Zaplanuj rodzinną wycieczkę do Bydgoszczy

Bydgoszcz to stolica województwa kujawsko-pomorskiego i ósme co do wielkości miasto w Polsce.  To miasto o wielowiekowej tradycji, które zachwyca turystów przede wszystkim wyjątkowym położeniem – rzeka Brda przecina samo centrum miasta. Co warto zobaczyć podczas rodzinnej wycieczki do Bydgoszczy?

Jedną z największych atrakcji jest Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek, gdzie na najmłodszych czeka park rozrywki z karuzelami, zjeżdżalniami, gabinetami luster, dmuchanym pałacem, autodromem czy kolejką górską. Na terenie Parku znajduje się zarówno Ogród Zoologiczny, jak i Botaniczny. Latem Myślęcinek to doskonałe miejsce na długie spacery czy piknik, zimą działa tu stok narciarski.

Wyjątkowe Muzeum

Bydgoszcz może poszczycić się jednym takim miejscem w Europie: Muzeum Mydła i Historii Brudu. Muzeum szybko stało się miejscem kultowym, warto więc –zanim postanowimy je odwiedzić – zadzwonić i zarezerwować wycieczkę. Można tu obejrzeć eksponaty i akcesoria związane z utrzymywaniem higieny, a w szczególności historię produkcji i używania mydła, dowiedzieć się kim był Plugawy Tomasz Łaziebnik, czym wsławił się Zabłocki, jak wyglądała higiena naszych babć oraz gdzie jest najwięcej bakterii. Ponadto, Mistrz Mydlarski pokaże na czym polega wytwarzanie mydeł. Na koniec każdy może własnoręcznie przygotować mydło o wybranym zapachu, kolorze i kształcie. W Bydgoszczy popularne są turystyczne gry miejskie. Do najciekawszych propozycji dostosowanych do wieku odkrywcy należą „Szyfr Pana Twardowskiego” (dzieci poznają atrakcje Starego Miasta) czy „Strzała Łuczniczki” – trasa, która wiedzie ze Starego Rynku do Dzielnicy Muzycznej.

Obowiązkowy punkt wizyty: Wyspa Młyńska

Tuż obok Starego Rynku znajduje się zrewitalizowana Wyspa Młyńska, która stała się wizytówką miasta. Na „Wyspie” można rozłożyć koc i zrobić rodzinny piknik, wypożyczyć sprzęt wodny czy skorzystać z pobliskiego placu zabaw nad Młynówką. Potencjał tego miejsca jest coraz lepiej wykorzystywany. Obecnie trwa rewitalizacja Młynów Rohtera, które mają stać się nowym miejscem kulturalno-edukacyjnym w mieście. Właśnie udostępniono mieszkańcom pierwszą z rewitalizowanych części: taras widokowy z fontannnami. Na Wyspie Młyńskiej znajduje się również Europejskie Centrum Pieniądza, gdzie oprócz ciekawych eksponatów, poznać można proces wytwarzania monet oraz zabytki znalezione podczas wykopalisk prowadzonych na terenie dawnej mennicy.Warto wiedzieć, że w Bydgoszczy działa największa w Polsce Papugarnia. Na czterystumetrowej powierzchni ptaki poruszają się całkiem swobodnie – można je głaskać czy nakarmić. Nad wszystkim czuwają opiekunowie zwierząt, którzy podczas zwiedzania, opowiadają ciekawostki z życia ptaków.

Dodatkowa atrakcja: nocleg w zabytkowym hotelu

Zwiedzając Bydgoszcz najlepiej zaplanować pobyt z noclegiem. Idealnym miejscem jest zabytkowy hotel: 4-gwiazdkowy Focus Premium Pod Orłem, znajdujący się przy ulicy Gdańskiej 14. Do dyspozycji gości przygotowanych zostało 75 klasycznie urządzonych pokoi. W hotelu znajduje się darmowa sauna i siłownia, a restauracja serwuje przepyszne dania. Historia hotelu Pod Orłem sięga końca XIX wieku, a jego architektura nawiązuje do stylu barokowego i renesansowego. Hotel oddalony jest od głównego dworca kolejowego o 1,5 km, a od Starego Miasta – o 5 minut spacerem. Co ważne, gdy podróżujemy z rodziną, dzieci do 18 roku życia zameldowane w pokoju z rodzicami mogą liczyć na bezpłatny nocleg, a każdy gość, który wykupi pobyt ze śniadaniem otrzymuje za darmo kawę i kanapkę na drogę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x