Wycieczka do Gdańska  z dziećmi – jak spędzić czas ?

Pierwsza wzmianka o Gdańsku pochodzi z 999 roku. Ilość zabytków i historii w tym mieście jest ogromna! Jak spędzić czas w tym pięknym miejscu, aby jednocześnie nie zanudzić swoich pociech? Poniżej przedstawiamy propozycje aktywnego wypoczynku.

Jeżeli zależy Ci nie tylko na dobrej zabawie, ale również przekazaniu wiedzy, koniecznie odwiedźcie Europejskie Centrum Solidarności. Ekspozycja z pewnością zainteresuje młodzież i rodziców, a najmłodsi mogą skorzystać z Wydziału Zabaw, który oferuje między innymi zajęcia edukacyjne oraz wirtualne spacery po przeróżnych wystawach. Warto również odwiedzić „Hevelianum” na terenie fortu Góry Gradowej w Gdańsku, oferujące między innymi zabawy w kuchni małego chemika, Teatr Niebo Heweliusza, zabawy ze zmianą skupienia stanu wody, jak i również frajdę ze zmieniającymi się barwami światła, wehikuł czasu oraz pojedynek powietrza i próżni!

Widowiskowe atrakcje

Dużą popularnością w Gdańsku cieszy się koło widokowe znajdujące się tuż obok budynku Filharmonii. Z koła Amber Sky można podziwiać niezwykły krajobraz Gdańska z perspektywy 50 metrów wysokości. Natomiast wokół umiejscowionego obok napisu ,,Gdańsk’’ odnajdziemy liczne punkty gastronomiczne. Całkiem niedaleko, przechadzając się wzdłuż Mołtawy, zauważyć można jeden z nowych symboli miasta – piękną, „bajkową”, dwupoziomową karuzelę, która przyciąga zarówno dzieci, jak i dorosłych, którzy chętnie się przy niej fotografują. W sezonie warto wypłynąć Pirackim Statkiem, który oferuje 40 minutowy rejs po Zatoce Gdańskiej oraz liczne atrakcje dla dzieci na pokładzie: tańce, śpiewy, karaoke, jedzenie, no i oczywiście spotkanie z piratami!

Znakomitym miejscem do wypoczynku jest Focus Hotel Gdańsk ***, mieszczący się przy ul. Elbląskiej 85 – oddalony od starówki zaledwie o 2 km. Warto wspomnieć, że dzieci i młodzież do 18 roku życia śpią za darmo w pokoju z rodzicami!

Co jeszcze warto zobaczyć w Gdańsku?

Jedną z ważniejszych atrakcji Gdańska jest Miejski Ogród Zoologiczny w Oliwie. To tutaj można zobaczyć takie gatunki zwierząt, jak żyrafy, hipopotamy, słonie czy flamingi. Ogród to również znakomite miejsce na spacer z dziećmi, które na razie poznają świat z perspektywy wózka. Po terenie zoo można spacerować właściwie cały dzień!

Niedaleko mieści się Hotel Focus Premium Gdańsk ****. Jak w każdym hotelu tej sieci, dzieci mogą skorzystać z noclegu za darmo w pokoju z rodzicami. Warto wybrać apartament na 7. piętrze z pięknym, trójmiejskim widokiem. Oba hotele Focus w Gdańsku wyróżniają się korzystną ofertą pakietową dla rodzin. W niskich cenach można zjeść śniadanie w formie bufetu czy obiadokolację z napojami. Nie brakuje również dostępu do sauny, mini siłowni czy parkingu. 
Naprzeciwko hotelu znajduje się Galeria Metropolia, która w swojej ofercie proponuje miejsce do zabaw ,,Honolulu’’, gokarty oraz „Laser Wars” – największy w Polsce i jeden z największych świecie Laser Tag, gdzie zabawa odbywa się na czterech kosmicznych arenach.

Oczywiście, latem nie może zabraknąć wypoczynku nad morzem. Warto pamiętać, że na gdańskich plażach często organizowane są często konkursy oraz zabawy dla najmłodszych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x