Rodzinna wycieczka do Poznania

Poznań to miasto pełne atrakcji i świetny wybór na rodzinny odpoczynek, nie tylko w cieplejszych miesiącach. Sprawdźmy co można zobaczyć i zwiedzić podczas rodzinnej wycieczki do miasta, w którym każdego dnia wybicie godziny 12:00 obwieszczane jest przez słynne koziołki.

Jedną z atrakcji, jakie proponuje stolica Wielkopolski, jest Palmiarnia, zlokalizowana w dzielnicy Łazarz – warto wybrać się tam w godzinach porannych i spacerem dotrzeć do Parku Wilsona. Starsi docenią mnogość rzadkich okazów roślin, młodsi zachwycą się egzotycznymi zwierzętami i kolekcją ogromnych kaktusów. Nierzadko wyższych niż większość zwiedzających! Niedaleko Palmiarni, w dzielnicy Jeżyce, zlokalizowane jest „Stare Zoo”. Niewielkie powierzchniowo, idealne na wizytę z małymi dziećmi, które mogą nie poradzić sobie ze sporymi odległościami. To urokliwe, idealne miejsce do niespiesznego zwiedzania. Dużym plusem jest także darmowy wstęp i dobre skomunikowanie z resztą miasta. W Poznaniu działa również „Nowe Zoo”. Możemy do niego dotrzeć niezwykłym środkiem transportu, jakim jest Kolejka Parkowa Maltanka. Latem, co dwa tygodnie w weekendy, pasażerów wożą stare, odrestaurowane parowozy, wyrzucające kłęby pary i stanowiące dużą atrakcję dla przechodniów. W zoo możemy pooglądać z bliska m.in. żyrafy, słonie, tygrysy, lemury, co ważne – w środowisku jak najbardziej zbliżonym do naturalnego.
Jeżyce i Dom Borejków

Starsi wspominają z rozrzewnieniem, młodsi dopiero poznają – kanon polskiej literatury młodzieżowej, czyli „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz – cykl książek o rodzinie Borejków i ich przyjaciołach. Czy wiecie, że na Jeżycach wciąż stoi kamienica, w której na kartach książek mieszkali jej bohaterowie? Warto wybrać się w tę sentymentalną podróż przy ulicy Roosevelta 5. Nie można również zapomnieć o symbolu Poznania. Wycieczka na Stary Rynek jest więc obowiązkowa. Codziennie równo o 12.00 w południe, otwiera się zegar wieży ratuszowej i można zobaczyć najbardziej znane Koziołki w Polsce. Nie lada gratką dla wszystkich łasuchów będzie mieszczące się tuż obok Ratusza „Rogalowe Muzeum Poznania”, gdzie można spróbować lub własnoręcznie upiec słynne Rogale Marcińskie, czyli wypieki chronione unijnym certyfikatem pozwalającym na wyrabianie ich jedynie w Wielkopolsce i tylko wedle ścisłych wskazań.

Brama Poznania

Ze Starego Rynku niedaleko jest do Bramy Poznania, znajdującej się na Ostrowie Tumskim, czyli uwielbianej, multimedialnej rozrywki historycznej dla całej rodziny. Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego Brama Poznania (jak brzmi pełna nazwa) zachęca do samodzielnego odkrywania tajemnic Wyspy Tumskiej, która była niegdyś siedzibą samego Mieszka I, najlepiej ufortyfikowanym grodem Polan. Warto również skorzystać z oferty Term Maltańskich, położonych – oczywiście – nad jeziorem Malta. Jeden z największych aquaparków w Polsce oferuje szereg basenów i wodnych atrakcji zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Oprócz typowych basenów rekreacyjnych na terenie obiektu znajdują się również sauny czy pływalnie sportowe, a także bar na świeżym powietrzu.

Muzeum Broni Pancernej

Na miłośników militariów czeka w Poznaniu prawie 10 tys. m² wypełnionych zbiorami, również multimedialnymi, z całego okresu historii broni pancernej. Można zobaczyć tam oryginały czołgów, ciągników i samochodów pancernych z całego świata oraz unikatowe eksponaty, takie jak czołg T-55, grający w jednym z filmów Stevena Spielberga. Po całym dniu intensywnego zwiedzania – warto wybrać dobre miejsce noclegowe. W znakomitej lokalizacji znajduje się Focus Hotel położony przy ulicy Serafitek 4, nad samą rzeką Wartą, co stanowi idealną bazę wypadową w każde z wymienionych miejsc. A co najważniejsze – wszystkie dzieci i młodzież do 18 lat nocują w pokoju z rodzicami bez dodatkowych opłat.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x