Rodzinny wypad do Łodzi

Łódź to jedno z tych miast, które oferują wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jak więc zaplanować wspólną, rodzinną wycieczkę?

Czy może być coś bardziej ekscytującego dla dzieci, niż spotkanie bajkowych bohaterów podczas spaceru jedną z łódzkich ulic? To właśnie na Szlaku Łodzi Bajkowej na dzieci czekają postaci z kultowych bajek. W całym mieście zlokalizowanych jest 10 pomników między innymi Misia Uszatka, Kota Filemona, Wróbelka Ćwirka, Pingwin Pik Poka, Plastusia czy Misia Koralgola. Przygodę z bajkami warto kontynuować w Muzuem Kinmatografii, gdzie oprócz postaci prosto z dawnych dobranocek zobaczyć możemy między innymi archiwalną aparaturę filmową, plakaty, scenografię, czy pamiątki związane z ludźmi kina.

Spacer podziemnym kanałem

Kolejnym ciekawym miejscem w Łodzi jest Muzeum Kanału „Dętka”, które było niegdyś podziemnym zbiornikiem na wodę, stworzonym z myślą o płukaniu miejskiej sieci kanalizacyjnej. Ze względu na postęp techniczny, straciło swoje walory użytkowe, stając się tym samym pierwszym tunelem wodociągowym w Polsce otwartym dla zwiedzających. Dzisiaj „Dętka” jest częścią Muzeum Miasta Łodzi i to jedyna w Łodzi podziemna przestrzeń o tak wielu możliwościach. Spacer kanałem pod Placem Wolności, z latarkami to niezapomniana przygoda zarówno dla rodziców, jak i dzieci.

Dla ciekawskich i głodnych wiedzy miasto zaprasza do Centrum Nauki i Techniki EC1- ośrodka kulturalno-edukacyjnego zbudowanego w ponad stuletniej elektrowni. To interaktywna i edukacyjna wystawa, która uczy jak powstawała tutaj energia, z wykorzystaniem zachowanych wnętrz dawnej elektrociepłowni oraz z oryginalnymi eksponatami. W EC1 znajduje się także najnowocześniejsze planetarium w Polsce, które zajęło pierwsze miejsce w plebiscycie „7 Nowych Cudów Polski 2016”, organizowanym przez National Geographic Traveler. Na olbrzymim ekranie sferycznym o średnicy 14 metrów i rozdzielczości 8K prezentowane są pokazy dla dzieci oraz dorosłych. Ciekawe są również specjalne pokazy “na żywo”, podczas których omawiane są widoczne danego dnia gwiazdozbiory, mgławice i galaktyki. Miasto zaprasza także dzieci i dorosłych do „Eksperymentarium”, zlokalizowanego w Manufakturze. To kolejne miejsce w Łodzi, gdzie najmłodsi poznają naukę poprzez zabawę – doświadczają, sprawdzają i eksperymentują.

Wodne szaleństwo

Dla miłośników spacerów, albo rodzin z dziećmi, które jeszcze podróżują wózkiem, dobrym wyborem będzie Ogród Botaniczny i Zoologiczny. Szczególnie interesujące są organizowane tutaj wycieczki i spotkania, podczas których odbywają się kreatywne warsztaty. Osoby lubiące zabawę w wodzie Łódź zaprasza do Aquaparku „Fala”, bogato wyposażonego w zjeżdżalnie, jacuzzi, basen ze sztuczną falą, baseny solankowe, masaże, bicze wodne oraz „świat saun”. Nie brakuje również brodzików dla najmłodszych, co ważne z ozonowaną wodą. W pobliżu Aquaparku znajduje się również przyjazny rodzinom Focus Hotel Łódź, w którym dzieci do 18 roku życia śpią w pokoju z rodzicami za darmo! Można tu odpocząć po pełnym atrakcji dniu, skorzystać z sauny, zagrać w bilard i przygotować się na kolejny etap rodzinnej wycieczki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x