Odkryj Śląsk całą rodziną

Spędzając weekend z dziećmi w miastach Śląska warto skupić się przede wszystkim na atrakcjach na świeżym powietrzu. Podpowiadamy, jak zaplanować wspólną wycieczkę, tak aby nikt się nie nudził. Niewątpliwie jednym z najciekawszych miejsc jest Park Śląski położony w Chorzowie, będący jednocześnie jednym z największych parków miejskich w Europie.

Obowiązkowy punkt w Patku to Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko. To tutaj znajdziemy kilka kolejek górskich w tym najszybszą z nich – Lech Coaster rozpędzającą się do 96km/h, czy Diabelską Pętlę z trasą pozwalającą jechać dwa razy do góry nogami. Na miłośników wodnych wrażeń czeka m.in. Diamond River, czyli wodna trasa imitująca górską rzekę z dwoma zjazdami z wież o wysokości 8 i 12 metrów. Amatorzy lotnictwa z pewnością wybiorą Dream Flight Airlines – samoloty obracające się w powietrzu wokół własnej osi. Nie można pominąć też Legendia Flower – największego stacjonarnego diabelskiego młynu w Polsce. Z wysokości 40 metrów można podziwiać cały Park Śląski oraz okolice. Legendia to również moc atrakcji dla tych najmłodszych: gaj urwisów z ogromnym basenem z piłeczkami, Circus Tea Cups z wirującymi filiżankami czy park trampolin.

Kocioł Czarownic i rzadkie gatunki zwierząt

Wszyscy miłośnicy sportu muszą koniecznie zwiedzić słynny Stadion Śląski, zwany popularnie Kotłem Czarownic. Na stadion można się dostać bezpośrednio spod Wesołego Miasteczka kolejką linową Elka. Trasa mierzy ponad 2 km i pozwala w szybki i przyjemny sposób przedostać się do kolejnej atrakcji w Parku. Największa arena lekkoatletyczna w Polsce może pomieścić blisko 55 tysięcy widzów na miejscach siedzących oraz 85 tysięcy osób podczas koncertów. Fani sportu będą mogli zwiedzić muzeum stadionowe, przejść na platformę widokową, z której widać cały stadion, ale również wejść na murawę oraz obejrzeć szatnię reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Park Śląski to również dom dla Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Sam Ogród to blisko 50 hektarów powierzchni, na której mieszka ponad 2500 zwierząt będących przedstawicielami 300 gatunków. Zoo jest trzecim w Polsce ogrodem pod względem powierzchni, można zwiedzać w nim poszczególne wybiegi lub wybrać jedną z trzech tras tematycznych. Zobaczyć można między innymi słoniarnię, małpiarnię, akwarium z kolorowymi rybami czy egzotarium. W Nie brakuje tu też rzadkich gatunków zwierząt, jak anakonda zielona, lew, kajman, bizon, gepard, kangur, pantera śnieżna, pingwin, czy tygrys amurski. Wyjątkową atrakcją zoo jest kotlina dinozaurów, prezentująca 16 dinozaurów będących rekonstrukcjami nowo poznanych gatunków odkrytych na pustyni Gobi przez polskich paleontologów w latach 1963-1971.

Wspólne odkrywanie gwiazd

W niepogodę można udać się do samego centrum Parku Śląskiego, gdzie znajduje się Planetarium Śląskie. Obecnie jest modernizowane, ale już niedługo znowu będzie można udać się na seans pokazujący najciekawsze części nieboskłonu mieniącego się milionem gwiazd. W obiekcie zaplanowana jest interaktywna ekspozycja edukacyjna, prezentująca zagadnienia sejsmologii, meteorologii oraz astronomii. W kolumnie pogodowej młodzi odkrywcy będą mogli zobaczyć, jak powstaje mgła, chmura, tornado, czy opad deszczu. Jedną z ciekawszych atrakcji będzie symulator lotu w kosmos.

Jak podczas każdej wycieczki niezwykle ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca noclegowego, którego lokalizacja w łatwy i szybki sposób pozwoli dotrzeć do licznych atrakcji regionu. Doskonałym wyborem jest polska sieć hoteli Focus Hotels, która dysponuje 12 obiektami w tym trzygwiazdkowym hotelem w Chorzowie – w samym sercu metropolii.

Hotel Focus Katowice Chorzów *** to nowoczesny obiekt posiadający 137 pokoi wyposażonych w indywidualny system klimatyzacji, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz szybki bezprzewodowy internet. W hotelu znajduje się restauracja z daniami kuchni polskiej oraz międzynarodowej, jak również całodobowy bar dostępny dla gości hotelowych. Każdy z odwiedzających ma także bezpłatny dostęp do strefy fitness, wyposażonej w saunę suchą oraz siłownię. Warto tutaj pamiętać, że hotel oferuje bezpłatny nocleg dzieci do 18 roku życia w pokoju z rodzicami.

Obiekt dysponuje dużym, monitorowanym parkingiem, dzięki któremu unikniemy problemu z brakiem miejsca postojowego, który tak często dotyka turystów odwiedzających duże miasta. Lokalizacja tuż przy Drogowej Trasie Średnicowej (główna arteria metropolii) pozwala dotrzeć wszędzie w bardzo krótkim czasie. Dodatkowo spod hotelu możemy dojechać bezpośrednio do Parku Śląskiego autobusem komunikacji miejskiej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x