Plan na rodzinną wycieczkę do Szczecina

Szczecin to doskonaly kierunek na weekendowy wypad razem z dziećmi. W stolicy Pomorza Zachodniego jest wiele atrakcji dla całej rodziny. Czego nie można przegapić?

Wizytówką Szczecina są niewątpliwie Wały Chrobrego, czyli blisko półkilometrowy taras widokowy znajdujący się na skarpie wzdłuż Odry. To tam w sezonie organizowana jest większość miejskich imprez. Tuż przy Wałach Chrobrego znajduję się 3-gwiazdkowy Focus Hotel oferujący darmowy nocleg oraz śniadanie dla dzieci poniżej 18 roku życia zakwaterowanymi w pokoju z rodzicami! Co ciekawe hotel ten został zbudowany na miejscu dawnego „Domu Rybaka”, czyli hotelu dla marynarzy i rybaków, który uległ zniszczeniu podczas II wojny światowej. Po wojnie budynek ten pozostawał długo w ruinie, aż został zakupiony przez nowego właściciela – Grupę Kapitałową Immobile, która doceniając atuty miejsca, jakimi są przede wszystkim jego położenie oraz widok na port, zdecydowała się wyremontować obiekt, powiększając go o kolejne piętro i tym samym tworząc hotel posiadający aż 215 miejsc noclegowych.

Miejscem wartym uwagi w Szczecinie jest również Park Kasprowicza. Oprócz wielu ścieżek spacerowych oraz licznych punktów gastronomicznych, znajduję się tam również Mostek Japoński, gdzie popularnym stało się wieszanie tak zwanych „kłódek miłości”. Jedną z atrakcji dla dzieci na terenie Parku Kasprowicza jest przejażdżka kolejką, lub jak mówią często miejscowi „ciuchcią”.

Jedno z najciekawszych muzeów w Polsce

Jeśli twoje dziecko uwielbia auta lub inne środki transportu to koniecznie musicie zaplanować wycieczkę do Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie obejrzeć można ciekawe modele samochodów osobowych, tramwaje elektryczne, autobusy czy motocykle. W Muzeum można wejść do środka niektórych pojazdów i podziwiać ich wnętrza. Znajduje się w nim również wystawa sprzętów elektronicznych i telekomunikacyjnych takich jak: stare komputery, telefony oraz urządzenia gospodarstwa domowego. Jest to idealna okazja na małą podróż w czasie i świetna zabawa dla dzieci. Kolejnym przystankiem w Szczecinie może być niedawno otwarte Be Happy Museum. Odwiedzający znajdą w nim wiele fantastycznych miejsc do zrobienia. Nie brakuje tam pomieszczeń z bajkową scenografią, jak basen z piankami, magiczne jednorożce, bananowa huśtawka i wiele innych.

Wycieczka na basen, który zimą zamienia się w lodowisko!

Kolejną atrakcją w Szczecinie jest Kompleks Basenowo-Rekreacyjny „Arkonka”. Oprócz basenów zewnętrznych, zjeżdżalni i atrakcji typowych dla parków wodnych znajdują się tam korty do tenisa, badmintona, boiska do siatkówki, sztuczna plaża oraz skatepark. Na terenie Arkonki jest również plac zabaw przyciągający tłumy najmłodszych. Mimo, że jest to atrakcja dostępna w sezonie letnim, zimą również cieszy się niemałą popularnością, ponieważ zamienia się w lodowisko ponad 1000 m².

Ciekawą formą spędzenia czasu może być również „Poszukiwanie Gryfusów”. W Szczecinie ustawionych zostało 10 kolorowych figur gryfusów, a ich poszukiwanie to wspaniała rozrywka dla najmłodszych i nie tylko!
W Szczecienie znajduje się również Jezioro Głębokie. Oprócz kąpieliska, nie brakuje tu placu zabaw, punktów gastronomicznych oraz parku linowego „Tarzania”. Latem można tu skorzystać z wodnego placu zabaw „Aqua Fun”, a zimą to doskonałe miejsce do morsowania.

Popularnym miejscem dla dzieci w Szczecinie jest również Kids Arena. W środku wielkich namiotów znajduję się kompleks sal z wieloma niespodziankami, takimi jak np. kino sferyczne, tematyczne salki urodzinowe oraz duża przestrzeń z dmuchanymi zjeżdżalniami, grami oraz tablicami interaktywnymi. Nie da się tam nudzić!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x