Lokówka do włosów – czym się kierować przy jej wyborze?

Burza loków jest możliwa nawet przy najbardziej opornych włosach. Wystarczy jedynie dokładnie przemyśleć wybór lokówki, która będzie miała odpowiednią moc i kilka innych przydatnych funkcji. O jakich mowa? Czym się kierować przy wyborze sprzętu, który kochały już nasze babcie? Podpowiadamy.

Lokówka, a indywidualne potrzeby

Na rynku jest mnóstwo modeli spośród których na pewno znajdziemy odpowiedni do naszych potrzeb i oczekiwań. Ale jak się odnaleźć w tym gąszczu ofert? Najważniejsze jest to, aby dokładnie je określić, jak również wziąć pod uwagę strukturę, kondycje oraz skłonność do układania naszych włosów.

Wśród lokówek dostępnych na rynku wymieniamy m.in. tradycyjną. Tutaj mamy do czynienia z metalowym nagrzewającym się trzonem, klipsem oraz rączką. Urządzenie nie jest skomplikowane w obsłudze. Kupując je zwracajmy głównie na średnicę trzonu, bo to od niej w dużej mierze zależy skręt. Model z tej półki sprawdza się w stylizacji włosów, ale trzeba uważać, aby się nie oparzyć, albo też nie spalić kosmyków, zwłaszcza, jeśli często je podkręcamy.

Do wyboru mamy także lokówko-suszarkę wyposażoną w nakładkę o kształcie okrągłej szczotki. Przepływające przez nią powietrze zarówno suszy, jak i modeluje włosy, więc jest dobra do codziennego użytku. Temperatura nie jest tak wysoka, jak w tradycyjnych modelach, więc zniszczenia kosmyków są zdecydowanie mniejsze.

Lokówka to także model automatyczny, co w praktyce oznacza, że zaledwie w kilka sekund jesteśmy z jej pomocą osiągnąć skręcone pasmo. To zdecydowanie opcja dla niecierpliwych, którzy nie chcą wkładać wiele pracy, ani poświęcać mnóstwa czasu na stylizację włosów.

Na jakie funkcje warto zwrócić uwagę?

Bardzo przydatną funkcją jest możliwość regulacji temperatury, która umożliwi nam dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb. W przypadku lokówko-suszarek istotna jest z kolei możliwość regulacji nadmuchu, co jest zwłaszcza ważne w przypadku cienkich włosów. Istotne jest także to, aby były one wyposażone w zimny nadmuch, który stosuje się w celu utrwalenia fryzury poprzez zamknięcie łusek włosa. Jeśli zależy nam na osiągnięciu różnych efektów stylizacji, wówczas warto zainteresować się lokówką z wymiennymi końcówkami. Niedbały skręt można uzyskać w łatwy sposób stosując lekko spłaszczoną, natomiast włosy w pukle – wąską, w kształcie spirali. Dodatkowe końcówki mogą mieć również lokówko-suszarki. Przy krótkich włosach idealnie sprawdzi się wąska szczotka, aby je nawinąć, natomiast żeby podnieść u nasady skuteczna będzie szeroka – bardzo dobra także w przypadku modelowania końcówek półdługich oraz długich fryzur.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x