należy unikać ostrych i intensywnych kolorów w sypialni, bo te wprowadzają nerwową atmosferę. Lepiej postawić na odcienie ziemi, łagodne pastele np. zielenie, które oznaczają narodziny, rozwój i wzrastanie. Doskonale sprawdzi się tez biel, która zwielokrotnia energię przepływającą przez pomieszczenie i zwiększa moc oczyszczania z negatywnych wpływów.

Rośliny pod kontrolą

O ile rośliny są doskonałym dodatkiem estetycznym i zdrowotnym w salonie to w sypialni w duchu feng shui już niekoniecznie, ponieważ zabierają tlen. By nie musieć ich wynosić z pokoju na noc warto skupić się na tych, które korzystnie energetyzują przestrzeń i oddają tlen takich jak skrzydłokwiat, figowiec, paprotka czy sansewieria, zwana językiem teściowej.

Zanim zaczniemy rewolucję w sypialni warto się zastanowić, jaka jest jakość naszego snu i czy budzimy się wypoczęci. Jeśli odpowiedź jest pozytywna zostawmy łóżko tak jak jest, a jeśli negatywna zacznijmy najpierw od wymiany materaca.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maryś
3 lat temu

Bardzo ładny wpis i informacje dziękuje:)

Blog Ozonee
3 lat temu

Miejsce snu jest bardzo ważne – żałuję, że nie wiedziałem o tym wcześniej. Ale teraz wdrażam wszystkie te wskazówki i wypoczywam o wiele lepiej 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x